BREAKING NEWS

SPAK trondit elitën e krimit të organizuar, të arrestuar dhe në kërkim më të fortët e vendit, goditen politikanë, ish-drejtorë edhe punonjës të Policisë së Shtetit, futen në lojë dhe ndërkombëtarët, zbardhen vrasje të bujshme, gjenden para e flori në b...

SPAK trondit elitën e krimit të organizuar, të arrestuar dhe
x
BREAKING NEWS

Ja si Altin Dumani shmangu nga frika e dekonspirimit drejtuesit më të lartë të Policisë së Shtetit në aksionin “blic” të SPAK kundër personazheve të njohur të botës së krimit

Ja si Altin Dumani shmangu nga frika e dekonspirimit drejtuesit më të
x
BREAKING NEWS

Priten të tjera arrestime “VIP”, ja goditja e madhe që do të bëhet nga SPAK, Ervin Karamuço tregon të pathënat e operacionit më të madh që është bërë ndonjëherë në Shqipëri

Priten të tjera arrestime “VIP”, ja goditja e madhe që do
x
BREAKING NEWS

Idajet Beqiri: Ja kush ia ka çuar valixhet me para Ilir Metës në Zelandë të Re, Angli, Itali, Zvicër dhe Qipro dhe detajet e forta nga skema e pastrimit të parave të presidentit të Partisë së Lirisë me ish-ministrin e Transporteve dhe shoferin e Janull...

Idajet Beqiri: Ja kush ia ka çuar valixhet me para Ilir Metës
x
BREAKING NEWS

Ervin Muça u financua nga persona të pushtetshëm për të grabitur të dhënat e sistemit “TIMS”, gazetarja Klodiana Lala nxjerr detaje të bujshme nga skandali që tronditi Policinë e Shtetit dhe zbulon personin që refuzoi t’i jepte ish-drejtorit të IT kode...

Ervin Muça u financua nga persona të pushtetshëm për
x
BREAKING NEWS

Edi Rama flet hapur, nga detajet e telefonatës me Erion Veliajn pas dëshmisë për inceneratorët, te lëshimi i të gjithë bashkëpunëtorëve në “gojën” e SPAK dhe zhvillimet që do të ndodhin për dosjen “Xibraka”, ja çfarë e pret Gazment Bardhin dhe Olsi Ram...

Edi Rama flet hapur, nga detajet e telefonatës me Erion Veliajn pas
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara: Ja pse Sali Berisha duhet të shkojë menjëherë në arrest me burg dhe prova e fortë që kishte Kosta Trebicka për ish-kryeministrin që e fundos në aferën e ‘Gërdecit’

Romeo Kara: Ja pse Sali Berisha duhet të shkojë menjëherë
x
BREAKING NEWS

PS shton presionet ndaj organeve të drejtësisë për zbardhjen e plotë të vrasjes së Pjerin Xhuvanit, kërkon nga SPAK nisjen e hetimeve për ekzekutimin që tronditi Elbasanin, si u rekrutuan kriminelë, rikthehet në skene implikimi i Gazmend Bardhit si dre...

PS shton presionet ndaj organeve të drejtësisë për zbardhjen
x

Politike

"Korrupsion i tmerrshëm"/ Akuza e fortë e Berishës për Ramën, zbardh prapaskenat çfarë ndodh: Rreth 250 mijë ton naftë futet kontrabandë qeveritare e importuar nga Libia dhe …

"Korrupsion i tmerrshëm"/ Akuza e fortë e Berishës

Ish kryeministri Sali Berisha ka akuzuar kreun e Qeverisë Edi Ramën për kontrabandë me naftën nga Libia. 

“Nafta rreth 250 mijë ton futet kontrabandë qeveritare e importuar nga Libia dhe burime të tjera”, tha Berisha teksa u zotua te pergjysmoje taksen e vendosur mbi naften kur PD te vije ne pushtet.

Berisha nder te tjera tha se Rama “me ideologjinë e tij, me financimet korruptive të tij, ka shndërruar Shqipërinë në një shtet të dështuar, ka kontribuar në vendosjen e monizmit”.

Sali Berisha: Dy janë shkaqet më themelore korrupsioni i tmerrshëm e kontrabanda që bën Rama e qeveria e tij me naftën, tani është dokumentuar se konsumi i naftës sot në Shqipëri është rreth 250 mijë ton më pak se sa ishte në 2012. Ndërkohë që automjetet në Shqipëri nga 430 mijë që ishin në 2012 janë 740 mijë.

Cfarë ndodh me naftën? Nafta rreth 250 mijë ton futet kontrabandë qeveritare e importuar nga Libia dhe burime të tjera.

Rama ka tatuar naftën me të njëjtin çmim si taksë me cmimin që ajo shitet në stacionet e pompave në Uashington, në Toronto, 1.2 euro është taksa mbi naftën. PD zotohet të përgjysmojë taksën mbi naftën, të luftojë me zero tolerancë kontrabandën qeveritare me naftën.

Me këto ndërhyrje nafta do zbresë në cmimet më të arsyeshme e më të ulëta në rajon.

Më të lexuarat