BREAKING NEWS

Ja lidhjet e Sali Berishës me Ervis Martinajn, Idajet Beqiri nxjerr për herë të parë detajin e bujshëm dhe tregon si do të hapet “Kutia e Pandorës” nga SPAK e shërbimet e huaja për krime, vrasje, afera dhe pazare të pista në Shqipëri

Ja lidhjet e Sali Berishës me Ervis Martinajn, Idajet Beqiri nxjerr
x
BREAKING NEWS

Kush është emri “VIP” që pritet të arrestohet në PS? Edi Rama i hap rrugën SPAK për emrat e zhytur në afera, ministrat, deputetët dhe kryebashkiakët paralajmërohen se s’do kenë mbështetje politike

Kush është emri “VIP” që pritet të arrestohet
x
BREAKING NEWS

Sali Berisha armiku më i madh i të burgosurve politikë, ja si doli kundër lirimit të tyre në vitet ’90 dhe si mbrojti me zell vijën sektare të Partisë së Punës

Sali Berisha armiku më i madh i të burgosurve politikë, ja si
x
BREAKING NEWS

Ja provat që kanë britanikët në dosjen e Sali Berishës, si korrupsioni me Fazlliçin dhe lidhjet me bosin hasian të krimit në Londër alarmuan anglezët, zbardhet dokumenti

Ja provat që kanë britanikët në dosjen e Sali Berishës,
x
BREAKING NEWS

Eksperti Fatos Çoçoli jep lajmet e fundit për pensionistët, nga mënyra e vetme për të përfituar pension për të moshuarit që nuk figurojnë në regjistra gjatë kohës së kooperativave bujqësore, te skema e re për rritjen e më shumë të ardhurave për reziden...

Eksperti Fatos Çoçoli jep lajmet e fundit për
x
BREAKING NEWS

Dy zyrtarë të lartë kanë pastruar 3.7 milionë euro në prona, në skemë janë futur dhe familjarët, ja si tentuan të shpëtojnë disa pasuri, Agjencia e Inteligjencës Financiare nxjerr detajet e forta

Dy zyrtarë të lartë kanë pastruar 3.7 milionë euro
x
BREAKING NEWS

Ilir Demalia plas “bombën”, Sali Berisha do të lirohet, ja dy njerëzit që po përdor ish-kryeministri për të mbyllur pazaret e tij të pista, si po hidhen miliona euro në prapaskenë

Ilir Demalia plas “bombën”, Sali Berisha do të lirohet, ja
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara paralajmëron zhvillime të forta: Ja politikani i njohur që do të arrestohet nga SPAK, lidhjet e tij me personazhet e botës së krimit që u fundosën nga Prokuroria e Posaçme dhe detajet si ka pastruar pasuri marramendëse

Romeo Kara paralajmëron zhvillime të forta: Ja politikani i njohur
x

Politike

Padia e Gazment Bardhit ndaj Olsi Ramës/ "Riciklohet një akuzë e vjetër, po bëhet për show politik", analisti i njohur nuk përmbahet: A e bëri këtë për të treguar se ne po luftojmë me Edi Ramën, dhe ne nuk kemi...

Padia e Gazment Bardhit ndaj Olsi Ramës/ "Riciklohet një

Analisti Ergys Mërtiri thotë se padia e Gazment Bardhit ndaj Olsi Ramës, vëllait të kryeministrit Edi Rama, po bëhet për show politik.

Në një intervistë për një emision televiziv, Mërtiri u shpreh se po riciklohet një akuzë e vjetër.

Mërtiri shtoi se padia e Bardhit vjen pas akuzave se Rithemelimi po bashkëpunon me mazhorancën.


“Fatin e skenarit Salianji Babale, vlen ta shohim deri në fund, sepse është gjykata që do të gjykojë. Kjo çështje, ka disa fakte për të cilat sigurisht ia vlen të ngrihet shqetësimi dhe të bëhet denoncimi. Përfshirja e vëllait të kryeministrit në një makinë të cilën e përdorin njerëz me precedentë të fuqishëm pra, trafikantë droge, sigurisht që është problem dhe është diçka që duhet hetuar. Denoncimi, sigurisht që është i mirëseardhur. Denoncimi nuk bëhet me seriozitetin e duhur, gjithçka po bëhet për një show politik, për të treguar se ne po luftojmë me Edi Ramën dhe ne nuk kemi marrëveshje me Edi Ramën. E gjithë kjo u bë pas marrëveshjes dhe akuzave që tashmë kanë dalë haptazi, që këta bashkëpunojnë me njëri tjetrin. Në thelb, riciklohet një akuzë e vjetër, nuk kemi asgjë të re. Riciklimi i kësaj akuze bëhet për show politik, kjo e bën jo serioze situatën. Por sigurisht në çdo rast, vëllai i kryeministrit duhet hetuar, duhet të ishte hetuar”, theksoi ai.

 

Më të lexuarat