BREAKING NEWS

10 vite nga ndërhyrja në Lazarat, ish-Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit Artan Diti që drejtoi operacionin nxjerr për herë të parë detajet “bombastike”, nga politikani që doli kundër, sekuestrimi i 71 ton kanabis sativa, te reagimi i Ramës, ...

10 vite nga ndërhyrja në Lazarat, ish-Drejtori i
x
BREAKING NEWS

Ja si SPAK po i shkon deri në “rrënjë” pasurive të fshehura të Ilir Metës, nga ditëlindja 500 mijë euro në Lalëz, 51 asetet që ka në Londër, 289 mijë euro operacione, mbi 100 mijë euro shpenzim vetëm për njërin fëmijë, deri te vrasjet ku është implikua...

Ja si SPAK po i shkon deri në “rrënjë” pasurive
x
BREAKING NEWS

Zyrtari i lartë i SHBA kundër korrupsionit global zbarkon sot në Shqipëri, DASH listë me “non-grata”, a do sanksionohen oligarkët që financojnë Sali Berishën si rasti i Dodik në Bosnje?

Zyrtari i lartë i SHBA kundër korrupsionit global zbarkon sot në
x
BREAKING NEWS

Ja si u përdor ARRSH për të kamufluar fondet nga Belinda Balluku, në skenë del dhe kompania e oligarkut rus Oleg Deripaska, KLSH liston shkeljet e Ministrisë së Infrastrukturës dhe Energjisë

Ja si u përdor ARRSH për të kamufluar fondet nga Belinda Balluku,
x
BREAKING NEWS

Zbardhen detajet e forta nga dosja e SPAK, ja si gënjeu Ahmetaj para prokurorëve specialë për njohjen me Mërtirin dhe Zoton, tentativat e partneres së ish-zv/kryeministrit për të zhdukur dokumentin e rëndësishëm dhe shitjet fiktive të kryera me qellim ...

Zbardhen detajet e forta nga dosja e SPAK, ja si gënjeu Ahmetaj para
x
BREAKING NEWS

Gjykata Kushtetuese shfuqizon disa pika të Rregullores së re të Kuvendit, përjashtimin e deputetëve që ushtrojnë dhunë nga 30 ditë e zbret në 10, ja ndëshkimi i ashpër që do të jepet për ligjvënësit që përdorin tymuese gjatë seancës plenare...

Gjykata Kushtetuese shfuqizon disa pika të Rregullores së re të
x
BREAKING NEWS

Ngrihen 5 klane në PD për t’i “ngrënë kokën” Sali Berishës, ja kush do i japë goditjen finale pas 23 qershorit, zbardhen prapaskenat e fundit nga SHQUP

Ngrihen 5 klane në PD për t’i “ngrënë
x
BREAKING NEWS

Vendimi i Home Office për ta shpallur “non-grata” Sali Berishën i bazuar në fakte dhe jo fjalë, u hetua dhe dokumentua çdo provë kundër kreut të PD që nga viti 1996, avokat nga Londra zbulohen detaje nga dosja e britanikëve

Vendimi i Home Office për ta shpallur “non-grata” Sali
x

Politike

“Për ata që kanë vjedhur në 33 vite dhe që duhet të jenë në burg”/ Akuzat e Metës ndaj Dumanit, Karamuço sulmon kreun e PL-së: Sjellje anormale për një ish president, përbën vepër penale

“Për ata që kanë vjedhur në 33 vite dhe që duhet

Eksperti i kriminalistikës, Ervin Karamuço komentoi gjatë një interviste televizive edhe akuzat e kryetarit të Partisë së Lirisë, Ilir Meta ndaj drejtuesit të SPAK, Altin Dumani. I pyetur nga gazetarja, Karamuço tha se reagimi i Metës ka kaluar kufirin e normalitetit dhe tregon një çrregullim psiko-emocional.

“Unë e kam thënë që këto janë të pritshme sepse niveli i presionit po shkon shumë lart. Ata që s’e kishin menduar se mund të prekeshin nga hetime të thelluara dhe serioze, tashmë janë në zonën e rreptësisë për t’u ngritur dhe akuzë. Këshut që reagimi i tyre, edhe pse ka kaluar formatin e një reagimi normal, siç mund t’i përkiste një ish presidenti, ish kryetari parlamenti dhe ish kryeministri ka kaluar në çrregullime të mëdha psiko-emocionale të hakërimit, të shantazhit, të shpifjeve, fyerjeve për shkak të detyrës, që përbëjnë vepra penale.

Aty nuk është Altin Dumani, janë pothuajse 20 prokurorë. Një institucion që mbështetet nga një popull i tërë, i cili kërkon drejtësi. Nëse shajmë Altin Dumanin, ke sharë të gjithë aspiratat e këtij populli që pret drejtësi për ata që kanë vjedhur në 33 vite dhe që duhet të jenë në burg dhe lekët e popullit të kthehen mbrapsht.”, u shpreh ai.

 

Më të lexuarat