BREAKING NEWS

SPAK trondit elitën e krimit të organizuar, të arrestuar dhe në kërkim më të fortët e vendit, goditen politikanë, ish-drejtorë edhe punonjës të Policisë së Shtetit, futen në lojë dhe ndërkombëtarët, zbardhen vrasje të bujshme, gjenden para e flori në b...

SPAK trondit elitën e krimit të organizuar, të arrestuar dhe
x
BREAKING NEWS

Ja si Altin Dumani shmangu nga frika e dekonspirimit drejtuesit më të lartë të Policisë së Shtetit në aksionin “blic” të SPAK kundër personazheve të njohur të botës së krimit

Ja si Altin Dumani shmangu nga frika e dekonspirimit drejtuesit më të
x
BREAKING NEWS

Priten të tjera arrestime “VIP”, ja goditja e madhe që do të bëhet nga SPAK, Ervin Karamuço tregon të pathënat e operacionit më të madh që është bërë ndonjëherë në Shqipëri

Priten të tjera arrestime “VIP”, ja goditja e madhe që do
x
BREAKING NEWS

Idajet Beqiri: Ja kush ia ka çuar valixhet me para Ilir Metës në Zelandë të Re, Angli, Itali, Zvicër dhe Qipro dhe detajet e forta nga skema e pastrimit të parave të presidentit të Partisë së Lirisë me ish-ministrin e Transporteve dhe shoferin e Janull...

Idajet Beqiri: Ja kush ia ka çuar valixhet me para Ilir Metës
x
BREAKING NEWS

Ervin Muça u financua nga persona të pushtetshëm për të grabitur të dhënat e sistemit “TIMS”, gazetarja Klodiana Lala nxjerr detaje të bujshme nga skandali që tronditi Policinë e Shtetit dhe zbulon personin që refuzoi t’i jepte ish-drejtorit të IT kode...

Ervin Muça u financua nga persona të pushtetshëm për
x
BREAKING NEWS

Edi Rama flet hapur, nga detajet e telefonatës me Erion Veliajn pas dëshmisë për inceneratorët, te lëshimi i të gjithë bashkëpunëtorëve në “gojën” e SPAK dhe zhvillimet që do të ndodhin për dosjen “Xibraka”, ja çfarë e pret Gazment Bardhin dhe Olsi Ram...

Edi Rama flet hapur, nga detajet e telefonatës me Erion Veliajn pas
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara: Ja pse Sali Berisha duhet të shkojë menjëherë në arrest me burg dhe prova e fortë që kishte Kosta Trebicka për ish-kryeministrin që e fundos në aferën e ‘Gërdecit’

Romeo Kara: Ja pse Sali Berisha duhet të shkojë menjëherë
x
BREAKING NEWS

PS shton presionet ndaj organeve të drejtësisë për zbardhjen e plotë të vrasjes së Pjerin Xhuvanit, kërkon nga SPAK nisjen e hetimeve për ekzekutimin që tronditi Elbasanin, si u rekrutuan kriminelë, rikthehet në skene implikimi i Gazmend Bardhit si dre...

PS shton presionet ndaj organeve të drejtësisë për zbardhjen
x

Politike

"Kryeministri duhet të përballet me të vërtetën", Dash Shehi reagon për skandalin “McGonigal”: Rama duhet të japë dorëheqjen!

"Kryeministri duhet të përballet me të

Deputeti Dashamir Shehi, shprehet se kryeministri Rama duhet të japë dorëheqjen, si e vetmja mënyrë për t’i hapur rrugë hetimeve. Duke ju referuar rastit “McGonigal”, deputeti opozitar tha se kryeministri duhet të përballet me të vërtetën për të sqaruar këtë problem.

I ftuar në emisionin “Drejt” me Luan Ramën, kreu i LZHK-së ka deklaruar se çështja “McGonigal” është përtej kontrollit kryeministror, prandaj ai është në këtë hall të madh.

“Rama duhet të përballet me të vërtetën. Edhe nga krahu tjetër nuk shoh një zë racional, por vetëm bëjnë zhurmë aty. Për ta sqaruar këtë problem, sepse nuk është puna e Ramës, pasi është loja e shtetit shqiptar dhe mënyrën se si përcillen institucionet e vendit, kur në shumë vende të tjera do të kishte ndodhur dorëheqje për t’i hapur rrugë hetimit.

Ramë si ka ndodhur hataja më e madhe në mendjen e vet që e ka pas të mbrapshtë. I ka ndodhur diçka që është përtej kontrollit kryeministror dhe prandaj e ka zënë ky hall i madh. Këtij i kanë ndodhur shumë halle, qysh me incineratorët dhe ministrat që mbillni drogë, por nuk e kanë shqetësuar sepse i ka nën kontroll. por tashmë nuk i ka nën kontroll se janë letrat e Amerikës”, është shprehur Dashamir Shehi.

 

Më të lexuarat