BREAKING NEWS

Ja kush janë 2 postierët që i pastrojnë paratë Ilir Metës në Angli, udhëtimet e tyre të shpeshta dhe të pajustifikuara drejt Londrës, zbardhen detaje nga pasuritë e tij të fshehura në bankat e Zvicrës, Kongos, Qipros dhe San Marinos, dalin në skenë edh...

Ja kush janë 2 postierët që i pastrojnë paratë Ilir
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta po përgatit terrenin për të shpëtuar nga prangat e SPAK, ja “asi i tij nën mëngë”, Evi Kokalari bën deklaratën e fortë

Ilir Meta po përgatit terrenin për të shpëtuar nga prangat e
x
BREAKING NEWS

Altin Dumani akuzon Edi Ramën se ka bllokuar punën e SPAK, nuk jep fonde për shtesë personeli të BKH dhe këshilltarë ligjorë që do asistojnë prokurorët në luftën kundër korrupsionit

Altin Dumani akuzon Edi Ramën se ka bllokuar punën e SPAK, nuk jep
x
BREAKING NEWS

SHELL i plas “bombën” Edi Ramës, Shpiragu “gropa e zezë” e kompanisë, tërhiqen nga 600 milionë euro investime pa asnjë pikë nafte, bie propaganda e fondit 500 milionë euro të pensioneve të kryeministrit

SHELL i plas “bombën” Edi Ramës, Shpiragu “gropa e
x
BREAKING NEWS

Ja kush janë familjet që kontrollojnë mediat dhe bëjnë pazare me qeverinë në Shqipëri, “Freedom House” jep alarmin, prania e korrupsionit, tentativat e vazhdueshme të Berishës për të destabilizuar vendin dhe sabotuar SPAK shqetësuese, zbardhet raporti ...

Ja kush janë familjet që kontrollojnë mediat dhe bëjnë
x
BREAKING NEWS

“Bomba” e Bardhyl Resos: Edi Rama ka dosje në SHBA, në 2025 nuk do të jetë më kryeministër dhe po fituan socialistët me vota, ja rreziku që e pret

“Bomba” e Bardhyl Resos: Edi Rama ka dosje në SHBA, në
x
BREAKING NEWS

Monika Kryemadhi shpërthen kundër Ilir Metës, aludon se po bëhet “kurban” i tij, çifti në krizë të thellë pas fundosjes nga SPAK

Monika Kryemadhi shpërthen kundër Ilir Metës, aludon se po
x
BREAKING NEWS

Ja lëvizja e dyshimtë e parave mes Monika Kryemadhit dhe nënës së saj që vuri në lëvizje SPAK, i gjithë burimi i pasurisë përrallorë të familjes “Meta” i ka tek dhurimi i 500 m2 tokë dhe kursimi i 5 milionë lekëve, pallati dhe vila e tyre “mbinë si me ...

Ja lëvizja e dyshimtë e parave mes Monika Kryemadhit dhe
x

Politike

Pjesë e skandalit McGonigal, Miliam Zeka zbulon arsyen e “fortë”: Ja pse amerikanët nuk e hetojnë Ramën

Pjesë e skandalit McGonigal, Miliam Zeka zbulon arsyen e

Analisti Milaim Zeka tha në një intervistë për Euronews Albania se drejtësia amerikane në mënyrë absolute nuk do ta hetojë Edi Ramën në lidhje me skandalin e ish-agjentit të FBI.

Sipas Zekës, ngjarja i bë e madhe pasi u përdor politikisht nga opozita në Shqipëri dhe do të bëhet edhe më e madhe nëse drejtësia shqiptare arrin të vërtetojë se këto para janë të dhëna nga kryeministri shqiptar Edi Rama.

“Drejtësia amerikane nuk do të hetojë kryeministrin shqiptar në mënyrë absolute. Është e çuditshme si  median shqiptare se shqetësojnë kamerat e vendosura në të gjitha qytetet e Shqipërisë. Skandali i FBI është si skandali i Berluskonit; kur dolën ato skandalet me vajzat e reja italianët thanë: kaq i vjetër dhe paska pasur akoma oreks për dashuri. Këto afera me agjentë të FBI nuk pijnë ujë në Shqipëri”, tha Zeka.

 

Më të lexuarat