BREAKING NEWS

Vjen kthesa e madhe/ Stuhitë dhe vetëtimat pushtojnë vendin tonë. Njihuni me parashikimin e motit për datën 9 Gusht

Vjen kthesa e madhe/ Stuhitë dhe vetëtimat pushtojnë vendin
x
BREAKING NEWS

Ngjarja e rëndë në Maliq/ Një i vrarë dhe një i plagosur, policia zbardh detaje të reja

Ngjarja e rëndë në Maliq/ Një i vrarë dhe një i
x
BREAKING NEWS

Zbardhen detaje të reja nga vrasja në Maliq/ Identifikohet edhe autori, të dy blegtorë, ja si nisi sherri

Zbardhen detaje të reja nga vrasja në Maliq/ Identifikohet edhe
x
BREAKING NEWS

Emri/ Humbi jetën mbrëmjen e sotme gjatë një sherri me thikë, kush është viktima

Emri/ Humbi jetën mbrëmjen e sotme gjatë një sherri me
x
BREAKING NEWS

Vritet një person në Maliq, dyshimet e para

Vritet një person në Maliq, dyshimet e para
x
BREAKING NEWS

Protestuesit telefonojnë live Ramën për shkarkimin e ministrave, kryeministri nuk përgjigjet

Protestuesit telefonojnë live Ramën për shkarkimin e ministrave,
x
BREAKING NEWS

“Lum denoncimesh për sjelljen e efektivëve”, Gledis Nano bën për ‘ujë të ftohtë’ drejtuesit e policisë: Reflektoni urgjent, po toleroni horrat, por jo qytetarët

“Lum denoncimesh për sjelljen e efektivëve”, Gledis Nano
x
BREAKING NEWS

Tragjedia në Himarë, nis protesta para ministrisë së Brendshme

Tragjedia në Himarë, nis protesta para ministrisë së
x

Politike

Publikohen EMRAT/ Këta janë katër kandidatët për nënkryetarë të Partisë Demokratike

Publikohen EMRAT/ Këta janë katër kandidatët për

Këshilli Kombëtar i zgjedhur në Kuvendin e 30 Prillit do të mblidhet ditën e nesërme për të zgjedhur anëtarët e Kryesisë së PD-së, si dhe sekretarin e Përgjithshëm, nënkryetarët dhe sekretariatet e partisë.

Sipas statutit të PD,  është kryetari ai që propozon kandidatët për anëtar të kryesisë dhe më pas është Këshilli Kombëtar që i voton.

Burimet për mediat bëjnë me dije se kandidatë për nënkryetar të Partisë Demokratike janë deputetët Agron Shehaj, Oerd Bylukbashi, Belind Këlliçi dhe Luçiano Boçi.

Oerd Bylykbashi e pranoi kandidimin për nënkryetar që mbrëmjen e djeshme gjatë një emisioni televiziv.

 

Më të lexuarat