BREAKING NEWS

Ilir Meta ka lokal luksoz në mes të Londrës, ja politikanët dhe drejtorët që kanë shërbyer si transportues të parave të tij dhe detajet nga biznesi i tij i fshehtë me lidhje në Indi ku 1 gur i bardhë bën 400 euro, Idajet Beqiri nxjerr të fshehtat trond...

Ilir Meta ka lokal luksoz në mes të Londrës, ja politikanët
x
BREAKING NEWS

Hetimet e SPAK shkaktojnë përplasje të forta në kupolën e PL, ja lista me emrat “VIP” që rrezikojnë prangat, nga falsifikimi i formularëve, te pastrim parave, Ilir Meta përjashton Monika Kryemadhin dhe të gjithë mbështetësit e saj në nivel drejtues...

Hetimet e SPAK shkaktojnë përplasje të forta në kupolën
x
BREAKING NEWS

Edi Rama paralajmëron furtunë ndryshimesh në qeveri, iu mbyll derën e kandidimit në zgjedhjet e 2025 zyrtarëve të korruptuar dhe atyre që kanë llogari të hapura me SPAK, kryeministri sfidon amerikanët dhe shpërthen në sulme e akuza ndaj Gjykatës Kushte...

Edi Rama paralajmëron furtunë ndryshimesh në qeveri, iu mbyll
x
BREAKING NEWS

SPAK ka hyrë në një zonë të “minuar”, janë grabitur informacione sensitive të klasifikuara sekret, ja si mund të shantazhohen deputetët, në skemë mafiozë të përfshirë shërbime inteligjente të huaja, në rrezik aksionet policore, Kreshnik Spahiut plas “b...

SPAK ka hyrë në një zonë të “minuar”,
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara: Ja provat e bujshme që ka zbuluar drejtësia për çiftin Meta-Kryemadhi, SPAK drejt përfundimit të hetimeve për dosjen e pastrimit të parave, pritet komunikimi i akuzës, po përgatitet dhe arrestimi i Argita Malltezit

Romeo Kara: Ja provat e bujshme që ka zbuluar drejtësia për
x
BREAKING NEWS

Përçahet strofulla e “non-gratave”, Ilir Meta sulmon Rithemelimin dhe deklaron prishjen me Sali Berishën, ja akuzat për ish-kreun e PD

Përçahet strofulla e “non-gratave”, Ilir Meta sulmon
x
BREAKING NEWS

Vazhdon pazari i Rithemelimit me Rilindjen, Berisha thellon sulmet ndaj Erion Veliajt, kërkon zgjedhje të parakohshme në Bashkinë e Tiranës, Belind Këlliçi kandidat i "Foltores", Edi Rama me "as nën mëngë"

Vazhdon pazari i Rithemelimit me Rilindjen, Berisha thellon sulmet ndaj Erion
x
BREAKING NEWS

Djali i ish-ministrit të PD kandidat për Avokat i Popullit, zbardhen prapaskenat e një tjetër pazari të fshehtë Rama-Berisha, synohet goditja e Reformës në Drejtësi përmes njeriut të “non-gratës”

Djali i ish-ministrit të PD kandidat për Avokat i Popullit, zbardhen
x

Politike

Protesta e opozitës para Kryeministrisë/ Çollaku nuk përmbahet ndaj Edi Ramës: Nuk mund të shmangësh opozitën në një vend që drejtohet nga një kryeministër me medalje ari në pastrim parash e...

Protesta e opozitës para Kryeministrisë/ Çollaku nuk

Analisti Basri Çollaku i ftuar në një emision televiziv, kometoi protestën e djeshme të opozitës, teksa e quajti atë madhështore, krahasuar me protestat e fundit , ku u shpreh se nuk mund të shmangësh opozitën në një vend që drejtohet nga një kryeministër me medalje ari në pastrim parash e trafik droge.

Dje ishte dhe institucionalisht edhe si anëtarësi, ishte PD në masë të rikthyer përtej thashthemeve insitucionale.

Unë pashë një kontratë të re që demokratët dhe opozitarët përtej kufirit partiak po i ofronin sërish PD  dhe aleatëve të saj, në betejën që ata kanë nisur ndaj kryeministrit, ndaj keqbërësit kryesor të këtij vendi.

7 korriku nuk kishte më shumë demokratë në shesh se sa dje por dhe llojin  e portestuesve.

Ku kishte qytetarë, kishte të rinj, jo partiake , kishte shqiptarë që nuk duan këtë kryeministër.

Për ironi të fatit dje kishm një reagim në Twitter nga sekretari i shtetit amerikan, për të kujtuar vizitën e shëndetshme në Shqipëri , më duket sikur pesha e kësaj vizite ishte dhe ndaj këtij zhvillimi të protestës së 20 shkurtit.

 Edhe pyetja që ju bë sekretarit të shtetit për opozitën ka marrë shqetësim nga vizitorët, sepse u bë një moment shumë delikat, sepse nuk mund të shmangësh gjysmën e opullsisë , nuk mund të shmangësh opozitën, aq më tepër të një udhëheqësi të shquar, që ka medalje ari , medalje bronxi dhe medalje argjendi në trafik droge dhe pastrim parash.

 

Më të lexuarat