BREAKING NEWS

Ja lidhjet e Sali Berishës me Ervis Martinajn, Idajet Beqiri nxjerr për herë të parë detajin e bujshëm dhe tregon si do të hapet “Kutia e Pandorës” nga SPAK e shërbimet e huaja për krime, vrasje, afera dhe pazare të pista në Shqipëri

Ja lidhjet e Sali Berishës me Ervis Martinajn, Idajet Beqiri nxjerr
x
BREAKING NEWS

Kush është emri “VIP” që pritet të arrestohet në PS? Edi Rama i hap rrugën SPAK për emrat e zhytur në afera, ministrat, deputetët dhe kryebashkiakët paralajmërohen se s’do kenë mbështetje politike

Kush është emri “VIP” që pritet të arrestohet
x
BREAKING NEWS

Sali Berisha armiku më i madh i të burgosurve politikë, ja si doli kundër lirimit të tyre në vitet ’90 dhe si mbrojti me zell vijën sektare të Partisë së Punës

Sali Berisha armiku më i madh i të burgosurve politikë, ja si
x
BREAKING NEWS

Ja provat që kanë britanikët në dosjen e Sali Berishës, si korrupsioni me Fazlliçin dhe lidhjet me bosin hasian të krimit në Londër alarmuan anglezët, zbardhet dokumenti

Ja provat që kanë britanikët në dosjen e Sali Berishës,
x
BREAKING NEWS

Eksperti Fatos Çoçoli jep lajmet e fundit për pensionistët, nga mënyra e vetme për të përfituar pension për të moshuarit që nuk figurojnë në regjistra gjatë kohës së kooperativave bujqësore, te skema e re për rritjen e më shumë të ardhurave për reziden...

Eksperti Fatos Çoçoli jep lajmet e fundit për
x
BREAKING NEWS

Dy zyrtarë të lartë kanë pastruar 3.7 milionë euro në prona, në skemë janë futur dhe familjarët, ja si tentuan të shpëtojnë disa pasuri, Agjencia e Inteligjencës Financiare nxjerr detajet e forta

Dy zyrtarë të lartë kanë pastruar 3.7 milionë euro
x
BREAKING NEWS

Ilir Demalia plas “bombën”, Sali Berisha do të lirohet, ja dy njerëzit që po përdor ish-kryeministri për të mbyllur pazaret e tij të pista, si po hidhen miliona euro në prapaskenë

Ilir Demalia plas “bombën”, Sali Berisha do të lirohet, ja
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara paralajmëron zhvillime të forta: Ja politikani i njohur që do të arrestohet nga SPAK, lidhjet e tij me personazhet e botës së krimit që u fundosën nga Prokuroria e Posaçme dhe detajet si ka pastruar pasuri marramendëse

Romeo Kara paralajmëron zhvillime të forta: Ja politikani i njohur
x

Politike

Fevziu kryeministër, Tan Hoxha në krye të SPAK, skenari i bujshëm në Republikën e Gazetareve: Rama merr drejtimin e “Opinion”

Fevziu kryeministër, Tan Hoxha në krye të SPAK, skenari i

Gazetari Lutfi Dervishi ka komentuar situatën mediatike në Shqipëri përmes personazhit të tij tashmë të njohur, Kiko.

Ky i fundit, “i shqetësuar” nga qarkullimi i elitave politike dhe mediatike, ka ofruar një zgjidhje e cila do të jetë në të mirë të stabilitetit të vendit dhe në interes të qytetarëve.

Por cila është zgjidhja që propozon Kiko?

Kryeministri Edi Rama ndërron rolin me gazetarin Blendi Fevziu, Sali Berisha me Filip Çakullin dhe jo vetëm.

Ndiqni propozimin e Kikos

Partia e Gazetarëve rrëmben pushtetin!

Kiko i shqetësuar nga mungesa e qarkullimit të elitave politike dhe mediatike në Shqipëri, ofroi një zgjidhje në të mirë të stabilitetit të vendit dhe në interesin më të mirë të qytetarëve shqiptarë.

Rokada e madhe sjell në pushtet gazetarët (PG, partia e Gazetareve) dhe flak në media pushtetarët. Pas një konsultimi të gjatë me Abun dhe faktorin ndërkombëtar Kiko vendosi sa më poshtë:

Edi Rama drejtues i emisionit “Opinion”, Blendi Fevziu kryeministër.

Sali Berisha drejtues e emisionit investigativ “Fiks Fare”, Filip Çakulli kryetar i PD-së.

Bajrajm Begaj, drejtues i emisionit “Koha për t’u zgjuar”, Bashkim Hoxha, president.

Lindita Nikolla moderatore e emisionit “Pasdite me Linditën”, Rudina Magjistari, kryeparlamentare.

Elisa Spiropali, moderatore e emisionit, “Now”, Erla Mëhilli ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin.

Bledi Çuçi, moderator i emisionit “Në Shënjestër”, Klodiana Lala ministre e Brendshme.

Frida Krifca, drejtues i emisionit “Hapësirë e Blertë”, Marash Mirashi, ministër Bujqësie.

Dalina Ibrahimaj moderatore e emisionit “Ekonomi plus”, Aurora Sullçe, ministre e Financave dhe ekonomisë.

Bora Muzhaqi, moderatore e emisionit “Fëmijët dhe e ardhmja”, Ketrin Gjonçaj ministre e Shtetit për Rininë dhe Fëmijët.

Belinda Balluku, moderatore e emisionit “Open”, Eni Vasili, ministre e Energjisë.

Ogerta Manastirliu, moderatore e emisionit “Trupi dhe Shëndeti”, Flamur Topi, ministër i Shëndetësisë.

Niko Peleshi, drejtues i emisionit “Arena”, Dritan Hila, ministër i Mbrojtjes.

Olta Xhaçka, drejtuese e emisionit “Task Force”, Sonila Meço, ministre e Jashtme.

Edona Bilali, moderatore e emisionit “Ekonomi plus”, Klaudia Karabolli, ministre shteti për mbrojtjen e sipërmarrjes.

Evis Kushi, moderatore e emisionit “Auditor – Arsimi”, Edlira Birko, ministre e Arsimit.

Elva Margariti, moderatore e emisionit “Bibliotekë”, Arta Marku, ministre e Kulturës.

Ilir Meta, drejtues i emisionit “Drejt”, Luan Rama kryetar i Partisë së Lirisë.

Ulsi Manja, moderator i emisionit “Me zemër të hapur”, Evis Ahmeti, ministre e Drejtësisë.

Endri Fuga, drejtues i emisionit “Syri Digjital”, Bledi Marku minister i Informacionit.

Lindita Karcanaj, drejtuese e emisionit “Kjo Javë”, Nisida Tufa, drejtoreshë e AKSHI-t.

Arben Kraja, drejtues i emisionit “Xhungel”, Artan Hoxha, Drejtues i SPAK-ut.

Më të lexuarat