BREAKING NEWS

Ish-prokurori reagon për hetimin e iceneratorëve: SPAK thotë që s’di pronarin, shteti vijon të paguajë

Ish-prokurori reagon për hetimin e iceneratorëve: SPAK thotë
x
BREAKING NEWS

“Gëlltita brisqe”/ I dënuari i rrezikshëm në burgun e Drenovës alarmon policinë

“Gëlltita brisqe”/ I dënuari i rrezikshëm në
x
BREAKING NEWS

Gazetari i njohur zbulon informacionin e bujshëm: Ka ardhur një telefonatë me zërin e Vis Martinajt nga jashtë

Gazetari i njohur zbulon informacionin e bujshëm: Ka ardhur një
x
BREAKING NEWS

Avokati zbulon zhvillimet e fundit për hetimet e Ahmetajt

Avokati zbulon zhvillimet e fundit për hetimet e Ahmetajt
x
BREAKING NEWS

Ish-prokurori: Ja çfarë ka sjell veçimi i Ahmetaj nga çështja e inceneratorit

Ish-prokurori: Ja çfarë ka sjell veçimi i Ahmetaj nga
x
BREAKING NEWS

A do të arrstohet Ahmetaj? Ish-prokurori plas 'bombën': Ja faktet

A do të arrstohet Ahmetaj? Ish-prokurori plas 'bombën': Ja
x
BREAKING NEWS

Gazetari del me deklaratën e fortë: Ja me cilin post drejtues kanë lidhje grupet kriminale

Gazetari del me deklaratën e fortë: Ja me cilin post drejtues
x
BREAKING NEWS

Bonus shtesë për pensionistët, publikohet VENDIMI i minutës së fundit

Bonus shtesë për pensionistët, publikohet VENDIMI i minutës
x

Politike

Ish-ministri analizon arrestimet e zyrtarëve të majtë: Sinjal që prokuroria po godet korrupsionin, e pamundur të jetë lëvizje politike

Ish-ministri analizon arrestimet e zyrtarëve të majtë: Sinjal

Ish-ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj deklaroi se arrestimi i zyrtarëve të majtë është një sinjal që prokuroria po godet korrupsionin që sipas tij zhvillohet vetëm në pushtet.

Referuar arrestimit më të fundit të Lefter Allës, Lleshaj u shpreh se ky është një lajm pozitiv pasi po goditet korrupsioni dhe nuk e konsideron si një lëvizje politike.

“Korrupsioni zhvillohet në pushtet nuk mund të ketë në radhët e njerëzve të papunë, si fenomen kriminal korrupsioni zhvillohet aty ku ka vendimmarrje politike nuk mund të presim që autorët e veprave penale të jenë jashtë politikë është brenda pritshmërive normale, ky është çmimi i pushtetit në kuptimin që pushteti korrupton dhe unë e shoh si një lajm pozitiv që ka lëvizje dhe është thyer një mit kushdo që është naiv duhet të dije që korrupsioni ka ekzistuar edhe më herët, te qeveria Rama 1 apo dhe 2 dhe te qeveritë më herët fakti që po goditet tani do të thotë që ka shpërthim të goditjes së është investuar shumë dhe prokuroria po godet është sinjal që po goditet korrupsioni.

Është e pamundur të jetë politike por është si të thashë nga të gjitha këta qeveria është hera e parë që po ndodhi goditje jo sporadike por të dukshme kundër përfaqësuesve në strukturat e qeverisë, nuk ka një stepje të gjyqësorit përballë qeverisë. Cështja e qëndrimeve politike dhe morale është individuale nuk mund t’i japësh receta dikujt, kur dhash dorëheqjen e bëra për veten time“, tha Lleshaj.