BREAKING NEWS

“Pas publikimit të reportazhit për marrëveshjen me Italinë, Rama ka telefonuar drejtorin e RAI 3”/ Prestigjiozja italiane zbardh prapaskenat e bujshme: Si u tërbua kryeministri shqiptar gjatë bisedës në telefon

“Pas publikimit të reportazhit për marrëveshjen me
x
BREAKING NEWS

Komisioni për Çështjet e Jashtme të Senatit amerikan miraton ligjin e “hekurt” që do të shkaktojë “tërmet” në Shqipëri, si do të “gjunjëzohen” nga drejtësia të gjithë personat “non-grata” dhe politikanët e zyrtarët e përfshirë në afera korruptive, fute...

Komisioni për Çështjet e Jashtme të Senatit amerikan
x
BREAKING NEWS

Brukseli mbështet reformën në drejtësi dhe inkurajon SPAK të çrrënjosë korrupsionin në Shqipëri, ambasadori i BE takon krerët e drejtësisë dhe merr në mbrojtje Altin Dumanin pas sulmeve të Ilir Metës e Sali Berishës

Brukseli mbështet reformën në drejtësi dhe inkurajon SPAK
x
BREAKING NEWS

“Ura lidhëse” e Ilir Metës dhe Monika Kryemadhit me Moskën pyetet për afro katër orë në SPAK, a e ka fundosur Ralf Gjoni para prokurorëve çiftin më të akuzuar për korrupsion, ja akuzat dhe sulmet fizike ndaj tij nga ish-LSI

“Ura lidhëse” e Ilir Metës dhe Monika Kryemadhit me
x
BREAKING NEWS

Bardhyl Reso: Ja çfarë fshihet pas sulmeve të Berishës dhe Metës ndaj Altin Dumanit, ish-presidenti po bën përpëlitjet e tij të fundit, ka nevojë urgjente për një konsultë me një psikiatër

Bardhyl Reso: Ja çfarë fshihet pas sulmeve të Berishës dhe
x
BREAKING NEWS

Ja kush fshihet pas sulmeve të “RAI 3” ndaj Olsi Ramës, si media ekstreme e majtë italiane u kthye në zëdhënëse të akuzave të Sali Berishës dhe Gazment Bardhit

Ja kush fshihet pas sulmeve të “RAI 3” ndaj Olsi Ramës, si
x
BREAKING NEWS

Silva Caka sulmon Monika Kryemadhin, flet për tradhti brenda Partisë së Lirisë dhe ia bën të qartë se dy njerëz të një familjeje s’mund të qëndrojnë në parti, ja mesazhet e koduara

Silva Caka sulmon Monika Kryemadhin, flet për tradhti brenda Partisë
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara: Ilir Meta ka marrë vesh lajmin se do ta arrestojnë, Ismailaj kishte frikë se mund ta eliminonin në qeli, nëse ai ka dalë kundër ish-presidentit është hapur ‘Kutia e Pandorës’, nga pazaret që thurnin në ish-bllok, te bisedat në Pragë dhe mes...

Romeo Kara: Ilir Meta ka marrë vesh lajmin se do ta arrestojnë,
x

Politike

“Objekti duhet prishur ndërkohë që e shkatërroi bomba”, Brisida Shehaj ngre akuzën e fortë ndaj IMT-së

“Objekti duhet prishur ndërkohë që e shkatërroi

Duke folur për shpërthimin në Lushnje në një kapanon të deputetit socialist, Bujar Çela që la pas dy të vdekur e 7 të plagosur, Brisida Shehaj, eksperte ekonomie tha në një intervistë televizive, se IMT-ja e Bashkisë Lushjë mbajti procesverbale për rastin dhe se ky ekspertim u bë një ditë më vonë.

“Për herë të parë pamë që jo vetëm hapen dyert e mortit, por morti dhe kamera ktheheni në CV-ra për shou. Po të shohësh veprimet hetimore, është konstatuar që lejen e ndërtimit e ka Bujar Çela si pronar i tokës. Është një individ që ka marrë një leje ndërtimi mbi tokën që ka.

Kompania thotë nuk kam bërë asnjë punim. Policia e Shtetit duhet të sqaronte nëse ka paguar para ky Bujar Çela. Ky investim bënte 18 milion lekë të reja.

Ngjarja ndodh më 1 mars dhe IMT e bashkisë Lushnjë mban dy procesverbale, një procesverbal që ky zotëri është në shkelje të lejes së ndërtimit dhe një akt konstatimi ku thotë duhet prishur objekti ndërkohë që aty ka shpërthyer bomba dhe nuk ka objekt.

Janë veprime që lidhen me një emër. Prokuroria e Fierit nuk e di se si mund ta mbajë veprën pa individ. Zotëria deklaron të ardhura nga qiraja që nga viti 2019 dhe nuk ka deklaruar nëse aty ka objekt. E quaj krim shtetëror se vrasje ka pasur më shumë në Bulqizë nuk kam parë as Ulsiun dhe as Taulantin që të shkojë atje”, theksoi ajo.

 

Më të lexuarat