BREAKING NEWS

Trondit Artan Hoxha: Ja dosja që do të çojë Sali Berishën si Pinoçeti me barelë në burg dhe lidhjet e bashkëshortes së tij me Ervis Martinajn

Trondit Artan Hoxha: Ja dosja që do të çojë Sali
x
BREAKING NEWS

Edi Rama shtyn kongresin pas zhvillimeve të fundit të SPAK dhe hetimeve ndaj Ballukut, Agaçit dhe Veliajt, pritet rikonfigurimi i plotë i qeverisjes para zgjedhjeve

Edi Rama shtyn kongresin pas zhvillimeve të fundit të SPAK dhe
x
BREAKING NEWS

Kandidatja kryesore në krye të “Foltores” Argita Malltezi frymëzohet nga Bashkimi Sovjetik, pas reagimit të Evi Kokalarit, vajza e Sali Berishës fshin postimin, Foltorja hyn në fazën e “ngrënies së vetes së vet”

Kandidatja kryesore në krye të “Foltores” Argita Malltezi
x
BREAKING NEWS

Dumani rendit pushtetarët që janë marrë nën hetim nga SPAK, nga ish-kryeministri, ministra, deputetë e kryebashkiakë dhe zbulon hetimin e sipërmarrësit shqiptar që tentoi t’i krijojë akses mafies ndërkombëtare në vendin tonë, si po blen krimi apartamen...

Dumani rendit pushtetarët që janë marrë nën hetim nga
x
BREAKING NEWS

Ja çfarë po ndodh me hetimet e “peshave të rënda” të politikës, Altin Dumani jep detajet për Berishën, Ramën e Veliajn, flet për policët në shërbim të krimit dhe kërcënimet ndaj prokurorëve specialë, në ndihmë të SPAK 32 skuadra të përbashkëta hetimore...

Ja çfarë po ndodh me hetimet e “peshave të
x
BREAKING NEWS

Trondit Myslim Murrizi, në përgjimet e “EncroChat” dhe “Sky” kanë rënë ministra dhe deputetë socialistë, Edi Rama gati t’i hedhë në “gojën” e SPAK për të shmangur rrëzimin nga pushteti, ja si ish-kreu i SHISH Visho Ajazi u përfshi në pazare me Saimir T...

Trondit Myslim Murrizi, në përgjimet e “EncroChat” dhe
x
BREAKING NEWS

KLP, kush do të zëvendësojë Alfred Ballën pas “bombës” së KPA, ja emri pretendent që ka mazhorancën e votave në Këshill

KLP, kush do të zëvendësojë Alfred Ballën pas
x
BREAKING NEWS

Plas sherri në çetën e “Foltores”, ambicia e Argita Malltezit për t’u katapultuar në krye të partisë fut “zjarrin” brenda Rithemelimit, krahu i djathtë i Sali Berishës del hapur kundër vajzës së ish-kryeministrit

Plas sherri në çetën e “Foltores”, ambicia e Argita
x

Politike

Komisionet hetimore/ “Marrëveshja nuk ishte e nevojshme”, Salianji reagon ashpër: Nëse do të vijonim aksionin, do të merrnim...

Komisionet hetimore/ “Marrëveshja nuk ishte e nevojshme”,

Deputeti i Partisë Demokratike Ervin Salianji, i ftuar në një emision televiziv ka komentuar zhvillimet rreth komisioneve hetimore parlamentare të thirrura nga opozita.

Sa i përket marrëveshjes së arritur me mazhorancën, të cilën ai e kundërshtoi publikisht, Salianji u shpreh se me kryeministrin Rama nuk mund të ketë marrëveshje, pasi ky i fundit nuk respekton Kushtetutën.

Sipas tij gjetja e dakordësisë me socialistët nuk ishte e nevojshme, ndërsa theksoi se nëse opozita do të vijonte aksionin e saj do të merrte 100% të kërkesave që kishte prej muajsh.

“Bashkimi i opozitës dhe krijimi i një fryme që është përçuar te elektorati dhe opinioni publik është një akt tjetër. Është i pamjaftueshëm, por ka krijuar këtë sinergji nga e cila mund të bëjmë të pamundurën për të shfaqur më shumë cilësi.

Me Edi Ramën nuk mund të ketë marrëveshje që mban sepse ai nuk respekton Kushtetutën. Në këndvështrimin tim nuk ishte e nevojshme, sepse duket sikur patëm një tërheqje nga mënyra si u paraqit nga mazhoranca. Unë mendoja se duhet të vazhdonim aksionin deri sa të merrnim 100% të asaj që donim. Duke vazhduar besoj se do merrnim atë që kërkonim.

Këndvështrimi im ka qenë ky, vendimi i grupit ishte që të ndodhte dhe u respektua ky i fundit. PS, edhe me këtë ligj që ka bërë komisionet hetimore, shikoni si po sillen. Nuk e shohin sepse unë mendoj se të gjithë që janë anëtarë të komisioneve hetimore duhet të jenë në krah të ligjit. PS mesa duket i sheh komisionet si ushtarë për të mbrojtur elementet kriminalë të përfshirë në këto raste”, u shpreh ai.

 

Më të lexuarat