BREAKING NEWS

Ja kush janë 2 postierët që i pastrojnë paratë Ilir Metës në Angli, udhëtimet e tyre të shpeshta dhe të pajustifikuara drejt Londrës, zbardhen detaje nga pasuritë e tij të fshehura në bankat e Zvicrës, Kongos, Qipros dhe San Marinos, dalin në skenë edh...

Ja kush janë 2 postierët që i pastrojnë paratë Ilir
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta po përgatit terrenin për të shpëtuar nga prangat e SPAK, ja “asi i tij nën mëngë”, Evi Kokalari bën deklaratën e fortë

Ilir Meta po përgatit terrenin për të shpëtuar nga prangat e
x
BREAKING NEWS

Altin Dumani akuzon Edi Ramën se ka bllokuar punën e SPAK, nuk jep fonde për shtesë personeli të BKH dhe këshilltarë ligjorë që do asistojnë prokurorët në luftën kundër korrupsionit

Altin Dumani akuzon Edi Ramën se ka bllokuar punën e SPAK, nuk jep
x
BREAKING NEWS

SHELL i plas “bombën” Edi Ramës, Shpiragu “gropa e zezë” e kompanisë, tërhiqen nga 600 milionë euro investime pa asnjë pikë nafte, bie propaganda e fondit 500 milionë euro të pensioneve të kryeministrit

SHELL i plas “bombën” Edi Ramës, Shpiragu “gropa e
x
BREAKING NEWS

Ja kush janë familjet që kontrollojnë mediat dhe bëjnë pazare me qeverinë në Shqipëri, “Freedom House” jep alarmin, prania e korrupsionit, tentativat e vazhdueshme të Berishës për të destabilizuar vendin dhe sabotuar SPAK shqetësuese, zbardhet raporti ...

Ja kush janë familjet që kontrollojnë mediat dhe bëjnë
x
BREAKING NEWS

“Bomba” e Bardhyl Resos: Edi Rama ka dosje në SHBA, në 2025 nuk do të jetë më kryeministër dhe po fituan socialistët me vota, ja rreziku që e pret

“Bomba” e Bardhyl Resos: Edi Rama ka dosje në SHBA, në
x
BREAKING NEWS

Monika Kryemadhi shpërthen kundër Ilir Metës, aludon se po bëhet “kurban” i tij, çifti në krizë të thellë pas fundosjes nga SPAK

Monika Kryemadhi shpërthen kundër Ilir Metës, aludon se po
x
BREAKING NEWS

Ja lëvizja e dyshimtë e parave mes Monika Kryemadhit dhe nënës së saj që vuri në lëvizje SPAK, i gjithë burimi i pasurisë përrallorë të familjes “Meta” i ka tek dhurimi i 500 m2 tokë dhe kursimi i 5 milionë lekëve, pallati dhe vila e tyre “mbinë si me ...

Ja lëvizja e dyshimtë e parave mes Monika Kryemadhit dhe
x

Politike

Çështja “McGonigal”/ Deputeti i PD-së shpërthen në ironi: Rama përngjan shumë me Lady Gaga! Është një njeri i cirkut, bën gafa sepse…

Çështja “McGonigal”/ Deputeti i PD-së

Deputeti i Partisë Demokratike, Tomor Alizoti e konsideron një gafë politike mungesën e kryeministrit Edi Rama në Parlament për të diskutuar çështjen “McGonigal”.

Në një intervistë për emisionin “Kjo Javë”, Alizoti tha se kjo ndodh për shkak se Rama nuk e njeh politikën në thellësinë e saj.

Sipas deputetit demokrat, Rama është një person i “show-ut” mediatik dhe se i ngjan shumë këngëtares Lady Gaga.

Alizoti: Shoqëria shqiptare ka probleme të thella me demokracinë. I pëlqen më shumë të argëtohet, të shohë një cirk, se sa të merret me ekzistencën e saj. Po të ndodhte kjo në botë, do ishte bërë nami. Nuk mund të thoshte kryeministri nuk do vij në Parlament. Rama është një personazh i prodhuar nga media. Nuk përmban asnjë esence politike. Këto gafa që bën ai, është sepse nuk e njeh politikën thellë. Është një njeri që përngjan me Lady Gagën. Njeri i cirkut. Edhe media duke e bërë një njeri superstar, ai e financon. Media në demokraci është shumë dominante. Demokracia jeton nga lajmi i keq. Ato që rrezikojnë kryeministrin, ata rrezikojnë ekzistencën.

Pyetje: Çfarë do ketë ndryshe protesta e 11 shkurtit?

Alizoti: Nuk ka pasur mbledhje se si do vazhdojë protesta. Po të shohësh, protesta është përshkruar si një zemërim. Protesta është zemërim. Nëse njerëzit në këtë vend, ose në botë, ka një skandal, ndodh sepse është një zemërim i momentit. Demokracia jeton me protesta. Demkracia është një sistem që është tërë kohës i rrezikuar.

 

Më të lexuarat