BREAKING NEWS

Video/ Nuk dorëzohet Zvicra, shkund rrjetën e Serbisë, Embolo barazon shifrat

Video/ Nuk dorëzohet Zvicra, shkund rrjetën e Serbisë, Embolo
x
BREAKING NEWS

“Protesta e 6 dhjetorit rast i mirë që opozita të marrë vëmendjen e BE-së”, politologu zbulon arsyen pse Vuçiç nuk vjen në Tiranë

“Protesta e 6 dhjetorit rast i mirë që opozita të
x
BREAKING NEWS

Mediat serbe jehonë vrasjes së tmerrshme në Kosovë: Policia e rrethoi, por autori zgjodhi të vriste veten

Mediat serbe jehonë vrasjes së tmerrshme në Kosovë: Policia
x
BREAKING NEWS

Deputetja demokrate habit me deklaratën: Partia Demokratike ka përgjegjësi për largimin e të rinjve

Deputetja demokrate habit me deklaratën: Partia Demokratike ka
x
BREAKING NEWS

Samiti i BE-së për Ballkanin Perëndimorë në Tiranë, i pranishëm edhe kancelari gjerman, ja kush do ta shoqërojë

Samiti i BE-së për Ballkanin Perëndimorë në
x
BREAKING NEWS

Zgjedhja e kreut të SPAK, avokati bën deklaratën e fortë: Kanë devijuar nga objektivi, nuk po merren me zyrtarët e lartë

Zgjedhja e kreut të SPAK, avokati bën deklaratën e fortë:
x
BREAKING NEWS

Përplasja Braçe-Balla për buxhetin, deputeti i PS-së zbardh prapaskenat

Përplasja Braçe-Balla për buxhetin, deputeti i PS-së
x
BREAKING NEWS

COVID-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë del me njoftimin e rëndësishëm, ja çfarë po ndodh

COVID-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë del me
x

Politike

Kriza energjitike, kryeministri Rama flet për pritshmëritë e këtij dimri: Duam ta kalojmë pa kufizime

Kriza energjitike, kryeministri Rama flet për pritshmëritë e

Kryeministri Edi Rama gjatë një interviste me Blendi Fefziun ka folur sërish lidhur me energjinë elektrike dhe sfidat që pritet të përballen qytetarët këtë vit. 

Rama shprehet se qëllimi është që dimri të kalohet pa kufizime dhe pa prekur familjet dhe biznesin e vogël. 

"Kur them i vështirë kam parasysh është se ne duam ta kalojmë dimrin pa kufizime dhe duam njëkohësisht ta kalojmë paprekur çmimin për familjarët dhe biznesin e vogël. Ky dimër ka hyrë në sfidën e çmimeve të jashtëzakonshme. Shpresoj që ky dimër të mos jetë aq I vështirë sa të të tjerët."- u shpreh kryeministri.