BREAKING NEWS

Kastriot Aliaj: Ju tregoj të fshehtat e dosjeve të UDB dhe OZNA-s që mbajnë emrin e Sali Berishës, si e rekrutuan shërbimet sekrete serbe, ja kush ishte ‘menaxheri’ që i jepte urdhrat në fshehtësi të plotë dhe emrat e spiunëve që bashkëpunoi...

Kastriot Aliaj: Ju tregoj të fshehtat e dosjeve të UDB dhe OZNA-s
x
BREAKING NEWS

Zbardhet dosja, ja provat e reja “bombastike” që implikojnë Sali Berishën në vrasjet e 4 protestuesve në bulevard që mund të përfundojnë më 12 mars në tavolinën e SPAK

Zbardhet dosja, ja provat e reja “bombastike” që
x
BREAKING NEWS

Idajet Beqiri tregon provat që zbulojnë se urdhrin për të vrarë protestuesit në 21 janar 2011 e dha Berisha e Meta: Ja çfarë pritet të ndodhë më 12 mars në Gjykatën e Lartë, ish-kryeministri rrezikon burgim të përjetshëm

Idajet Beqiri tregon provat që zbulojnë se urdhrin për të
x
BREAKING NEWS

Pse e refuzoi Blinken darkën me Ramën te vila e “Mehmet Shehut”, ja të gjitha të pathënat dhe mesazhet e forta në prapaskenë nga vizita në Tiranë e Sekretarit Amerikan ndaj kryeministrit shqiptar

Pse e refuzoi Blinken darkën me Ramën te vila e “Mehmet
x
BREAKING NEWS

Letra e Edi Ramës për Blinken, si letra e Mehmet Shehut për Enver Hoxhën para se të vetëvritej

Letra e Edi Ramës për Blinken, si letra e Mehmet Shehut për Enver
x
BREAKING NEWS

Sot vuloset fati i Sali Berishës për 4 vrasjet në bulevard,  ja kush është trupa gjykuese që ka futur në “terror” orkestruesit e masakrës së “21 Janarit” dhe si akuza e dytë mund ta çojë në qeli kreun e “Foltores”

Sot vuloset fati i Sali Berishës për 4 vrasjet në bulevard, 
x
BREAKING NEWS

Katër mesazhet e Blinken që “zbythën” Edi Ramën, kryeministri letër sekretarit të DASH që nuk do fusë hundët në arrestimet e SPAK, ja prapaskenat pas presioneve ndaj drejtësisë

Katër mesazhet e Blinken që “zbythën” Edi Ramën,
x
BREAKING NEWS

Ja sa do të rriten pensionet në prill, përfitojnë 717 mijë të moshuar, zbardhen detaje nga fondi, si pritet të ndryshojë rregulli për indeksimin dhe ndryshimi I madh që po përgatit mazhoranca

Ja sa do të rriten pensionet në prill, përfitojnë 717
x

Politike

Artan Hoxha tregon kush e dha urdhrin për vrasjet e 21 Janarit: Ndrea Prendi nuk u qëllua me gurë nga protestuesit, por me grusht në Kryeministri

Artan Hoxha tregon kush e dha urdhrin për vrasjet e 21 Janarit: Ndrea

Artan Hoxha në emisionin "Shqip” nga Rudina Xhunga tregoi se si janë zhvilluar ngjarjet më 21 Janar sipas këndvështrimit të tij. Hoxha thotë se sipas të gjitha gjasave, Ndrea Prendi shefi i Gardës nuk është qëlluar me gurë nga protestuesit, por u qëllua me grusht kur u thirr brenda në Kryeministri.

“E mbani mend pamjen e Ndrea Prendit pas 21 janarit me hematomën në sy? Berisha tha që e goditën me gurë. Unë e kam filmuar në momentin para vrasjeve që ai është me helmetë, me skafandër që nuk dëmtohet nga gurët dhe ka një pistoletë në dorë, ajo që ka marrë jetën e Faik Myrtajt dhe kjo është e provuar. Ndrea Prendi ka ndërruar dhe veshjet kur ka dalë prej aty. Ajo hematomë, po ta shihni dhe ta krahasoni me foton e Berishës që e qëlluan me grusht, të dyja janë shkaktuar në krahun e majtë. Kanë një ngjashmëri, një përputhje identike. Sigurisht që Ndrea Prendi nuk u qëllua me gurë. Nuk mund të ekspertojmë grushtin që ia nxiu syrin Ndrea Prendit. Basha ka qenë aty. Hematoma ka ndodhur para se të ndodhin vrasjet, se ai vetë nuk e ka treguar. Ndaj ky është një hetim që duhet ta bëjë SPAK dhe vetëm SPAK. Vetëm ai ka mbrojtjen ligjore për t’i thirrur të gjithë kodoshët e politikës. Vrasjet janë bërë me urdhër. Urdhrin e ka dhënë Andrea Prendi”.

 

Më të lexuarat