BREAKING NEWS

Kërcënohet me sms Altin Dumani, deputeti demokrat zbardh pazaret Rama-Berisha me amnistinë penale, ja si u liruan të korruptuarit dhe “puçi” që iu bë SPAK

Kërcënohet me sms Altin Dumani, deputeti demokrat zbardh pazaret
x
BREAKING NEWS

Priten presat e Sali Berishës për t’u rikthyer në Parlament, nga heqja e pagës dhe çdo përfitimi financiar, te djegia e mandatit, ja si do të nxirret jashtë politike “non-grata”

Priten presat e Sali Berishës për t’u rikthyer në
x
BREAKING NEWS

Ervin Karamuço jep detajet nga projekti i bujshëm i Londrës për të fundosur pushtetarët e lartë të korruptuar, ja kush i ka mbledhur provat për britanikët që shpallën “non-grata” Sali Berishën, në “listën e zezë” politikanë nga e djathta edhe nga e maj...

Ervin Karamuço jep detajet nga projekti i bujshëm i Londrës
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela nxjerr detajet tronditëse, vrasësit që hoqën qafe Azem Hajdarin ishin nisur për të eliminuar Sali Berishën, ja kush i ka në duar provat që do të hapin “Kutinë e Pandorës” për dosjen e “shekullit”

Spartak Ngjela nxjerr detajet tronditëse, vrasësit që hoqën
x
BREAKING NEWS

Zbardhet skema që po ndjek Edi Rama për të “mbërthyer” SPAK, konstuticionalistë dhe analistët ngrenë alarmin, përplasje të forta brenda “Rithemelimit”

Zbardhet skema që po ndjek Edi Rama për të
x
BREAKING NEWS

U dhunua në mes të ish-Bllokut, zbardhen detaje të reja nga sulmi ndaj avokatit të ish kryeministrit Sali Berisha, dyshohet se shkak ishte…

U dhunua në mes të ish-Bllokut, zbardhen detaje të reja nga sulmi
x
BREAKING NEWS

Londra aktivizon planin sekret për të zbuluar lidhjet e politikanëve shqiptarë me kriminelët, vjen sot në Tiranë Lord Dingeman,  trajnime prokurorëve të SPAK për pastrimin e parave dhe sekuestro pronave, ja emrat “VIP” të rrezikuar, zbardhet projekti b...

Londra aktivizon planin sekret për të zbuluar lidhjet e
x
BREAKING NEWS

Ja kush e dha urdhrin për të vrarë Servet Pëllumbin dhe si bandat shtetërore të drejtuara nga gjenerali Agim Shehu na zunë pritë tek Ura e Dajlanit, Spartak Braho kujton dhunën e ’96-ës dhe zbulon bisedën brenda makinës me zyrtarin e lartë të PS...

Ja kush e dha urdhrin për të vrarë Servet Pëllumbin dhe si
x

Politike

Lëvizjet e Gazit, për t’u bërë lider?/ "Ai nuk është njeri i së ardhmes së PD-së", Minxhozi 'shpërthen' ashpër: Bardhi është aty nga rrethanat, jo nga aftësitë që...

Lëvizjet e Gazit, për t’u bërë lider?/ "Ai nuk

Analisti Skënder Minxhozi thotë se demokrati Gazment Bardhi është në këtë stad politik për shkak të rrethanave dhe jo aftësive të tij.

Në një intervistë për një emision televiziv, ai tha se e ka të vështirë të besojë se Bardhi mund të gjenorojë vota të reja, apo të bindë një demokrat të lëkundur për ta parë atë si zgjedhjen e duhur mes Lulzim Bashës dhe Sali Berishës.

“Kush do të jetë ai presion që do të marrë trashëgiminë e bujshme që tani duket si grumbull rrënojash të Berishës dhe grumbullin e vogël të Basësh e ti bashkojë. Jo që i çon drejt zgjedhjeve, por zgjidhjeve. A është Gazment Bardhi? Unë e kam të vështirë ta besoj, që ky personazh është më tepër aty nga rrethanat. Bardhi është aty si produkt i rrethanave e jo për aftësitë e tij. Po marrim,  një derivat të Bashës. Nëse PD e vogël do të mbijetojë në politikë, dinakërinë duhet ta ketë tipar, por jo të parin. Bardhi nuk është njeri i së ardhmes së PD-së. Nuk besoj se Bardhi do gjenerojë vota të reja, por të gjenerojë votat e vjetra. E kam të vështirë të besoj se Bardhi mund të bindë një demokrat të lëkundur e të thotë ‘ky po, është më i mirë se Berisha dhe Basha’”, tha Minxhozi. 

 

Më të lexuarat