BREAKING NEWS

E bujshme, gazetarja e njohur e kronikës paralajmëron arrestimin e Monika Kryemadhit dhe Flamur Nokës, ja çfarë po ndodh brenda SPAK

E bujshme, gazetarja e njohur e kronikës paralajmëron arrestimin e
x
BREAKING NEWS

Ja “grushti i madh” amerikan në fytyrën e Sali Berishës, Frrok Çupi rrëfen të pathënat pas propozimit të Argitës si drejtuese e “Rithemelimit”, nga vrasjet nën pushtetin e tij dhe detajet nga nata kur u zgjodh kryetar, si ulërinte e përplaste këmbët mb...

Ja “grushti i madh” amerikan në fytyrën e Sali
x
BREAKING NEWS

SPAK thërret Bardhin për dosjen Olsi Rama, zbardhet mashtrimi i deputetit të Rithemelimit, u paraqit si person në dijeni, jo si denoncues

SPAK thërret Bardhin për dosjen Olsi Rama, zbardhet mashtrimi i
x
BREAKING NEWS

Ja kur pritet që të bëhet rritja e pensioneve këtë vit, ekspertja e ekonomisë zbardh detajet e fundit dhe tregon se shifrat do të jenë më të larta për pensionistët krahasuar me vitin 2021

Ja kur pritet që të bëhet rritja e pensioneve këtë vit,
x
BREAKING NEWS

Trondit Artan Hoxha: Ja dosja që do të çojë Sali Berishën si Pinoçeti me barelë në burg dhe lidhjet e bashkëshortes së tij me Ervis Martinajn

Trondit Artan Hoxha: Ja dosja që do të çojë Sali
x
BREAKING NEWS

Edi Rama shtyn kongresin pas zhvillimeve të fundit të SPAK dhe hetimeve ndaj Ballukut, Agaçit dhe Veliajt, pritet rikonfigurimi i plotë i qeverisjes para zgjedhjeve

Edi Rama shtyn kongresin pas zhvillimeve të fundit të SPAK dhe
x
BREAKING NEWS

Kandidatja kryesore në krye të “Foltores” Argita Malltezi frymëzohet nga Bashkimi Sovjetik, pas reagimit të Evi Kokalarit, vajza e Sali Berishës fshin postimin, Foltorja hyn në fazën e “ngrënies së vetes së vet”

Kandidatja kryesore në krye të “Foltores” Argita Malltezi
x
BREAKING NEWS

Dumani rendit pushtetarët që janë marrë nën hetim nga SPAK, nga ish-kryeministri, ministra, deputetë e kryebashkiakë dhe zbulon hetimin e sipërmarrësit shqiptar që tentoi t’i krijojë akses mafies ndërkombëtare në vendin tonë, si po blen krimi apartamen...

Dumani rendit pushtetarët që janë marrë nën hetim nga
x

Politike

“Historia të marr rrjedhën e duhur”/ Takimi Kurti- Vuçiç në Ohër, ‘shpërthen keq’ deputetja Tabaku: Ndërkombëtarët presion mbi Serbinë për të firmosur…

“Historia të marr rrjedhën e duhur”/ Takimi Kurti-

Jorida Tabaku, deputetja e partisë Demokratike ka reaguar menjëherë për takimin që zhvillohet sot në Ohër mes kryeministrit të Kosovës Albin Kurti, presidentit të Serbisë Aleksandër Vuçiç dhe dhe shefit të BE për politikën e Jashtme dhe Siguri Josep Borrell.

Në një postim në rrjetet sociale, Tabaku shkruan se nga ky takim priten lajme të mira për dialogun mes Prishtinës dhe Beogradit, ndërsa ka shtuar se presioni ndërkombëtar duhet të jetë mbi Serbinë për të firmosur propozimin europian.

“Nga Ohri sot presim lajm të mirë për dialogun Kosovë -Serbi , ndërsa presioni ndërkombëtar duhet të jetë mbi Serbinë për të firmosur paketën e zgjidhjes Franko-Gjermane. Nuk ka rrugë tjetër veç njohjes së Kosovës & fqinjësisë së mirë në ballkan.
Koha që historia të marrë rrjedhën e duhur!”, ka shkruar Tabaku.

 

Më të lexuarat