BREAKING NEWS

Ilir Meta ka porositur disa vrasje të bujshme, ja si ka bashkëpunuar me grupet kriminale për të asgjësuar armiqtë e tij, Idajet Beqiri nxjerr detajet e forta dhe zbulon ngjarjen e rëndë ku është implikuar edhe Monika Kryemadhi

Ilir Meta ka porositur disa vrasje të bujshme, ja si ka bashkëpunuar
x
BREAKING NEWS

Trondit Frrok Çupi: Ja planet e përbashkëta mes Sali Berishës dhe Izet Haxhisë, nga vrasja e Azem Hajdarit, urdhri për të eliminuar një ministër, deri te strehimi në Turqi

Trondit Frrok Çupi: Ja planet e përbashkëta mes Sali
x
BREAKING NEWS

Si u masakrua agjenti shqiptar në Himarë nga shërbimet greke, detajet nga dosja që fsheh politikanët që i shërbyen Sigurimit dhe dështimi i planit të jugosllavëve për të eliminuar Ramiz Alinë, ja rrëfimi i fundit “bombastik” i Bujar Hoxhës përpara se t...

Si u masakrua agjenti shqiptar në Himarë nga shërbimet greke,
x
BREAKING NEWS

Ambasadori dhe gjyqtarët britanikë në derën e SPAK, Londra aleancë me Dumanin për të goditur pushtetarët e lartë, gjurmim të parave të pista, llogarive bankare dhe sekuestrim pasurie, ja si britanikët do plotësojnë me materiale shtesë dosjet përvëluese...

Ambasadori dhe gjyqtarët britanikë në derën e SPAK, Londra
x
BREAKING NEWS

Komisioni për drejtësinë në udhëkryq, ja çfarë përmban projekti i Edi Ramës në bashkëpunim me Sali Berishën kundër SPAK dhe institucioneve të pavarura

Komisioni për drejtësinë në udhëkryq, ja
x
BREAKING NEWS

Plas sherri te Rithemelimi, grupi i Bardhit përplaset me përkrahësit e Sali Berishës, Shehu, Noka dhe Sula kundër komisionit të Edi Ramës

Plas sherri te Rithemelimi, grupi i Bardhit përplaset me
x
BREAKING NEWS

Lajme shumë të mira për administratën, në qershor hyn në fuqi rritja e re e pagave, orari i punës do të jetë 09.00 me 15:30, do të ketë edhe shpërblime, ja kategoritë që përfitojnë

Lajme shumë të mira për administratën, në qershor hyn
x
BREAKING NEWS

Kërcënohet me sms Altin Dumani, deputeti demokrat zbardh pazaret Rama-Berisha me amnistinë penale, ja si u liruan të korruptuarit dhe “puçi” që iu bë SPAK

Kërcënohet me sms Altin Dumani, deputeti demokrat zbardh pazaret
x

Politike

Reforma Zgjedhore, Celibashi: Plotësime ligjore nga vendimmarrja e Kushtetueses

Reforma Zgjedhore, Celibashi: Plotësime ligjore nga vendimmarrja e

Komisioneri Shtetëror i Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi priti dje në KQZ drejtoren ekzekutive të Komitetit Shqiptar të Helsinkit, Erida Skëndaj dhe Ardita Kolmarkun nga Klinika e Ligjit në KShH me të cilat zhvilloi bashkëbisedim të hapur mbi reformën e pritshme zgjedhore dhe nevojën e plotësimeve ligjore të ardhura nga vendimmarrja e Gjykatës Kushtetuese. Sipas Celibashit, palët ndanë pikëpamjet dhe rekomandimet e bëra në seancat dëgjimore të Komisionit të Posaçëm të Reformës Zgjedhore. “Shpreha vlerësim për kontributin tejet të vlefshëm të KShH, jo vetëm në vëzhgimin e zgjedhjeve, por edhe mbi rekomandimet dhe kritikat konstruktive nga KShH për administrimin zgjedhor dhe denoncimin e rasteve të shpërdorimit të pasurive publike për fushatë.

Dakordësuam se depolitizimi i administratës zgjedhore do t’i japë më tepër profesionalizëm përgatitjes së duhur të komisionerëve të nivelit të dytë dhe të tretë dhe se është me shumë rëndësi procesi i njoftimit me shkrim të zgjedhësve për qendrat e votimit nga ana e pushtetit vendor përkatës”, deklaroi komisioneri Shtetëror i Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi.

 

Më të lexuarat