BREAKING NEWS

10 vite nga ndërhyrja në Lazarat, ish-Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit Artan Diti që drejtoi operacionin nxjerr për herë të parë detajet “bombastike”, nga politikani që doli kundër, sekuestrimi i 71 ton kanabis sativa, te reagimi i Ramës, ...

10 vite nga ndërhyrja në Lazarat, ish-Drejtori i
x
BREAKING NEWS

Ja si SPAK po i shkon deri në “rrënjë” pasurive të fshehura të Ilir Metës, nga ditëlindja 500 mijë euro në Lalëz, 51 asetet që ka në Londër, 289 mijë euro operacione, mbi 100 mijë euro shpenzim vetëm për njërin fëmijë, deri te vrasjet ku është implikua...

Ja si SPAK po i shkon deri në “rrënjë” pasurive
x
BREAKING NEWS

Zyrtari i lartë i SHBA kundër korrupsionit global zbarkon sot në Shqipëri, DASH listë me “non-grata”, a do sanksionohen oligarkët që financojnë Sali Berishën si rasti i Dodik në Bosnje?

Zyrtari i lartë i SHBA kundër korrupsionit global zbarkon sot në
x
BREAKING NEWS

Ja si u përdor ARRSH për të kamufluar fondet nga Belinda Balluku, në skenë del dhe kompania e oligarkut rus Oleg Deripaska, KLSH liston shkeljet e Ministrisë së Infrastrukturës dhe Energjisë

Ja si u përdor ARRSH për të kamufluar fondet nga Belinda Balluku,
x
BREAKING NEWS

Zbardhen detajet e forta nga dosja e SPAK, ja si gënjeu Ahmetaj para prokurorëve specialë për njohjen me Mërtirin dhe Zoton, tentativat e partneres së ish-zv/kryeministrit për të zhdukur dokumentin e rëndësishëm dhe shitjet fiktive të kryera me qellim ...

Zbardhen detajet e forta nga dosja e SPAK, ja si gënjeu Ahmetaj para
x
BREAKING NEWS

Gjykata Kushtetuese shfuqizon disa pika të Rregullores së re të Kuvendit, përjashtimin e deputetëve që ushtrojnë dhunë nga 30 ditë e zbret në 10, ja ndëshkimi i ashpër që do të jepet për ligjvënësit që përdorin tymuese gjatë seancës plenare...

Gjykata Kushtetuese shfuqizon disa pika të Rregullores së re të
x
BREAKING NEWS

Ngrihen 5 klane në PD për t’i “ngrënë kokën” Sali Berishës, ja kush do i japë goditjen finale pas 23 qershorit, zbardhen prapaskenat e fundit nga SHQUP

Ngrihen 5 klane në PD për t’i “ngrënë
x
BREAKING NEWS

Vendimi i Home Office për ta shpallur “non-grata” Sali Berishën i bazuar në fakte dhe jo fjalë, u hetua dhe dokumentua çdo provë kundër kreut të PD që nga viti 1996, avokat nga Londra zbulohen detaje nga dosja e britanikëve

Vendimi i Home Office për ta shpallur “non-grata” Sali
x

Politike

Ndërhyrja në TIMS/ "Nuk ka asnjë logjikë", ish-drejtuesi i policisë zbulon detajet: Mua më bën shumë përshtypje një super drejtor aty, i është...

Ndërhyrja në TIMS/ "Nuk ka asnjë logjikë",

Duke komentuar ndërhyrjen në sistemin TIMS, Arjan Hoxha, Ish-drejtues i Lartë i Policisë së Shtetit, tha në një emision televiziv, se emërimi i Ervin Muçës në krye të drejtorisë së IT-së në Policinë e Shtetit e ktheu sektori në departament duke bërë që disa drejtorë në varësi.

Hoxha: Në sistemin TIMS, çdo qytetar shqiptar ka një skedar personal mbi të kaluarën e tij, nëse ka pasur precedentë, gjithë personat në kërkim. Ai sistem secili ka një databazë. Kur çekon punonjësi i policisë në pikën e kalimit kufitar i del emri. Mua më bën shumë përshtypje një super drejtor aty. I është përgatitur terreni. Nuk ka qenë departament, ka qenë thjesht drejtori e teknologjisë. U bë departament që ky ‘fenomeni’ të ketë edhe drejtorë të tjerë nën varësi.
Eugen Beçi: Njësinë kundër krimit ekonomik e zvogëlojnë dhe zmadhojnë njësinë tjetër.
Hoxha: Nuk ka asnjë logjikë. Jam dakord me prurjet, por në bazë të ligjit të Policisë së Shtetit nuk mund të vijë ky. Por vjen me gradën nënkomisar. Duhet të japë provimet në Akademinë e Policisë. Të certifikohet! Vërtetim në komisariatin ku banon nëse ka procedim penal. Ky paska pasur procedim. Pastaj i jepet një certifikatë sigurie. Krijuan patronazhimin dhe krijuan precedentë dhe kaluan në Policinë e Shtetit. Nuk mund të ketë në radhët e policisë të ketë individë të tillë.

 

Më të lexuarat