BREAKING NEWS

"Ore e ka seriozisht?" Ndizet keq debati mes të ftuarëve në emision live: Pusho mos bëj zhurmuesin

"Ore e ka seriozisht?" Ndizet keq debati mes të ftuarëve
x
BREAKING NEWS

Ashpërsohen tensionet, serbët provokojnë trupat e KFOR-it dhe shpërthejnë bombë molotov në kufi

Ashpërsohen tensionet, serbët provokojnë trupat e KFOR-it dhe
x
BREAKING NEWS

"Personat që qëllojnë janë..."/ Eksperti i sigurisë del me deklaratën e fortë: Objektivi kryesor i Serbisë është zhbërja e Kosovës

"Personat që qëllojnë janë..."/ Eksperti i
x
BREAKING NEWS

"Kurti luan me 5 porta", Kreshnik Spahiu reagon me tone të ashpra ndaj kryeministrit të Kosovës, ja skema që po përdor në situatën e tensionuar në Veri

"Kurti luan me 5 porta", Kreshnik Spahiu reagon me tone të ashpra
x
BREAKING NEWS

Ra aksidentalisht nga pallati ku punonte, identifikohet 62- vjeçari që humbi jetën në Sarandë (foto)

Ra aksidentalisht nga pallati ku punonte, identifikohet 62- vjeçari
x
BREAKING NEWS

Eksperti i çështjeve të sigurisë zbulon arsyen kryesore: Ja pse u detyrua SHBA të marrë masa të forta ndaj Kosovës

Eksperti  i çështjeve të sigurisë zbulon arsyen kryesore:
x
BREAKING NEWS

Çfarë ndodhi? Drejtori i Ujësjellës Kanalizimeve shoqërohet në polici (emri)

Çfarë ndodhi? Drejtori i Ujësjellës Kanalizimeve
x
BREAKING NEWS

Stuhi, erëra të fuqishme dhe breshër, parashikimi i motit për gjatë javës, ja çfarë do të ndodhë me temperaturat

Stuhi, erëra të fuqishme dhe breshër, parashikimi i motit
x

Politike

Mblidhet kryesia e PS, ja çfarë pritet të vendoset

Mblidhet kryesia e PS, ja çfarë pritet të vendoset

Partia Socialiste ka mbledhur mbrëmjen e sotme kryesinë e saj me fokus kryesor zgjedhjet e 14 majit.

Në këtë mbledhje do të diskutohet për kandidatët për kryetarë bashkie por dhe për këshillat bashkiakë.

Euronews Albania ka mësuar se formacioni kryesor i Kryeministrit Rama do të jenë kryesisht kryebashkiakët aktualë, por do të ketë dhe figura të reja.

Ditën e sotme Asambleja e PS në Vlorë i ka dhënë dritën jeshile Ermal Drekës, diplomatit që do të garojë për këtë bashki.

Pritet të ketë figura të reja në bashkinë e Sarandës.

Ndërsa pritet që Benet Beci të japë dorëheqjen si deputet për të garuar në Bashkinë e Shkodrës dhe për Besjan Ajazin në Bashkinë e Gramshit.

Në fund të mbledhjes do të ketë dhe një dalje për emdiat do të ketë nga 12 drejtuesit e qarqeve për të dhënë emrat e kandidatëve të bashkive.