BREAKING NEWS

Ja kush janë familjet që kontrollojnë mediat dhe bëjnë pazare me qeverinë në Shqipëri, “Freedom House” jep alarmin, prania e korrupsionit, tentativat e vazhdueshme të Berishës për të destabilizuar vendin dhe sabotuar SPAK shqetësuese, zbardhet raporti ...

Ja kush janë familjet që kontrollojnë mediat dhe bëjnë
x
BREAKING NEWS

“Bomba” e Bardhyl Resos: Edi Rama ka dosje në SHBA, në 2025 nuk do të jetë më kryeministër dhe po fituan socialistët me vota, ja rreziku që e pret

“Bomba” e Bardhyl Resos: Edi Rama ka dosje në SHBA, në
x
BREAKING NEWS

Monika Kryemadhi shpërthen kundër Ilir Metës, aludon se po bëhet “kurban” i tij, çifti në krizë të thellë pas fundosjes nga SPAK

Monika Kryemadhi shpërthen kundër Ilir Metës, aludon se po
x
BREAKING NEWS

Ja lëvizja e dyshimtë e parave mes Monika Kryemadhit dhe nënës së saj që vuri në lëvizje SPAK, i gjithë burimi i pasurisë përrallorë të familjes “Meta” i ka tek dhurimi i 500 m2 tokë dhe kursimi i 5 milionë lekëve, pallati dhe vila e tyre “mbinë si me ...

Ja lëvizja e dyshimtë e parave mes Monika Kryemadhit dhe
x
BREAKING NEWS

“Kamikazët” e Berishës dhe Metës i vënë “flakën” Bashkisë së Tiranës, bandës i prin Argita Malltezi, djali i Fahri Balliut, Tedi Blushi dhe “socialisti” Belind Këlliçi, ja çfarë ndodhi në protestën kundër Erion Veliajt

“Kamikazët” e Berishës dhe Metës i vënë
x
BREAKING NEWS

Telashet për Sali Berishën sapo kanë nisur, ja si të gjitha gjykatat i mbyllën dyert dhe e lanë në izolim, gati hapja e dosjeve të tjera nga SPAK për vrasje, grabitje të pronave dhe vjedhje

Telashet për Sali Berishën sapo kanë nisur, ja si të gjitha
x
BREAKING NEWS

Edi Rama shpërfill vendimin e Gjykatës Kushtuese për Olta Xhaçkën, PS rrëzon kërkesën e opozitës, deputetja socialiste mbron bashkëshortin si investitor strategjik, debate dhe akuza mes palëve

Edi Rama shpërfill vendimin e Gjykatës Kushtuese për Olta
x
BREAKING NEWS

Vazhdon skenari i Ramës për rehabilitimin e “non-gratës”, Bardhi kërkon futjen e Sali Berishës në grupin e PD, SHBA e nxorën nga dera, kryeministri e fut nga dritarja

Vazhdon skenari i Ramës për rehabilitimin e
x

Politike

Në burg prej muajsh/ Çfarë po ‘kurdiset’ pas alibisë për vjedhje votash? Prençi ngre alarmin: Shërbimet sekrete kanë informacione se Beleri suportohet nga struktura të dyshimta jo shtetërore greke

Në burg prej muajsh/ Çfarë po ‘kurdiset’ pas

Ish drejtori i policisë, Shemsi Prençi shprehet se shërbimet sekrete kanë informacione se Fredi Beleri ka suporte të dyshimta nga struktura jo shtetërore greke.

Shemsi Prençi: Dihet që Beleri është subjekt i shërbimeve sekrete shqiptare për shkak të ngjarjes së Peshkëpisë. Që ai ka suport politik nga jashtë Shqipërisë, i kanë shërbimet sekrete që i raportojnë kryeministrit dhe presidentit. Që ka suporte të dyshimta nga struktura jo shtetërore të shtetit grek edhe kjo është. Ka një problem që nuk e mbani mend. Fredi Beleri nuk është pranuar që të kandidojë një rradhë, në mënyrë kategorike. Fakti që t’i kandidon për pushtetin vendor nuk do të thotë se nuk je më shërbim i punës së shërbimeve. Mund të jesh apo jo kryetar, por kryetari i bashkisë nuk ka imunitet. As kandidati i kryetarit të bashkisë. Pra nuk përjashtohet ligjërisht si objekt i punës së shërbimeve por është e shkruar e zeza në të bardhë që personazhi, pavarësisht se kujt është kandidat, është person që ka ngarkesa të shërbimeve. Por mospranimi i kandidimit nuk lidhet me veprën penale. Ne pretendojmë që ai person mund të rehabilitohet dhe nga i  çvirgjër kthehet në i virgjër në kandidimin e dytë. Kjo nuk mund të ndodhë.

Afrovita Dhimojani: Me fitore.

Shemsi Prençi: Me fitoren e turpit. Po ta them ty edhe shefit tënd për të cilin kam punuar me jetë.

Afrovita Dhimojani: Janë 4 mijë vota në Himarë, nuk mund t’i thoni një komuniteti është turp.

Shemsi Prençi: Fakti që opozita e bashkuar së bashkuar dhe shefat e saj bënë një autogol me kandidaturën e Belerit, pastaj u shoqërua me autogolin e autoriteteve greke që e morën në mbrojtje duke e akuzuar organet e drejtësisë shqiptare të vettinguara, për të cilin taksapaguesit grekë paguajnë në kuadrin e BE.

Skerdjan Dhuli: Nuk më intereson fare kjo gjë.

Shemsi Prençi: Ti nuk e kupton se çështja Beleri nuk ka të bëjë me Himarën. Se fakti që arrin politika greke dhe shkel mbi fondet e BE, pjesë e së cilës është edhe Greqia, duhet ta kuptojmë se është më e thellë. Pra, ti me kandidaturë të jashtëzakonshme, e detyron atë të bëjë forma të jashtëzakonshme.

Më të lexuarat