BREAKING NEWS

Arrestimi i ish-kryebashkiakut, Klodiana Lala zbardh prapaskenat e lëvizjeve të fundit të Dakos: Takoi bashkëpunëtorët me të cilët...

Arrestimi i ish-kryebashkiakut, Klodiana Lala zbardh prapaskenat e
x
BREAKING NEWS

Nga kontrollet te vrojtuesit e plazhit, specialisti zbardh masat e reja ndaj subjekteve bregdetare

Nga kontrollet te vrojtuesit e plazhit, specialisti zbardh masat e reja ndaj
x
BREAKING NEWS

'Benz-i' përplaset 'kokë më kokë' me motorin, ka të plagosur

'Benz-i' përplaset 'kokë më kokë' me
x
BREAKING NEWS

E zë poshtë zetori teksa punonte tokën, humb jetën 55-vjeçari (emri)

E zë poshtë zetori teksa punonte tokën, humb jetën
x
BREAKING NEWS

Kërcet grushti në Tiranë, ka të lënduar

Kërcet grushti në Tiranë, ka të lënduar
x
BREAKING NEWS

Sherri mes dy të miturve në Tiranë, policia del me njoftim urgjent dhe zbardh detajet e rënda

Sherri mes dy të miturve në Tiranë, policia del me njoftim
x
BREAKING NEWS

"U kap kamioni i pandëshkueshmërisë", Klodiana Lala plas 'minën me sahat': Kur u arrestua peshku i madh, SPAK do godasë të tjerë politikanë

"U kap kamioni i pandëshkueshmërisë", Klodiana Lala
x
BREAKING NEWS

Sherr mes të rinjve në Tiranë, dalin detajet e para

Sherr mes të rinjve në Tiranë, dalin detajet e para
x

Politike

"E kisha paralajmëruar...", Karamuço plas "bombën": Hakerohet "Air Albania", ja afati që i është vendosur kompanisë

"E kisha paralajmëruar...", Karamuço plas

Eksperti i kriminalistikës, Ervin Karamuço, ka reaguar lidhur me paralajmërimin e tij për sulmet kibernetike në vend ndaj kompanive të sektorit privat.

Karamuço shkruan në "Facebook" se kompanisë "Air Albania" i janë hakeruar së fundi të dhënat dhe i është vendosur afat deri në 14 Shkurt 2023 për të paguar gjobën në këmbim të kthimit të tyre.

"Kisha kohë që paralajmëroja sulmet kibernetike ndaj kompanive të sektorit privat në Shqipëri. Kompanisë AirAlbania i janë hakeruar së fundi të dhënat dhe i është vendosur afat deri në 14 Shkurt 2023 për të paguar gjobën në këmbim të kthimit të tyre nga grupi kriminal kibernetik ( LockBit ransomware group)", shkruan Karamuço.

Më të lexuarat