BREAKING NEWS

Zbulohet struktura re e Rithemelimit, ja ndryshimet drastike që do të ndodhi nga nënkryetarët deri te emërimet e mbështetësve që janë në pozicionin e anëtarëve të Kryesisë

Zbulohet struktura re e Rithemelimit, ja ndryshimet drastike që do të
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu: Ju tregoj urdhrat që mori Rama dhe Zelensky nga NATO, Samiti për Ukrainën nuk ishte reklamë për kryeministrin, ja plani amerikan që po thuret në fshehtësi të plotë për Shqipërinë

Kreshnik Spahiu: Ju tregoj urdhrat që mori Rama dhe Zelensky nga NATO,
x
BREAKING NEWS

Daut Gumeni zbardh arsyen pse Ilir Meta braktisi protestën e Rithemelimit dhe rrëfen të pathënat e 20 shkurtit 1991: Ja mashtrimet e Sali Berishës, bustin e Enver Hoxhës e bëri vetë gati për ta rrëzuar diktatura

Daut Gumeni zbardh arsyen pse Ilir Meta braktisi protestën e Rithemelimit
x
BREAKING NEWS

SPAK merr në pyetje për 7 orë Damian Gjiknurin, në skaner pasuritë e tij, udhëtimet, shtëpitë dhe dyshimet për llogari të fshehura bankare në Maltë, ja aferat që mund të fundosin deputetin, nga abuzimet në projektin e rrugës Tiranë-Elbasan, te dosja e ...

SPAK merr në pyetje për 7 orë Damian Gjiknurin, në skaner
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta vulos “divorcin” me Sali Berishën pas izolimit në shtëpi, “zbret” në terren dhe kërkon të marrë kreun e opozitës

Ilir Meta vulos “divorcin” me Sali Berishën pas izolimit
x
BREAKING NEWS

Ja pazaret e fshehta mes Ramës, Berishës, Metës dhe Gazment Bardhit, kodet e tyre mafioze për të kërcënuar njëri-tjetrin, lidhjet me oligarkët, prapaskenat e akuzave të fshirjes së serverëve në “21 janar” dhe detajet nga lufta e madhe që ka plasur për ...

Ja pazaret e fshehta mes Ramës, Berishës, Metës dhe Gazment
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela: Ja ‘Thembra e Akilit’ në drejtësi që mund të shpëtojë Sali Berishën nga ‘arresti në shtëpi’ dhe rasti i vetëm kur mund t’i digjet mandati si deputet, pse ish-kryeministri mund t'ia hedhë paq nëse hetohet dosja e ‘21 Janarit’...

Spartak Ngjela: Ja ‘Thembra e Akilit’ në drejtësi që
x
BREAKING NEWS

Idajet Beqiri: Ja të gjitha tentativat e Berishës për të mbuluar krimin e 21 Janarit 2011, skema për t’ia faturuar vrasjet opozitës, sajesa e plagëve nga afër dhe shpërblimi që iu dha gardistëve, gati të çojmë në SPAK një video që nuk e ka parë Prokuro...

Idajet Beqiri: Ja të gjitha tentativat e Berishës për të
x

Politike

“Ke 4 emisione që thua 260 shqiptarë të arrestuar në Hollandë”/ Plas keq në studio, Lubonja shpërthen ndaj Hilës: Ça do ti, ik se nuk bëhet debat me ty

“Ke 4 emisione që thua 260 shqiptarë të arrestuar në

Analistët Fatos Lubonja dhe Dritan Hila, të ftuar në studion e emisionit “Open”, janë përfshirë në një debat lidhur me  krimin e organizuar shqiptar.

Gjatë debatit Hila iu drejtua Lubonjës duke i thënë se “ka 4 emisione që përmend se janë arrestuar 260 shqiptarë në Holandë”, ndërsa ky i fundit i kthehet duke thënë se Hila po përpiqet t’i bëjë “mbulesë” asaj që ndodh.

Lubonja iu kthye më tej duke thënë “nuk bëhet debat me ty”, ndërsa Hila iu përgjigj duke thënë se Lubonja “interpreton shifrat sipas dëshirës” dhe se me të nuk mund të bëhet debat.

Hila: Ke 4 emisione që thua janë kapur 260 shqiptarë në Holandë. Në Holandë ke një racist të ndyrë që fitoi zgjedhjet dhe kjo frymë transmetohet edhe më poshtë.

Lubonja: Ti i bën mbulesë kësaj që ndodh?  Po çfarë do ti. Shiko gradaçelat dhe numëroji?

Hila: Po lëre tani, 260 shqiptarë në Holandë kontrollojnë trafikun e drogës në Europë?

Lubonja: Ik se nuk bëhet debat me ty.

Hila: Me ty nuk bëhet debat. I interpreton shifrat sipas dëshirës.

Lubonja: Sa “biznesmenë” vriten këtu në Shqipëri? Për prokurorinë vritet personi X. Cilat janë mënyrat e vrasjeve?

Hila: Vrasja e një biznesmeni nuk tregon se gjithë shoqëria është e korruptuar.

Lubonja: Neve donim kapitalizmin sepse e quanim meritokraci. Kur erdhi Nano thoshte meritokraci. Problemi i madh është që meritat i kanë marrë këta, kanë edhe emra rrugësh trafikantët. E di ti për kë e kam fjalën. Këta quhen tani shembulli që duhet të ndjekim sipas atij që thotë nuk ka mafia shqiptare. Para ca kohësh u arrestua një trafikant, djalë i ri 27 vjeç, kishte dhjetëra apartamente.

Më të lexuarat