BREAKING NEWS

Ilir Meta ka porositur disa vrasje të bujshme, ja si ka bashkëpunuar me grupet kriminale për të asgjësuar armiqtë e tij, Idajet Beqiri nxjerr detajet e forta dhe zbulon ngjarjen e rëndë ku është implikuar edhe Monika Kryemadhi

Ilir Meta ka porositur disa vrasje të bujshme, ja si ka bashkëpunuar
x
BREAKING NEWS

Trondit Frrok Çupi: Ja planet e përbashkëta mes Sali Berishës dhe Izet Haxhisë, nga vrasja e Azem Hajdarit, urdhri për të eliminuar një ministër, deri te strehimi në Turqi

Trondit Frrok Çupi: Ja planet e përbashkëta mes Sali
x
BREAKING NEWS

Si u masakrua agjenti shqiptar në Himarë nga shërbimet greke, detajet nga dosja që fsheh politikanët që i shërbyen Sigurimit dhe dështimi i planit të jugosllavëve për të eliminuar Ramiz Alinë, ja rrëfimi i fundit “bombastik” i Bujar Hoxhës përpara se t...

Si u masakrua agjenti shqiptar në Himarë nga shërbimet greke,
x
BREAKING NEWS

Ambasadori dhe gjyqtarët britanikë në derën e SPAK, Londra aleancë me Dumanin për të goditur pushtetarët e lartë, gjurmim të parave të pista, llogarive bankare dhe sekuestrim pasurie, ja si britanikët do plotësojnë me materiale shtesë dosjet përvëluese...

Ambasadori dhe gjyqtarët britanikë në derën e SPAK, Londra
x
BREAKING NEWS

Komisioni për drejtësinë në udhëkryq, ja çfarë përmban projekti i Edi Ramës në bashkëpunim me Sali Berishën kundër SPAK dhe institucioneve të pavarura

Komisioni për drejtësinë në udhëkryq, ja
x
BREAKING NEWS

Plas sherri te Rithemelimi, grupi i Bardhit përplaset me përkrahësit e Sali Berishës, Shehu, Noka dhe Sula kundër komisionit të Edi Ramës

Plas sherri te Rithemelimi, grupi i Bardhit përplaset me
x
BREAKING NEWS

Lajme shumë të mira për administratën, në qershor hyn në fuqi rritja e re e pagave, orari i punës do të jetë 09.00 me 15:30, do të ketë edhe shpërblime, ja kategoritë që përfitojnë

Lajme shumë të mira për administratën, në qershor hyn
x
BREAKING NEWS

Kërcënohet me sms Altin Dumani, deputeti demokrat zbardh pazaret Rama-Berisha me amnistinë penale, ja si u liruan të korruptuarit dhe “puçi” që iu bë SPAK

Kërcënohet me sms Altin Dumani, deputeti demokrat zbardh pazaret
x

Politike

Meta kërkon Rilindjen pa Berishën? Analisti i njohur 'ia plas në sy' Metës: Pëlqyeshmëria e tij e dobët nga shqiptarët, vendimet e tij kishin vlerë kur...

Meta kërkon Rilindjen pa Berishën? Analisti i njohur 'ia plas

Analisti Skënder Minxhozi në një studio televizive shprehet se pëlqyeshmëria e Ilir Metës është shumë e dobët nga shqiptarët, referuar sondazheve.

Minxhozi u shpreh se ish presidenti kishte vlerë në politikë, kur vendimet e tij prodhonin mazhoranca.

“Ai mund ta ketë seriozisht, problemi është a ja pranojnë këtë lloj serioziteti shqiptarët. Pëlqyeshmëria e ish presidentit në vitet e fundit, në sondazhet që shoh, ka qenë e dobët, praktikisht edhe roli i tij aktualisht, i ndodhur mes dy zjarreve, mes Ramës që nuk ka nevojë për Metën, dhe Berishës, i cili ka nevojë për Metën, por ka atë mënyrën e tij dhe Meta vet e sheh me skepticizëm këtë bashkëpunim të dytë në zgjedhjet që po afrojnë, shoh që Partia e Lirisë nuk ndodhet para një 20-vjeçari tjetër, siç ai ka deklaruar, është një parti shumë e ndryshme nga ajo e 2004. Sot është një parti që i duhet Berishës, por Berisha nuk i duhet vetvetes, sepse nuk arrijnë të prodhojnë vota për t’u kthyer në pushtet. Është një parti që ka një problematikë mjaft të thellë. Ka kaluar ai trend kam përshtypjen.

Meta kishte vlerë kur vendimet e tij prodhonin mazhoranca, ose majtas, ose djathtas. Cilido qoftë vendimi i tij në raport me Berishën, mendoj se edhe roli i Metës është i ridemsionuar”, theksoi ai.

Më të lexuarat