BREAKING NEWS

Prapaskenat e divorcit, ja si Monika Kryemadhi i bëri “gropën” në SPAK Ilir Metës, nga udhëtimet e luksit nëpër Evropë, shpenzimet për shërbime estetike, deri te bisedat në celularin e saj ku bëheshin pazare me ministra, drejtorë e biznesmenë, ish-pres...

Prapaskenat e divorcit, ja si Monika Kryemadhi i bëri
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta rrezikon deri në 15 vite burg, si do e fundosë pasuria që ka kaluar në emër të vjehrrës, kunatit dhe babait të tij, në fund do ia sekuestrojnë të gjitha paratë, personazhi që e denoncoi në SPAK zbardh informacionet e fundit nga hetimet...

Ilir Meta rrezikon deri në 15 vite burg, si do e fundosë pasuria
x
BREAKING NEWS

Kontrolli i Lartë i Shtetit nxjerr zbuluar Belinda Ballukun për biletat e avionit dhe dietat jashtë vendit, nuk ekziston asnjë dokument për zv/kryeministren që provon takimet e saj zyrtare për të cilat janë bërë udhëtime ndërkombëtare

Kontrolli i Lartë i Shtetit nxjerr zbuluar Belinda Ballukun për
x
BREAKING NEWS

OLAF fundos Frida Krifcën dhe zinxhirin drejtues të AZHBR, ja skema korruptive që përdorën për të vjedhur fondet e bujqësisë, nga kontratat false, te aplikantët që paguan përqindje të lartë që të fitonin, ja si u grabitën paratë me kompanitë e konsulen...

OLAF fundos Frida Krifcën dhe zinxhirin drejtues të AZHBR, ja skema
x
BREAKING NEWS

SPAK u ka prishur gjumin të paprekshmëve të politikës, prokurorët specialë janë në rrezik për shkak të pazarit Rama-Berisha, Lulzim Basha reagon ashpër dhe zbulon çfarë do bëjë nëse Gjykata e Lartë nuk vendos për vulën e PD para zgjedhjeve të 2025...

SPAK u ka prishur gjumin të paprekshmëve të politikës,
x
BREAKING NEWS

Brizida Gjikondi zbardh prapaskenat e forta: Ja skema që po përdor Ilir Meta për të shpëtuar nga arrestimi i SPAK njësoj siç ia hodhi paq me videon e Dritan Priftit

Brizida Gjikondi zbardh prapaskenat e forta: Ja skema që po përdor
x
BREAKING NEWS

Trondit juristi Romeo Kara: Operacioni ‘Metamorfoza’ është bërë posaçërisht nga SPAK për të shkuar te Ilir Meta, shumë shpejt do të kemi komunikim akuze, ja pse ish-presidentit i janë mbyllur dyert e azilit, do ta sjellin si ‘pako postale’ në Shqipëri ...

Trondit juristi Romeo Kara: Operacioni ‘Metamorfoza’ është
x
BREAKING NEWS

Lëvizje në qeverinë  e Edi Ramës, Blendi Klosi drejt postit të zv/kryeministrit dhe drejtuesit të qarkut të Tiranës, Gjiknuri largohet nga Elbasani, Blendi Çuçi shkon në Fier, ja çfarë pritet të ndodhë brenda PS

Lëvizje në qeverinë  e Edi Ramës, Blendi Klosi drejt
x

Politike

Ish-ministri analizon arrestimet e zyrtarëve të majtë: Sinjal që prokuroria po godet korrupsionin, e pamundur të jetë lëvizje politike

Ish-ministri analizon arrestimet e zyrtarëve të majtë: Sinjal

Ish-ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj deklaroi se arrestimi i zyrtarëve të majtë është një sinjal që prokuroria po godet korrupsionin që sipas tij zhvillohet vetëm në pushtet.

Referuar arrestimit më të fundit të Lefter Allës, Lleshaj u shpreh se ky është një lajm pozitiv pasi po goditet korrupsioni dhe nuk e konsideron si një lëvizje politike.

“Korrupsioni zhvillohet në pushtet nuk mund të ketë në radhët e njerëzve të papunë, si fenomen kriminal korrupsioni zhvillohet aty ku ka vendimmarrje politike nuk mund të presim që autorët e veprave penale të jenë jashtë politikë është brenda pritshmërive normale, ky është çmimi i pushtetit në kuptimin që pushteti korrupton dhe unë e shoh si një lajm pozitiv që ka lëvizje dhe është thyer një mit kushdo që është naiv duhet të dije që korrupsioni ka ekzistuar edhe më herët, te qeveria Rama 1 apo dhe 2 dhe te qeveritë më herët fakti që po goditet tani do të thotë që ka shpërthim të goditjes së është investuar shumë dhe prokuroria po godet është sinjal që po goditet korrupsioni.

Është e pamundur të jetë politike por është si të thashë nga të gjitha këta qeveria është hera e parë që po ndodhi goditje jo sporadike por të dukshme kundër përfaqësuesve në strukturat e qeverisë, nuk ka një stepje të gjyqësorit përballë qeverisë. Cështja e qëndrimeve politike dhe morale është individuale nuk mund t’i japësh receta dikujt, kur dhash dorëheqjen e bëra për veten time“, tha Lleshaj.

 

Më të lexuarat