BREAKING NEWS

Londra aktivizon planin sekret për të zbuluar lidhjet e politikanëve shqiptarë me kriminelët, vjen sot në Tiranë Lord Dingeman,  trajnime prokurorëve të SPAK për pastrimin e parave dhe sekuestro pronave, ja emrat “VIP” të rrezikuar, zbardhet projekti b...

Londra aktivizon planin sekret për të zbuluar lidhjet e
x
BREAKING NEWS

Ja kush e dha urdhrin për të vrarë Servet Pëllumbin dhe si bandat shtetërore të drejtuara nga gjenerali Agim Shehu na zunë pritë tek Ura e Dajlanit, Spartak Braho kujton dhunën e ’96-ës dhe zbulon bisedën brenda makinës me zyrtarin e lartë të PS...

Ja kush e dha urdhrin për të vrarë Servet Pëllumbin dhe si
x
BREAKING NEWS

Bujar Çela e Petro Koçi rrëfejnë tmerrin e majit ’96: Si u dhunuan, gjakosën dhe torturuan socialistët me urdhër të Sali Berishës, SPAK të hetojë ngjarjen

Bujar Çela e Petro Koçi rrëfejnë tmerrin e majit
x
BREAKING NEWS

Pakti për të eliminuar Reformën në Drejtësi, Berisha-Bardhi kundër rezolutës, por bëhen pjesë e komisionit special për të shpëtuar nga qelitë e SPAK

Pakti për të eliminuar Reformën në Drejtësi,
x
BREAKING NEWS

Largohet njeriu që i doli kundër SHBA për zgjedhjen e Altin Dumanit në krye të SPAK, i hapet rruga profesoreshës së njohur

Largohet njeriu që i doli kundër SHBA për zgjedhjen e Altin
x
BREAKING NEWS

E bujshme, gazetarja e njohur e kronikës paralajmëron arrestimin e Monika Kryemadhit dhe Flamur Nokës, ja çfarë po ndodh brenda SPAK

E bujshme, gazetarja e njohur e kronikës paralajmëron arrestimin e
x
BREAKING NEWS

Ja “grushti i madh” amerikan në fytyrën e Sali Berishës, Frrok Çupi rrëfen të pathënat pas propozimit të Argitës si drejtuese e “Rithemelimit”, nga vrasjet nën pushtetin e tij dhe detajet nga nata kur u zgjodh kryetar, si ulërinte e përplaste këmbët mb...

Ja “grushti i madh” amerikan në fytyrën e Sali
x
BREAKING NEWS

SPAK thërret Bardhin për dosjen Olsi Rama, zbardhet mashtrimi i deputetit të Rithemelimit, u paraqit si person në dijeni, jo si denoncues

SPAK thërret Bardhin për dosjen Olsi Rama, zbardhet mashtrimi i
x

Politike

"Kjo është një tezë propagandistike për të spostuar vëmendjen", Genc Pollo zbulon detajet: Ja pse jam kundër listave të hapura për deputetë

"Kjo është një tezë propagandistike për të

Politikani Genc Pollo, ka deklaruar këtë të të martë se është kundër listave të hapura për deputetë pasi sipas tij, demokracia parlamentare ka nevojë për parti politike.

I ftuar në një emision televiziv, Pollo shprehet se kjo është një tezë propagandistike për të spostuar vëmendjen.

“Absolutisht kundër. Ideja më e keqe. Justifikohet me emra të bukur si lista të gjelbra, etj. Nëse Partia nuk është e aftë të nxjerrë me një proces meritor të zgjedh 140 kandidatë, pse ka nevojë demokracia parlamentare për parti politike. Mund të çosh pesë lista me 140 kandidatë të pavarur dhe të zgjedhë populli. Nuk është ky koncepti i demokracisë parlamentare. Partia politike ka një rëndësi, një program dhe duhet të zgjedhë njerëzit sipas kritereve.

Ka pasur abuzime në të shkuarën me lista që kanë shkuar 2 minuta pas mesnatës, por eliminimi i këtyre probleme nuk është abrogimi i partive politike por funksionalizimi i tyre sipas rregullave dhe jo të çosh 140 vetë të pavarur dhe t’i zgjedhë populli. Është komplet tezë propagandistike për të spostuar vëmendjen”, tha ai.

 

Më të lexuarat