BREAKING NEWS

SHBA paralajmëron shpalljen “non-grata” të PD, demokratët rrezikojnë sanksione, Ambasada Amerikane deklaratë “bombë”, të kenë kujdes personat që shoqërohen me Sali Berishën dhe familjen e tij

SHBA paralajmëron shpalljen “non-grata” të PD,
x
BREAKING NEWS

Alarm për pushtetarët e lartë të korruptuar, zyrtari i lartë i SHBA zbarkon në Tiranë më 20 qershor, Joe Biden zgjat “emergjencë kombëtare” për të zhdukur korrupsionin në Shqipëri, zbardhet dokumenti që fundos familjen “Berisha”, sekuestrim pasurie për...

Alarm për pushtetarët e lartë të korruptuar, zyrtari i
x
BREAKING NEWS

Ja kush është personazhi i njohur i botës së krimit që do të fundosë Ilir Metën në SPAK, Kreshnik Spahiu zbulon detaje nga përgjimi që nëse merret seriozisht nga autoritetet mund të hapë “Kutinë e Pandorës” në politikë

Ja kush është personazhi i njohur i botës së krimit që
x
BREAKING NEWS

Ja si oligarku Klodian Allajbeu po “vjel” para pa kriter nga buxheti i shtetit për shkak të vjedhjeve dhe keqmenaxhimit, Spitali Amerikan zero investime në pajisje dhe përdor mjekët e spitaleve publike, qeveria asnjë kontroll

Ja si oligarku Klodian Allajbeu po “vjel” para pa kriter nga buxheti
x
BREAKING NEWS

Pikëpyetjet si u ngrit Belinda Balluku nga pastruese në Greqi, në nr.2 i qeverisë dhe ministre e tenderave në Shqipëri, ja detajet e forta që zbardhi media greke për bashkëpunëtoren e Ramës, nga “festa” me 50 milionë eurot që i ka borxh kompanisë “Acto...

Pikëpyetjet si u ngrit Belinda Balluku nga pastruese në Greqi, në
x
BREAKING NEWS

Meta-Kryemadhi të përgjuar nga BKH, ja detajet nga dosja që po heton prokurori Sotir Kllapi, në skaner pronat dhe llogaritë bankare, nga tërheqja e 20 mijë euro në vitin 2008, lejet për ndërtime, vila në Gjirin e Lalzit, deri te mobilimi dhe misteri i...

Meta-Kryemadhi të përgjuar nga BKH, ja detajet nga dosja që po
x
BREAKING NEWS

Gati fletë-arresti për Ilir Metën, kjo është seanca e fundit e pyetjeve të tij në SPAK, ja provat që e kanë fundosur, juristi Romeo Kara nxjerr detajet e forta

Gati fletë-arresti për Ilir Metën, kjo është seanca e
x
BREAKING NEWS

Aleanca mes Sali Berishës dhe Ilir Metës është prishur, Myslym Murrizi zbulon se çfarë po ndodh brenda opozitës dhe tregon "recetën" që do të rrëzojë Edi Ramën nga pushteti

Aleanca mes Sali Berishës dhe Ilir Metës është prishur,
x

Politike

"Ne nuk mund të kënaqemi kurrë me drejtësi gjysmake", Besart Xhaferri reagon ashpër: Ishin të arrestuar vetëm personat që ndodheshin aktualisht në burg ose ata që kishin ndërruar jetë

"Ne nuk mund të kënaqemi kurrë me drejtësi

Kreu i Forumit Rinor i Partisë Demokratike Besart Xhaferri në një lidhje me Skype për një emision televiziv tha se aksioni i SPAK për të zbardhur aferën e inceneratorit ishte i gjysmak, ku sipas Xhaferrit ishin të arrestuar vetëm personat që ndodheshin aktualisht në burg ose ata që kishin ndërruar jetë.

"Opozita jo vetëm proteston tek Bashkia por proteston për të ngritur edhe opinionin publik që drejtësia nuk ka bërë mjaftueshëm. Ne jemi shumë pro drejtësisë kur ajo bën mjaftueshëm dhe i shkon gjithçkaje deri në fund. Ne nuk mund të kënaqemi kurrë me drejtësi gjysmake, me drejtësi të vonuar apo me drejtësi të segmentizuar.

Do fillojmë kauza të tjera paralel që janë për skandalet më të mëdha në Shqipëri që është inceneratori dhe aksioni i SPAK-ut për të arrestuar, në dështim sepse arrestoi vetëm ata që ishin brenda në burg ose ata që kanë vdekur dhe u dimë varrin sepse ata që kanë vdekur dhe su dimë varrin  nuk e dimë në kanë vdekur vërtetë apo janë në arrati. Shumica e atyre kokave janë në arrati sot" tha Xhaferri.