BREAKING NEWS

SHBA paralajmëron shpalljen “non-grata” të PD, demokratët rrezikojnë sanksione, Ambasada Amerikane deklaratë “bombë”, të kenë kujdes personat që shoqërohen me Sali Berishën dhe familjen e tij

SHBA paralajmëron shpalljen “non-grata” të PD,
x
BREAKING NEWS

Alarm për pushtetarët e lartë të korruptuar, zyrtari i lartë i SHBA zbarkon në Tiranë më 20 qershor, Joe Biden zgjat “emergjencë kombëtare” për të zhdukur korrupsionin në Shqipëri, zbardhet dokumenti që fundos familjen “Berisha”, sekuestrim pasurie për...

Alarm për pushtetarët e lartë të korruptuar, zyrtari i
x
BREAKING NEWS

Ja kush është personazhi i njohur i botës së krimit që do të fundosë Ilir Metën në SPAK, Kreshnik Spahiu zbulon detaje nga përgjimi që nëse merret seriozisht nga autoritetet mund të hapë “Kutinë e Pandorës” në politikë

Ja kush është personazhi i njohur i botës së krimit që
x
BREAKING NEWS

Ja si oligarku Klodian Allajbeu po “vjel” para pa kriter nga buxheti i shtetit për shkak të vjedhjeve dhe keqmenaxhimit, Spitali Amerikan zero investime në pajisje dhe përdor mjekët e spitaleve publike, qeveria asnjë kontroll

Ja si oligarku Klodian Allajbeu po “vjel” para pa kriter nga buxheti
x
BREAKING NEWS

Pikëpyetjet si u ngrit Belinda Balluku nga pastruese në Greqi, në nr.2 i qeverisë dhe ministre e tenderave në Shqipëri, ja detajet e forta që zbardhi media greke për bashkëpunëtoren e Ramës, nga “festa” me 50 milionë eurot që i ka borxh kompanisë “Acto...

Pikëpyetjet si u ngrit Belinda Balluku nga pastruese në Greqi, në
x
BREAKING NEWS

Meta-Kryemadhi të përgjuar nga BKH, ja detajet nga dosja që po heton prokurori Sotir Kllapi, në skaner pronat dhe llogaritë bankare, nga tërheqja e 20 mijë euro në vitin 2008, lejet për ndërtime, vila në Gjirin e Lalzit, deri te mobilimi dhe misteri i...

Meta-Kryemadhi të përgjuar nga BKH, ja detajet nga dosja që po
x
BREAKING NEWS

Gati fletë-arresti për Ilir Metën, kjo është seanca e fundit e pyetjeve të tij në SPAK, ja provat që e kanë fundosur, juristi Romeo Kara nxjerr detajet e forta

Gati fletë-arresti për Ilir Metën, kjo është seanca e
x
BREAKING NEWS

Aleanca mes Sali Berishës dhe Ilir Metës është prishur, Myslym Murrizi zbulon se çfarë po ndodh brenda opozitës dhe tregon "recetën" që do të rrëzojë Edi Ramën nga pushteti

Aleanca mes Sali Berishës dhe Ilir Metës është prishur,
x

Politike

"Dita më e errët e Ilir Metës"/ Minxhozi nuk përmbahet: Nuk po e kamuflon hallin e vetë, por po e shpërfaq, ai flet për roje nate kur...

"Dita më e errët e Ilir Metës"/ Minxhozi nuk

Analisti Skënder Minxhozi në një emision televiziv, foli për daljet e fundit të kreut të Partisë së Lirisë, Ilir Meta dhe gjuhën kërcënuese e përdorur nga ky i fundit.

Minxhozi u shpreh se Meta nuk po e kamuflon hallin e vetë, por bën të kundërtën duke e shpërfaqur, ndërsa shtoi se ka zgjedhur rrugën e ekspozimit të problemit.

“Imazhet…nuk thonë kot një foto sa një mijë fjalë. Janë deklarata dhe kërcënime të Metës. E re është pamja e Metës që më duket e lodhur dhe e dëshpëruar. Është një imazh që përputhet me humorin e tij. Po del në Shqipëri dhe po kërkon mbështetje, kur para ca kohësh u zhduk. Ky shpërthim është shumë i habitshëm. Si mund të dalë një person që të kujtojë më zor, përdor terma që do duhet të ishin vijë e kuqe për një politikan.

Ka zgjedhur rrugën e ekspozimit total të problemit . Bën llogari që tu thotë njerëzve ‘shihni që doli kjo që ju thashë?”. Ai nuk po e kamuflon hallin, por po e shpërfaq. Meta flet për roje nate, SPAK. Është një amok i zgjatur që është i vështirë pse duhet të jetë i tillë.”, tha ai.