BREAKING NEWS

E qëlloi me pistoletë në sy të fëmijës, dalin pamjet nga sherri që solli dy viktima në Kavajë

E qëlloi me pistoletë në sy të fëmijës, dalin
x
BREAKING NEWS

A po e dëmton Alibeaj Partinë Demokratike? Analisti komenton situatën para zgjedhjeve: Berisha ka supërmacinë, por del i humbur se…

A po e dëmton Alibeaj Partinë Demokratike? Analisti komenton
x
BREAKING NEWS

Analisti i njohur tregon "puçin" me të cilin mund t’ja marrë Alibeajt vulën dhe logon e PD-së: Ja kush është shpëtimi i Berishës

Analisti i njohur tregon "puçin" me të cilin mund
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu plas deklaratën e fortë: Ja pse Berisha do braktisi partinë

Kreshnik Spahiu plas deklaratën e fortë: Ja pse Berisha do braktisi
x
BREAKING NEWS

Gazetari Hoxha parashikon çfarë do të ndodh me kandidatin e PD, Roland Bejko

Gazetari Hoxha parashikon çfarë do të ndodh me kandidatin e
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu tregon arsyen e fortë: Ja pse largohen kandidatët nga Alibeaj

Kreshnik Spahiu tregon arsyen e fortë: Ja pse largohen kandidatët nga
x
BREAKING NEWS

Gara për Tiranën në 14 maj, analisti zbulon sekretet në fushatën e Këlliçit

Gara për Tiranën në 14 maj, analisti zbulon sekretet në
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu flet me emra: Këta dy politikanë të fuqishëm do bashkohen në një parti pas 14 majit

Kreshnik Spahiu flet me emra: Këta dy politikanë të fuqishëm
x

Politike

PD e Berishës gati për zgjedhjet, zbardhet dokumenti i fundit që 'Rithemelimi' dërgoi në KQZ (FOTO)

PD e Berishës gati për zgjedhjet, zbardhet dokumenti i fundit që

Deputeti Flamur Noka njofton se ka dorëzuar në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve listën e plotë të komisionerëve dhe sekretarëve për KZAZ-të në zgjedhjet vendore të 14 majit.

Noka e ka bërë këtë në cilësinë e sekretarit të përgjithshëm për Partisë Demokratike, siç dallohet edhe në dokumentin e publikuar prej tij.

Megjithatë çështja se cilit grupim i përket Partia Demokratike, mbetet ende e pazgjidhur në gjykatë. Kreu i KQZ, Ilirjan Celibashi është shprehur më herët se do të vlerësojë legjitimitetin e personit nga Partia Demokratike që do të sjellë dokumentacionin e duhur.

Celibashi shtoi se dokumentacionin, KQZ-ja e merr nga Gjykata e Tiranës.

“Në emër të Partisë Demokratike të Shqipërisë dorëzova sot në KQZ listën e plotë të komisionerëve dhe sekretarëve për KZAZ-të e zgjedhjeve vendore të 14 majit.

Do të jenë përfaqësia jonë në administrimin e procesit zgjedhor, sy e vesh për çdo shqiptar që kërkon të drejtën kushtetuese të votës së lirë dhe mbrojtjen e saj me çdo kusht.

Çdo votë për një fitore të madhe”, njofton Flamur Noka.