BREAKING NEWS

Trondit Artan Hoxha: Ja dosja që do të çojë Sali Berishën si Pinoçeti me barelë në burg dhe lidhjet e bashkëshortes së tij me Ervis Martinajn

Trondit Artan Hoxha: Ja dosja që do të çojë Sali
x
BREAKING NEWS

Edi Rama shtyn kongresin pas zhvillimeve të fundit të SPAK dhe hetimeve ndaj Ballukut, Agaçit dhe Veliajt, pritet rikonfigurimi i plotë i qeverisjes para zgjedhjeve

Edi Rama shtyn kongresin pas zhvillimeve të fundit të SPAK dhe
x
BREAKING NEWS

Kandidatja kryesore në krye të “Foltores” Argita Malltezi frymëzohet nga Bashkimi Sovjetik, pas reagimit të Evi Kokalarit, vajza e Sali Berishës fshin postimin, Foltorja hyn në fazën e “ngrënies së vetes së vet”

Kandidatja kryesore në krye të “Foltores” Argita Malltezi
x
BREAKING NEWS

Dumani rendit pushtetarët që janë marrë nën hetim nga SPAK, nga ish-kryeministri, ministra, deputetë e kryebashkiakë dhe zbulon hetimin e sipërmarrësit shqiptar që tentoi t’i krijojë akses mafies ndërkombëtare në vendin tonë, si po blen krimi apartamen...

Dumani rendit pushtetarët që janë marrë nën hetim nga
x
BREAKING NEWS

Ja çfarë po ndodh me hetimet e “peshave të rënda” të politikës, Altin Dumani jep detajet për Berishën, Ramën e Veliajn, flet për policët në shërbim të krimit dhe kërcënimet ndaj prokurorëve specialë, në ndihmë të SPAK 32 skuadra të përbashkëta hetimore...

Ja çfarë po ndodh me hetimet e “peshave të
x
BREAKING NEWS

Trondit Myslim Murrizi, në përgjimet e “EncroChat” dhe “Sky” kanë rënë ministra dhe deputetë socialistë, Edi Rama gati t’i hedhë në “gojën” e SPAK për të shmangur rrëzimin nga pushteti, ja si ish-kreu i SHISH Visho Ajazi u përfshi në pazare me Saimir T...

Trondit Myslim Murrizi, në përgjimet e “EncroChat” dhe
x
BREAKING NEWS

KLP, kush do të zëvendësojë Alfred Ballën pas “bombës” së KPA, ja emri pretendent që ka mazhorancën e votave në Këshill

KLP, kush do të zëvendësojë Alfred Ballën pas
x
BREAKING NEWS

Plas sherri në çetën e “Foltores”, ambicia e Argita Malltezit për t’u katapultuar në krye të partisë fut “zjarrin” brenda Rithemelimit, krahu i djathtë i Sali Berishës del hapur kundër vajzës së ish-kryeministrit

Plas sherri në çetën e “Foltores”, ambicia e Argita
x

Politike

“Në sistemin TIMS mund të jetë ndërhyrë për të ndihmuar grupet kriminale”, Salianji ngre dyshimet: PS ka tentuar të bllokojë Komisionin, por…

“Në sistemin TIMS mund të jetë ndërhyrë për

Kryetari i Komisionit Hetimor për trajtimin e të dhënave të sistemit TIMS, Ervin Salianji, ka folur mbi punën e këtij komision.

Salianji ngriti dyshime se mund të ketë pasur ndërhyrje në sistem për të ndihmuar grupe të caktuara kriminale.

“Dje kemi patur mbledhje të gjatë, ku PS tentonte të bllokonte kërkesat për informacion, me votë. Ata u tërbuan nga kërkesat për informacion. Eksperti i PS tha se e kishte marrë vesh nga Radio që ishte emëruar. Një ekspert fliste për kufirin, tjetri e kishte marrë vesh nga radio. Meqë nuk ishin gati ekspertët e tyre, të pengojmë të përgatiturit.

Mbledhja e informacionit është e detyrueshme dhe në planin paraprak do të ketë dëshmitarë. Kemi përcaktuar me datë, deri më 20 prill do të jetë mbledhja dhe analizimi, Nga fillimi i muajit maj do të nisim me dëshmitarët.

Ne kemi informacione që mund të vijnë në komision me forma të ndryshme. Ne pretendojmë se ka ndërhyrje për të ndihmuar grupe të caktuara kriminale, nga ky personi që po përballet me drejtësinë dhe të tjerë që janë emëruar aty në të njëjtën periudhë kohe. Duam të zbulojmë se kush është autoritet suprem që emëron njerëz që nuk kanë lidhje me këtë strukturë shtetërore”, tha Salianji.