BREAKING NEWS

Ilir Demalia plas “bombën”, Sali Berisha do të lirohet, ja dy njerëzit që po përdor ish-kryeministri për të mbyllur pazaret e tij të pista, si po hidhen miliona euro në prapaskenë

Ilir Demalia plas “bombën”, Sali Berisha do të lirohet, ja
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara paralajmëron zhvillime të forta: Ja politikani i njohur që do të arrestohet nga SPAK, lidhjet e tij me personazhet e botës së krimit që u fundosën nga Prokuroria e Posaçme dhe detajet si ka pastruar pasuri marramendëse

Romeo Kara paralajmëron zhvillime të forta: Ja politikani i njohur
x
BREAKING NEWS

Detajet e plota nga megaoperacioni i SPAK, si u zbardhën aleancat mafioze, nga pakti i Martinajt me Ben Ndokën dhe Shullazin për të vrarë Durim Bamin, te planet e të “ fortit” të Niklës me Dukajt për eliminimin e bosit të lojërave të fatit dhe ish-depu...

Detajet e plota nga megaoperacioni i SPAK, si u zbardhën aleancat mafioze,
x
BREAKING NEWS

Dosjet përvëluese të francezeve dhe belgëve do të godasin të tjerë zyrtarë të lartë të Policisë së Shtetit, politikanë dhe gazetarë,  SPAK sekuestron telefonin e një zyrtari të lartë, ja skandali ku është përfshirë

Dosjet përvëluese të francezeve dhe belgëve do të
x
BREAKING NEWS

Politika, media dhe bizneset të mbushura me spiunë të ish-Sigurimit të Shtetit, KGB dhe UDB, ja si po shantazhohen e kërcënohen me dosjet e “zeza” personazhet “VIP”, Lulzim Basha zbardh kulisat më të fundit

Politika, media dhe bizneset të mbushura me spiunë të
x
BREAKING NEWS

Kreu i Nismës Thurje Endri Shabani flet hapur, nga pazaret Rama-Berisha kundër drejtësisë dhe shqiptarëve, te arsyet pse ka vendosur të hyjë në politikë, vizionet që ka për të ardhmen e Shqipërisë dhe planet e tij për të promovuar zhvillimin ekonomik t...

Kreu i Nismës Thurje Endri Shabani flet hapur, nga pazaret Rama-Berisha
x
BREAKING NEWS

Shqipëria bazë për klandestinët, pas Melonit dhe kryediplomati britanik kërkon ofertë si ajo e Shëngjinit për emigrantët e paligjshëm që shkojnë në Britani, ja detajet e vizitës

Shqipëria bazë për klandestinët, pas Melonit dhe
x
BREAKING NEWS

Qeveria në panik pas thirrjes së Belinda Ballukut dhe Engjëll Agaçit në SPAK, 17 vendimet që rëndojnë pozitat e Sekretarit të Përgjithshëm të Kryeministrisë, dëshmitë e tyre kundër Erion Veliajt, mazhoranca në kaos

Qeveria në panik pas thirrjes së Belinda Ballukut dhe Engjëll
x

Politike

Ilir Meta kryeministri i opozitës? Ja si përgjigjet Flamur Noka

Ilir Meta kryeministri i opozitës? Ja si përgjigjet  Flamur Noka

Flamur Noka nuk do që të komentojë zhvillimet brenda Partisë së Lirisë me argumentin se nuk duhet të përfshihet në debatin e brendshëm të tyre. Megjithatë, kur bëhet fjalë për qendrimet ndaj SPAK-ut, qendrimet e dy partive opozitare nuk ndryshojnë. 

“SPAK nuk sheh bonusin që Edi Rama i ka dhënë kompanisë së incineratorëve, kur ajo nuk ekzistonte. SPAK nuk sheh as 60 milionë eurot të 
incineratorit të Tiranës që janë transferuar në Zvicër me firmën e Erion Veliaj, por SPAK sheh 64 eurot që del disbalanca e pasurisë së Jamarbër 
Malltezit dhe i sekuestron pasuritë. Përsa kohë SPAK-u mban nën hetim të gjithë drejtuesit e opozitës, nga nënkryetari i PBDNJ-së Fredi Beleri, 
kryetarin e PR, Kryetari e Partisë së Lirisë, ish-Kryetarin e Partisë së Lirisë e deri tek arresti pa prova i kryetarit të PD, tregon që SPAK paska vetëm një mision: të zhdukë opozitën dhe të mbretërojë Edi Rama.”- tha Flamur Noka në emisionin “Pa Censurë”, ku tregoi edhe lidhjen e tij të afërt me Ilir Metën. 

“Kryetarin e Partisë së Lirisë e kam edhe aleat, por edhe mik personal. Nuk preferoj të hyj në debate të brendshme, sikundër nuk dua që aleatët të hyjnë tek debatet e PD”- u shpreh zoti Noka, pa iu shmangur pyetjes, nëse është dakord me deklaratën e Ilir Metës se do të bëhet Kryeministër, kur opozita të fitojë zgjedhjet, nëse zoti Berisha do të ketë ende probleme ligjore. 

Megjithëse miqësinë, kur bëhet fjalë për pushtetin, zoti Noka është i drejtëpërdrejtë. “Të drejtën për të aspiruar e kanë të gjithë, por 
kryeministri vendoset nga forca e parë që merr shumicën e votave. Nëse Partia e Lirisë del forcë e parë, patjetër që i takon”. - u shpreh Flamur 
Noka, edhe pse me ndryshimet e fundit të Kodit Zgjedhor, është e pamundur të kuptohet, përveç votave personale, sesa vota ka marrë secila parti. 
Megjithatë, prioritet tani për PD-në nuk është emërimi i kryeministrit të tyre, por rrëzimi i kryeministrit aktual. “Motoja jonë është qeveri 
teknike, rrëzimi i Edi Ramës dhe që më pas t’u hapet rruga zgjedhjeve të lira e të ndershme. Qeveria teknike të ketë vetëm një detyrë, të 
mundësojë zgjedhje të lira dhe të krijojë kushte për rotacion politik”- tha zoti Noka, i cili nuk pranon ta quajë këtë një ëndërr si ajo e Ilir 
Metës për t’u bërë kryeministër. “Ne demokratët kurrë nuk kemi ëndërruar. Ne i kemi bërë realitet gjërat”.- tha Flamur Noka në emisionin “Pa Më të lexuarat