BREAKING NEWS

Zbulohet struktura re e Rithemelimit, ja ndryshimet drastike që do të ndodhi nga nënkryetarët deri te emërimet e mbështetësve që janë në pozicionin e anëtarëve të Kryesisë

Zbulohet struktura re e Rithemelimit, ja ndryshimet drastike që do të
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu: Ju tregoj urdhrat që mori Rama dhe Zelensky nga NATO, Samiti për Ukrainën nuk ishte reklamë për kryeministrin, ja plani amerikan që po thuret në fshehtësi të plotë për Shqipërinë

Kreshnik Spahiu: Ju tregoj urdhrat që mori Rama dhe Zelensky nga NATO,
x
BREAKING NEWS

Daut Gumeni zbardh arsyen pse Ilir Meta braktisi protestën e Rithemelimit dhe rrëfen të pathënat e 20 shkurtit 1991: Ja mashtrimet e Sali Berishës, bustin e Enver Hoxhës e bëri vetë gati për ta rrëzuar diktatura

Daut Gumeni zbardh arsyen pse Ilir Meta braktisi protestën e Rithemelimit
x
BREAKING NEWS

SPAK merr në pyetje për 7 orë Damian Gjiknurin, në skaner pasuritë e tij, udhëtimet, shtëpitë dhe dyshimet për llogari të fshehura bankare në Maltë, ja aferat që mund të fundosin deputetin, nga abuzimet në projektin e rrugës Tiranë-Elbasan, te dosja e ...

SPAK merr në pyetje për 7 orë Damian Gjiknurin, në skaner
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta vulos “divorcin” me Sali Berishën pas izolimit në shtëpi, “zbret” në terren dhe kërkon të marrë kreun e opozitës

Ilir Meta vulos “divorcin” me Sali Berishën pas izolimit
x
BREAKING NEWS

Ja pazaret e fshehta mes Ramës, Berishës, Metës dhe Gazment Bardhit, kodet e tyre mafioze për të kërcënuar njëri-tjetrin, lidhjet me oligarkët, prapaskenat e akuzave të fshirjes së serverëve në “21 janar” dhe detajet nga lufta e madhe që ka plasur për ...

Ja pazaret e fshehta mes Ramës, Berishës, Metës dhe Gazment
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela: Ja ‘Thembra e Akilit’ në drejtësi që mund të shpëtojë Sali Berishën nga ‘arresti në shtëpi’ dhe rasti i vetëm kur mund t’i digjet mandati si deputet, pse ish-kryeministri mund t'ia hedhë paq nëse hetohet dosja e ‘21 Janarit’...

Spartak Ngjela: Ja ‘Thembra e Akilit’ në drejtësi që
x
BREAKING NEWS

Idajet Beqiri: Ja të gjitha tentativat e Berishës për të mbuluar krimin e 21 Janarit 2011, skema për t’ia faturuar vrasjet opozitës, sajesa e plagëve nga afër dhe shpërblimi që iu dha gardistëve, gati të çojmë në SPAK një video që nuk e ka parë Prokuro...

Idajet Beqiri: Ja të gjitha tentativat e Berishës për të
x

Politike

Do të mbështesni kandidatët e Alibeaj apo primaret? Gjekmarkaj kundër Sali Berishës për protestën e PD në Samitin e BE-së: E kuptoj qëllimin, por është gjetu dita e gabuar

Do të mbështesni kandidatët e Alibeaj apo primaret? Gjekmarkaj

Deputeti i PD Agron Gjekmarkaj në studion e News24 foli për zhvillimet politike duke u ndalur edhe tek protesta e 6 dhjetorit.Ai u shpreh se dita e zgjedhur për të protestuar është e papërshtatshme.

“Viti ka 365 ditë dhe 364 do të ishin mjaftueshëm për të bërë protesta. Janë të domosdoshme. Kjo qeveri me arrogancën që karakterizon duhet të përballet me protesta. E kuptoj qëllimin për të marrë vëmendjen e ndërkombëtarëve, por është dita e gabuar për ta bërë. Do të ushqente më shumë propagandën e kësaj qeveria kundër opozitës duke e cilësuar atë si antieuropiane. Mund të protestohej një ditë para ose një ditë më pas”, tha ai.

Do të mbështesni kandidatët e Alibeaj apo primaret?

Gjekmarkaj: Unë jam tek PD dhe do të mbështes kandidatët e PD. Kur të mos jem tek PD do t’ju them se nuk jam aty. Kam detyrim moral të mbështes kandidatët e PD. Për momentin situatën në PD e shoh me tone dramatike se është ende e përçarë. Njerëzit kanë të drejtë të përfaqësohen edhe ata që mendojnë ndryshe nga Berisha dhe ato që e mbështesin.

A janë vendimtare për opozitën zgjedhjet?

Zgjedhjet në vetvete janë vendimtare qoftë kur janë lokale apo jo. Janë shumë të rëndësishme. Do të tregojnë natyrën se si funksionon opozita. E vetmja rrugë është vota dhe nuk ka shteg tjetër ku kalohet.

Më të lexuarat