BREAKING NEWS

Kastriot Aliaj: Ju tregoj të fshehtat e dosjeve të UDB dhe OZNA-s që mbajnë emrin e Sali Berishës, si e rekrutuan shërbimet sekrete serbe, ja kush ishte ‘menaxheri’ që i jepte urdhrat në fshehtësi të plotë dhe emrat e spiunëve që bashkëpunoi...

Kastriot Aliaj: Ju tregoj të fshehtat e dosjeve të UDB dhe OZNA-s
x
BREAKING NEWS

Zbardhet dosja, ja provat e reja “bombastike” që implikojnë Sali Berishën në vrasjet e 4 protestuesve në bulevard që mund të përfundojnë më 12 mars në tavolinën e SPAK

Zbardhet dosja, ja provat e reja “bombastike” që
x
BREAKING NEWS

Idajet Beqiri tregon provat që zbulojnë se urdhrin për të vrarë protestuesit në 21 janar 2011 e dha Berisha e Meta: Ja çfarë pritet të ndodhë më 12 mars në Gjykatën e Lartë, ish-kryeministri rrezikon burgim të përjetshëm

Idajet Beqiri tregon provat që zbulojnë se urdhrin për të
x
BREAKING NEWS

Pse e refuzoi Blinken darkën me Ramën te vila e “Mehmet Shehut”, ja të gjitha të pathënat dhe mesazhet e forta në prapaskenë nga vizita në Tiranë e Sekretarit Amerikan ndaj kryeministrit shqiptar

Pse e refuzoi Blinken darkën me Ramën te vila e “Mehmet
x
BREAKING NEWS

Letra e Edi Ramës për Blinken, si letra e Mehmet Shehut për Enver Hoxhën para se të vetëvritej

Letra e Edi Ramës për Blinken, si letra e Mehmet Shehut për Enver
x
BREAKING NEWS

Sot vuloset fati i Sali Berishës për 4 vrasjet në bulevard,  ja kush është trupa gjykuese që ka futur në “terror” orkestruesit e masakrës së “21 Janarit” dhe si akuza e dytë mund ta çojë në qeli kreun e “Foltores”

Sot vuloset fati i Sali Berishës për 4 vrasjet në bulevard, 
x
BREAKING NEWS

Katër mesazhet e Blinken që “zbythën” Edi Ramën, kryeministri letër sekretarit të DASH që nuk do fusë hundët në arrestimet e SPAK, ja prapaskenat pas presioneve ndaj drejtësisë

Katër mesazhet e Blinken që “zbythën” Edi Ramën,
x
BREAKING NEWS

Ja sa do të rriten pensionet në prill, përfitojnë 717 mijë të moshuar, zbardhen detaje nga fondi, si pritet të ndryshojë rregulli për indeksimin dhe ndryshimi I madh që po përgatit mazhoranca

Ja sa do të rriten pensionet në prill, përfitojnë 717
x

Politike

Premtimi i kryeministrit për zero TVSH ndaj ushqimeve bazë, shpërthen politikani i njohur: Mashtrim! Ky taksim vazhdon dhe sot pas plot...

Premtimi i kryeministrit për zero TVSH ndaj ushqimeve bazë,

Nën-kryetari i Partisë së Lirisë Petrit Vasili përmes një postimi në llogarinë e tij në rrjetet sociale ka publikuar një video të kryeministrit Edi Rama në fushatën e vitit 2013, ku i premton pensionistëve zero TVSH për ushqimet e shportës.

Sipas Vasilit kjo ka qenë një gënjeshtër pasi ky taksim vazhdon ende edhe sot pas 11-vjetësh.

Postimi i plotë i Vasilit:

Pensionistet ne varferi te thelle, ndersa Rama vetem mashtron!(VIDEO)

Rama premtoi ne vitin 2013 zero TVSH per ushqimet baze, por ky ishte mashtrim sepse TVSH vazhdon 20% edhe pas plot 11 vjetesh.

Sot qindra mijra pensioniste qe shpenzojne gati 60 % te pensionit per tu ushqyer.

Por Rama nuk ju jep as ndihmen me te vogel dhe pensionistet detyrohen te paguajne 20% TVSH per ushqimet e tyre te mbijeteses si buken, vajin, miellin, orizin etj.

Projekt Ligji i Partise se Lirise per uljen ne 5% te TVSH per ushqimet e shportes u rrezua dhe u votua kunder nga deputetet e Rames ne Kuvend.

P.S Shikojeni VIDEON dhe dijeni se çdo gje qe thote Edi Rama eshte mashtrim!

 

Më të lexuarat