BREAKING NEWS

Ish kryeprokurorja ngre alarmin: Kemi më shumë shtëpi bari se shkolla

Ish kryeprokurorja ngre alarmin: Kemi më shumë shtëpi bari se
x
BREAKING NEWS

"Plastifikohet, lyhet me graso dhe vendosen letra karboni...", Karamuço zbulon metodat e reja që po përdorin trafikantët

"Plastifikohet, lyhet me graso dhe vendosen letra karboni...",
x
BREAKING NEWS

Çfarë i kërkoi në tavolinë ambasadorja Yuri Kim-Damian Gjiknurit? Kreshnik Spahiu zbulon prapaskenat

Çfarë i kërkoi në tavolinë ambasadorja Yuri
x
BREAKING NEWS

A po i çon Rama "miqtë" në burg? Kreshnik Spahiu plas deklaratën e fortë dhe zbardh prapaskenat: Konfrontimi me amerikanët në hotel

A po i çon Rama "miqtë" në burg? Kreshnik Spahiu plas
x
BREAKING NEWS

Urdhër arresti për Putinin, reagon Gjykata Ndërkombëtare Penale

Urdhër arresti për Putinin, reagon Gjykata Ndërkombëtare
x
BREAKING NEWS

Nën përgjim prej 3 vitesh nga policia dhe SPAK, Klodiana Lala zbardh detaje nga dosja, si u zbulua lidhja e kryebashkiakut të Bulqizës me biznesmenin që i dha tenderin

Nën përgjim prej 3 vitesh nga policia dhe SPAK, Klodiana Lala zbardh
x
BREAKING NEWS

Gazetari tregon pse ju vendosën prangat kryebashkiakut të PS-së: Ju rrëfej takimet në tunel

Gazetari tregon pse ju vendosën prangat kryebashkiakut të
x
BREAKING NEWS

Takimi Kosovë-Serbi në Ohër/ Kurti tregon prapaskenat dhe rrëfen kërcënimin e Vuçiç

Takimi Kosovë-Serbi në Ohër/ Kurti tregon prapaskenat dhe
x

Politike

Kandidon për Bashkinë e Tiranës, Ilir Alimehmeti zbulon vendimin e parë që do të marrë nëse fiton zgjedhjet

Kandidon për Bashkinë e Tiranës, Ilir Alimehmeti zbulon vendimin

Ilir Alimehmeti, kandidati i primareve të Partisë Demokratike, ka treguar vendimin e parë që do të marrë nëse fiton në zgjedhjet për bashkinë e Tiranës.

Alimehmeti tha se e para gjë që do të bëjë është transparenca.

Ai deklaroi se do të hapë dyert dhe do të kontrollojë çdo dosje. Nëse gjen parregullsi nga drejtuesit e mëparshëm, mjeku theksoi se çështjen do ta dërgojë në autoritetet e drejtësisë.

“Vendimi i parë në mënyrë absolute është një diçka që nuk kushton asnjë lek, por që ka një vlerë të jashtëzakonshme që është transparenca.

Që do të thotë se që ditën e parë do të hapen dyert. Shkojmë aty, gjejmë dosje më dosje. Nëse janë në rregull, vazhdojmë. Nëse gjejmë probleme në situata do t’i çojmë në institucionet përkatëse. Nga ky moment vendimet merren në mënyrë transparente”, u shpreh Alimehmeti.