BREAKING NEWS

Edi Rama bën “mea culpa” dhe pranon "njollën në biografi" për etiketimin e mediave si kazanë, a po reflekton kryeministri për arrogancën e ekzagjeruar?

Edi Rama bën “mea culpa” dhe pranon "njollën në
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu: Ja marrëveshja e pisët e Ramës, Metës e Berishës që është ende në fuqi, taktikat e tyre të kërcënimit me dosje, skema që po përdor kryeministri me ndërkombëtarët për të qëndruar në pushtet dhe dy goditjet e rënda që do të marrë ish-pre...

Kreshnik Spahiu: Ja marrëveshja e pisët e Ramës, Metës e
x
BREAKING NEWS

Kreu i Lëvizjes Bashkë, Arlind Qori: Ju tregoj recetën për të rrëzuar nga pushteti Edi Ramën dhe oligarkinë ekonomike që e mbështet, ja dosja që nëse hetohet siç duhet nga SPAK e çon kryeministrin pas hekurave, Meta-Berisha kokë e këmbë të zhytur në vj...

Kreu i Lëvizjes Bashkë, Arlind Qori: Ju tregoj recetën për
x
BREAKING NEWS

Ja dëshmitari kyç që i ka bërë “gropën” nga qelia Metës për aferën “CEZ-DIA”, SPAK ka sekuestruar celularët e Kryemadhit e fëmijëve të saj me biseda të vitit 2013-2015, pyeten 100 persona, nga të afërm, bashkëpunëtorë dhe mjekë, futet në skaner edhe vi...

Ja dëshmitari kyç që i ka bërë
x
BREAKING NEWS

Ministri i Financave, Ervin Mete: Ja çfarë duhet të dini për kategoritë që përfitojnë rritje page, detajet nga indeksimi i pensioneve dhe periudha kur do të shpërndahet bonusi, do të ketë paketë mbështetëse për shtresat në nevojë, ndihmë edhe për famil...

Ministri i Financave, Ervin Mete: Ja çfarë duhet të dini
x
BREAKING NEWS

Ja “grushti i madh amerikan” në fytyrën e Sali Berishës, Ilir Metës dhe Edi Ramës, SHBA del në krah të Altin Dumanit, kërkon distancim të opozitës nga “non-grata” dhe jep mesazhin e fortë se keqqeverisja e korrupsioni duhen luftuar

Ja “grushti i madh amerikan” në fytyrën e Sali
x
BREAKING NEWS

Ja kontrata në duart e prokurorëve që po i bën “gropën” Ilir Metës dhe Monikës, roli i nënës së Kryemadhit dhe vëllait Drini që mori 360 milionë lekë nga SGS, 2 njerëzit që hapën dosjet e ish-presidentit në SPAK me kallëzimet që bënë nxjerrin faktet t...

Ja kontrata në duart e prokurorëve që po i bën
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta akuzon televizionin e Zenit se ka marrë urdhër t’i mbyllin dyert, Monika Kryemadhi sulmon bashkëshortin si shërbëtor të Edi Ramës

Ilir Meta akuzon televizionin e Zenit se ka marrë urdhër t’i
x

Politike

“Fjalim i denjë për Maduron e Venezuelës”, Berisha ironizon Kongresin e PS dhe akuzon Ramën: Mbajti fjalim sikur kishte kaluar natën nën efektin e...

“Fjalim i denjë për Maduron e Venezuelës”,  Berisha

Ish-kryeministri Sali Berisha ka ironizuar Kongresin e Partisë Socialiste, ndërsa fjalimin mbi 1 orë të kryeministrit Rama e konsideroi si të denjë për Maduron e Venezuelës.

Në një konferencë me gazetarët, Berisha tha se në fjalimin e kryeministrit Rama nuk u përmendën farë të rinjtë.

Po ashtu, Berisha akuzoi Ramën si të lidhur me krimin, kartelin Sinaloa në Meksikë apo edhe me bandat në Durrës apo Elbasan.

“Sapo përfundoi fjalën tërkuzë të denjë për Maduron e Venezuelës, Edi Rama i cili u foli shqiptarëve nga satelitët, Albania 1 dhe 2 me zotimin solemn se do të vjedhim më shumë, do tu mashtrojmë më shumë dhe do tu përzëmë më shumë  nga ky vend.

Fëmijët dhe të rinjtë shqiptarë, nxënësit, rinia që priste nga ky kuvend, nga ky kongres i partisë së krimit të dëgjonte një fjalë, konstatoj se ata nuk ekzistonin në fjalorin e liderit global të 1 prillit, që mbajti një fjalim sikur kishte kaluar tër natën në efektin e drogave të forta. Sikur ishte ngjitur diku dhe nuk ekzistonin qytetarët, të rinjtë, bizneset, gratë shqiptare, nënat, motrat. Sikur problemi nr 1 i pensionistëve ishte shërbëtori i rremë dixhital që do t’u ofronte Edi Rama.

U ndal gjerësisht te integrimi, proces të cilin ai me lidhjet e tij të tmerrshme të krimit, me Sinaloen e Meksikës, me bandat e Durrësit dhe Elbasanit dhe Olsin e tij dhe Xibrakën, proces të cilin me vjedhjet famozë që jehojnë në Bruksel, djegësit, proces të cilit me Dubai Cityn e tij kërkon të krijojë lavatrixhen më të madhe në Evropë..Këto nuk ekzistojnë për Evropën dhe integrimin. Pra ekziston Greqia”, tha Berisha.Më të lexuarat