BREAKING NEWS

SHBA tërhiqet përballë Sali Berishës, vula e PD kthehet te Rithemelimi, nis skenari i 2005 për rikthimin në pushtet të familjes “Berisha”, ja surprizat që pritet të ndodhin në zgjedhjet ë 2025

SHBA tërhiqet përballë Sali Berishës, vula e PD kthehet te
x
BREAKING NEWS

Ja si do spastrohet politika shqiptare nga Sali Berisha, Spartak Ngjela zbardh prapaskenat e vendimit të Gjykatës së Apelit për kalimin e vulës dhe logos së PD te Rithemelimi

Ja si do spastrohet politika shqiptare nga Sali Berisha, Spartak Ngjela zbardh
x
BREAKING NEWS

Kalimi i vulës së PD në duart e Sali Berishës, lajm ogurzi për Ilir Metën, ja si do të dalë jashtë loje presidenti i PL dhe pse vendimi i Gjykatës së Apelit është politik, juristja Brizida Gjikondi zbulon të pathënat

Kalimi i vulës së PD në duart e Sali Berishës, lajm ogurzi
x
BREAKING NEWS

Edi Rama u prish qetësinë deputetëve dhe ministrave, paralajmëron furtunë në listat e zgjedhjeve të 2025, shtyhet për në shtator takimi me emigrantët në Londër e Gjermani, ja kur do të mbahet Kongresi i PS

Edi Rama u prish qetësinë deputetëve dhe ministrave,
x
BREAKING NEWS

50 urdhër-arreste në tryezën e prokurorëve specialë, ja 10 dosjet që po “kopsit” SPAK, gazetari zbardh emrat “VIP” të rrezikuar dhe tregon provat tronditëse që ka zbuluar drejtësia e re për disa deputetë të Kuvendit

50 urdhër-arreste në tryezën e prokurorëve specialë, ja
x
BREAKING NEWS

Del vendimi i detajuar, ja kur dhe sa do të rriten pagat për 130 mijë punonjësit e administratës në vend, zbardhet skema e re që do të ndiqet edhe për bashkitë

Del vendimi i detajuar, ja kur dhe sa do të rriten pagat për 130
x
BREAKING NEWS

Allajbeu i “Spitalit Amerikan” ka futur gruan e tij për të marrë para nga koncensioni i sterilizimit, dalin dokumentet, ja si u largua menjëherë pas thellimit të hetimeve nga SPAK

Allajbeu i “Spitalit Amerikan” ka futur gruan e tij për të
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara zbulon skenarin e “errët” të Sali Berishës që po thur nga banesa me besnikët e tij për të shpëtuar nga prangat e SPAK, ja vepra penale që ka kryer Flamur Noka për interesat e ish-kryeministrit

Romeo Kara zbulon skenarin e “errët” të Sali Berishës
x

Politike

“Po i vjen ngordhja”/ Nuk përmbahet Idajet Beqiri, shpërthen keq ndaj Sali Berishës: Nuk rron dot pa vrarë e pa shkatërruar, është e keqja e Shqipërisë

“Po i vjen ngordhja”/ Nuk përmbahet Idajet Beqiri,

Avokati Idajet Beqiri akuzoi në një emision televiziv, Sali Berishën për lidhje me UDBA-n, duke e konsideruar kreun e PD një njeri që s’jeton dot pa vrarë, djegur dhe shkatërruar.

Sipas Beqirit kryeministri Rama mund të ketë 1001 të zeza, por që nga 2013-ta askush nuk është vrarë.

"Kusur s’u ka lënë Berisha shqiptarëve. E bëri hi Shqipërinë edhe vazhdon ai s’i ndahet kësaj gjëje. Por po i vjen ngordhja, të jeni të bindur. E ndjen edhe vet ai. Të dalësh në këtë moshë me ata partizanë...! Lekë ka sa të duash ai, organizatën kriminale e mban fort! Mund të themi 1001 të zeza për Edi Ramën, por nga 2013-ta asnjë qytetar s’është vrarë. Me Berishën flinin më ëndrra. Berisha s’rron dot pa vrarë, pa djegur, pa shkatërruar, pa fyer, pa ofenduar. Është e keqja e Shqipërisë bashkë me Ilir Metën.

Nga dita që u zgjodh President s’e kam takuar më Berishën. Më herët kemi pasur miqësi, më donte mua. Kauzën kundër komunizmit s’e kapi vetë, ia dhanë. Lidhjet e Ramizit me këtë (Berishën) janë të hershme shumë. UDBA ka pasur lidhje me Berishën. Provat janë të jashtëzakonshme. Në vitin 1995 Berisha më arrestoi dhe më futi në burg. Para se të futesha në burg kam pasur një kontakt, nxirrnim gazetën ‘Kombi’. Kisha një takim që u bë i ndjerë tani ai, por që ishte për Sigurimin e Shtetit për intelektualët. Luan Pobrati do më jepte një letër me shkrimin e Saliut, që ia dërgonte Sigurimit të Shtetit, që thoshte ‘sot s’po e ndjek doktorin se jam në një dasmë’. Lamë vendin në Ballsh për ta marrë këtë letër. Nuk e mora dot, por Luan Pobrati u arrestua dhe u bashkuam në burg të dy. Luani e mori me vete atë letër”.

Më të lexuarat