BREAKING NEWS

E bujshme, gazetarja e njohur e kronikës paralajmëron arrestimin e Monika Kryemadhit dhe Flamur Nokës, ja çfarë po ndodh brenda SPAK

E bujshme, gazetarja e njohur e kronikës paralajmëron arrestimin e
x
BREAKING NEWS

Ja “grushti i madh” amerikan në fytyrën e Sali Berishës, Frrok Çupi rrëfen të pathënat pas propozimit të Argitës si drejtuese e “Rithemelimit”, nga vrasjet nën pushtetin e tij dhe detajet nga nata kur u zgjodh kryetar, si ulërinte e përplaste këmbët mb...

Ja “grushti i madh” amerikan në fytyrën e Sali
x
BREAKING NEWS

SPAK thërret Bardhin për dosjen Olsi Rama, zbardhet mashtrimi i deputetit të Rithemelimit, u paraqit si person në dijeni, jo si denoncues

SPAK thërret Bardhin për dosjen Olsi Rama, zbardhet mashtrimi i
x
BREAKING NEWS

Ja kur pritet që të bëhet rritja e pensioneve këtë vit, ekspertja e ekonomisë zbardh detajet e fundit dhe tregon se shifrat do të jenë më të larta për pensionistët krahasuar me vitin 2021

Ja kur pritet që të bëhet rritja e pensioneve këtë vit,
x
BREAKING NEWS

Trondit Artan Hoxha: Ja dosja që do të çojë Sali Berishën si Pinoçeti me barelë në burg dhe lidhjet e bashkëshortes së tij me Ervis Martinajn

Trondit Artan Hoxha: Ja dosja që do të çojë Sali
x
BREAKING NEWS

Edi Rama shtyn kongresin pas zhvillimeve të fundit të SPAK dhe hetimeve ndaj Ballukut, Agaçit dhe Veliajt, pritet rikonfigurimi i plotë i qeverisjes para zgjedhjeve

Edi Rama shtyn kongresin pas zhvillimeve të fundit të SPAK dhe
x
BREAKING NEWS

Kandidatja kryesore në krye të “Foltores” Argita Malltezi frymëzohet nga Bashkimi Sovjetik, pas reagimit të Evi Kokalarit, vajza e Sali Berishës fshin postimin, Foltorja hyn në fazën e “ngrënies së vetes së vet”

Kandidatja kryesore në krye të “Foltores” Argita Malltezi
x
BREAKING NEWS

Dumani rendit pushtetarët që janë marrë nën hetim nga SPAK, nga ish-kryeministri, ministra, deputetë e kryebashkiakë dhe zbulon hetimin e sipërmarrësit shqiptar që tentoi t’i krijojë akses mafies ndërkombëtare në vendin tonë, si po blen krimi apartamen...

Dumani rendit pushtetarët që janë marrë nën hetim nga
x

Politike

Rinegocimi i kandidatët në 15 bashki/ Berisha paralajmëron dhe i jep goditjen e fortë Alibeajt dhe emrave që e mbështesin atë, komenton edhe drekën e demokratëve

Rinegocimi i kandidatët në 15 bashki/ Berisha paralajmëron dhe i

Në një konferencë të fundit për këtë vit që po lëmë pas, kryetari i PD, Sali Berisha foli dhe për situatën brenda partisë që ai drejton, ku në zgjedhjet e 14 majit kjo forcë politike shkon e përçarë.

Berisha akuzoi kryeministrin Edi Rama se me “kapjen” e ish kryetarit të PD, ka dashur përçarjen e opozitës, por paralajmëroi se ajo do të jetë fitimtare në betejat e saj.

“Për cdo njeri është e qartë sot veprimi anti opozitar i Ramës. Në këtë veprim, e vërteta është që Rama arriti të akaparojë kreun e opozitës, pseudopozitës, dhe vijon të ketë rrethin e tij që e paraqet si opozitë. Këto nuk kanë penguar opozitën të jetë fitimtare në betejat e saj”.

Sipas Berishës, më 14 maj, “Rama do bëjë gjithcka që emigrantët të mos votojnë se ruan daj tyre instiktet armiqësore atërore. Por ne do bëjmë cfarë të kemi në dorë që emigracioni të votojë. Ne e kemi deklaruar atë armik të votës së lirë dhe vijojmë me gjithë fuqinë tonë përballjen”.

I pyetur pas deklaratave të deputetit Xhelal Mziu se në drekën e organizuar që “bashkoi” PD-ë, është folur në mënyrë indorlame se 10-15 kandidatë që kanë dalë nga primaret mund të rinegociohen për zgjedhjet e 14 majit, Berisha theksoi:

“Jashtë primareve unë nuk njoh praktikë tjetër, kam respekt për zotin Mziu por jashtë primareve nuk njoh tjetër praktikë”.

Ndërkohë që eksponentë të PS kanë deklaruar se në zgjedhjet lokale nuk do të bien nën fitoren e 40 bashkive, Berisha tha:

“PS është sot forca politike më e diskretituar e Evropës, funksionon si një shpellë mafioze ku vendimet merren nga qeset me para, nga bandat kriminale dhe interesat e tyre me firmën e Edi Ramës.

Të flasësh për PS sot një forcë politike ku vota nuk ekziston, është e paligjshme.Një grup mafioz të kryesuar nga Rama që merr cdo vendim pa pyetur asnjë forum, anëtarësi, normë. Si mund të votojnë shqiptarët kukulla e Edi Ramës apo të organizatave kriminale nuk mund ta imagjinoj. Ai e llogarit në vjedhjen e votës por vjedhja e votës ka dhe do ketë përgjigje”.

Më të lexuarat