BREAKING NEWS

Ja kush janë 2 postierët që i pastrojnë paratë Ilir Metës në Angli, udhëtimet e tyre të shpeshta dhe të pajustifikuara drejt Londrës, zbardhen detaje nga pasuritë e tij të fshehura në bankat e Zvicrës, Kongos, Qipros dhe San Marinos, dalin në skenë edh...

Ja kush janë 2 postierët që i pastrojnë paratë Ilir
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta po përgatit terrenin për të shpëtuar nga prangat e SPAK, ja “asi i tij nën mëngë”, Evi Kokalari bën deklaratën e fortë

Ilir Meta po përgatit terrenin për të shpëtuar nga prangat e
x
BREAKING NEWS

Altin Dumani akuzon Edi Ramën se ka bllokuar punën e SPAK, nuk jep fonde për shtesë personeli të BKH dhe këshilltarë ligjorë që do asistojnë prokurorët në luftën kundër korrupsionit

Altin Dumani akuzon Edi Ramën se ka bllokuar punën e SPAK, nuk jep
x
BREAKING NEWS

SHELL i plas “bombën” Edi Ramës, Shpiragu “gropa e zezë” e kompanisë, tërhiqen nga 600 milionë euro investime pa asnjë pikë nafte, bie propaganda e fondit 500 milionë euro të pensioneve të kryeministrit

SHELL i plas “bombën” Edi Ramës, Shpiragu “gropa e
x
BREAKING NEWS

Ja kush janë familjet që kontrollojnë mediat dhe bëjnë pazare me qeverinë në Shqipëri, “Freedom House” jep alarmin, prania e korrupsionit, tentativat e vazhdueshme të Berishës për të destabilizuar vendin dhe sabotuar SPAK shqetësuese, zbardhet raporti ...

Ja kush janë familjet që kontrollojnë mediat dhe bëjnë
x
BREAKING NEWS

“Bomba” e Bardhyl Resos: Edi Rama ka dosje në SHBA, në 2025 nuk do të jetë më kryeministër dhe po fituan socialistët me vota, ja rreziku që e pret

“Bomba” e Bardhyl Resos: Edi Rama ka dosje në SHBA, në
x
BREAKING NEWS

Monika Kryemadhi shpërthen kundër Ilir Metës, aludon se po bëhet “kurban” i tij, çifti në krizë të thellë pas fundosjes nga SPAK

Monika Kryemadhi shpërthen kundër Ilir Metës, aludon se po
x
BREAKING NEWS

Ja lëvizja e dyshimtë e parave mes Monika Kryemadhit dhe nënës së saj që vuri në lëvizje SPAK, i gjithë burimi i pasurisë përrallorë të familjes “Meta” i ka tek dhurimi i 500 m2 tokë dhe kursimi i 5 milionë lekëve, pallati dhe vila e tyre “mbinë si me ...

Ja lëvizja e dyshimtë e parave mes Monika Kryemadhit dhe
x

Politike

Shqipëria do të furnizojë me ujë Italinë/ Guvernatori i Pulias komenton marrëveshjen e bujshme: Një sigurim të ardhurash, jo një shpërdorim

Shqipëria do të furnizojë me ujë Italinë/ Guvernatori i

Italianët duket se e kanë gati projektin për furnizimin me ujë të një prej zonave me thatësirë më të madhe të vendit të tyre.

Guvernatori i Pulias Michele Emiliano në një intervistë për Euronews Albania tregoi se nuk ende një akord zyrtar mes qeverive, por është një ide që ekziston prej shumë kohësh dhe ka të bëjë me atë sasi të ujit që derdhet në det dhe nuk përdoret.

“Nuk ekziston asnjë projekt, është vetëm një ide për të cilën kemi folur disa herë me qeverinë shqiptare sepse kjo e fundit kërkon të realizojë diçka me vlerë ekonomike nga uji që nuk përdoret dhe në bazë të kësaj dëshirë të qeverisë shqiptare po shqyrtojmë se me çfarë akordesh ekonomike mund t’ia paguajmë Shqipërisë këtë sasi uji, por përsëris se është vetëm një ide politike dhe asgjë më shumë”, tha ai.

Michele Emiliano tregoi kanë bërë disa biseda telefonikë me kryeministrin Edi Rama për të shprehur interesin se si të shfrytëzohet uji që derdhet në det për të cilat siç tha presim disa përgjigje.

Sipas guvernatorit të Pulias, Shqipëria mund të sigurojë shumë të ardhura nga kjo marrëveshje.

“Uji është me tepricë dhe nëse uji derdhet në det dhe nuk përdoret, ajo që po ofrojmë ne është një sigurim të ardhurash jo një shpërdorim”, tha Emiliano.

 

Më të lexuarat