BREAKING NEWS

Ilir Meta ka lokal luksoz në mes të Londrës, ja politikanët dhe drejtorët që kanë shërbyer si transportues të parave të tij dhe detajet nga biznesi i tij i fshehtë me lidhje në Indi ku 1 gur i bardhë bën 400 euro, Idajet Beqiri nxjerr të fshehtat trond...

Ilir Meta ka lokal luksoz në mes të Londrës, ja politikanët
x
BREAKING NEWS

Hetimet e SPAK shkaktojnë përplasje të forta në kupolën e PL, ja lista me emrat “VIP” që rrezikojnë prangat, nga falsifikimi i formularëve, te pastrim parave, Ilir Meta përjashton Monika Kryemadhin dhe të gjithë mbështetësit e saj në nivel drejtues...

Hetimet e SPAK shkaktojnë përplasje të forta në kupolën
x
BREAKING NEWS

Edi Rama paralajmëron furtunë ndryshimesh në qeveri, iu mbyll derën e kandidimit në zgjedhjet e 2025 zyrtarëve të korruptuar dhe atyre që kanë llogari të hapura me SPAK, kryeministri sfidon amerikanët dhe shpërthen në sulme e akuza ndaj Gjykatës Kushte...

Edi Rama paralajmëron furtunë ndryshimesh në qeveri, iu mbyll
x
BREAKING NEWS

SPAK ka hyrë në një zonë të “minuar”, janë grabitur informacione sensitive të klasifikuara sekret, ja si mund të shantazhohen deputetët, në skemë mafiozë të përfshirë shërbime inteligjente të huaja, në rrezik aksionet policore, Kreshnik Spahiut plas “b...

SPAK ka hyrë në një zonë të “minuar”,
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara: Ja provat e bujshme që ka zbuluar drejtësia për çiftin Meta-Kryemadhi, SPAK drejt përfundimit të hetimeve për dosjen e pastrimit të parave, pritet komunikimi i akuzës, po përgatitet dhe arrestimi i Argita Malltezit

Romeo Kara: Ja provat e bujshme që ka zbuluar drejtësia për
x
BREAKING NEWS

Përçahet strofulla e “non-gratave”, Ilir Meta sulmon Rithemelimin dhe deklaron prishjen me Sali Berishën, ja akuzat për ish-kreun e PD

Përçahet strofulla e “non-gratave”, Ilir Meta sulmon
x
BREAKING NEWS

Vazhdon pazari i Rithemelimit me Rilindjen, Berisha thellon sulmet ndaj Erion Veliajt, kërkon zgjedhje të parakohshme në Bashkinë e Tiranës, Belind Këlliçi kandidat i "Foltores", Edi Rama me "as nën mëngë"

Vazhdon pazari i Rithemelimit me Rilindjen, Berisha thellon sulmet ndaj Erion
x
BREAKING NEWS

Djali i ish-ministrit të PD kandidat për Avokat i Popullit, zbardhen prapaskenat e një tjetër pazari të fshehtë Rama-Berisha, synohet goditja e Reformës në Drejtësi përmes njeriut të “non-gratës”

Djali i ish-ministrit të PD kandidat për Avokat i Popullit, zbardhen
x

Politike

"Europa ka standarte jo me përallka, kam mik ambasadorin amerikan", ish-ministri drejtësisë plas "bombën": Rama do bie nga pushteti, BE do përdor kauzën e Belerit për të ardhmen e Shqipërisë

"Europa ka standarte jo me përallka, kam mik ambasadorin

Juristi Ylli Manjani tha se çështja Beleri do përdoret si kazus nga Bashkimi Evropian se diçka nuk shkon me Shqipërinë në sistemin e drejtësisë dhe respektimin e të drejtave të njeriut.

Kjo, sipas tij pas BE funksionin me standarde jo me ato që i cilësoi përralla ballkanike.

“Nëse Shqipëria do të jetë si Evropa duhen respektuar ato kushte si gjithë Evropa. S’ka nevojë që të na e thotë Greqia që sistemi i të drejtës ka kolapsur, që kushtetuta ka rënë në koshin e plehrave. Pse çuditet me Greqinë, ne na ka vënë Gjermania 9 kushte. Se kështu funksionon në BE, ndaj është e bukur Evropa se të imponon standard sjelljeje dhe jo përrallka ballkanike, kam mik këtë, kam mik ambasadorin amerikan. Bie urgjent nga pushteti! S’jam dakord me Ramën që ka vetëm fjalë dhe s’bën asnjë punë për Shqipërinë evropiane. Rasti i Belerit do përdoret si kazus nga BE për të treguar se Shqipëria nuk është aty ku duhet të jetë me respektimin e të drejtave të njeriut”, tha Manjani.

Më të lexuarat