BREAKING NEWS

Zbulohet struktura re e Rithemelimit, ja ndryshimet drastike që do të ndodhi nga nënkryetarët deri te emërimet e mbështetësve që janë në pozicionin e anëtarëve të Kryesisë

Zbulohet struktura re e Rithemelimit, ja ndryshimet drastike që do të
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu: Ju tregoj urdhrat që mori Rama dhe Zelensky nga NATO, Samiti për Ukrainën nuk ishte reklamë për kryeministrin, ja plani amerikan që po thuret në fshehtësi të plotë për Shqipërinë

Kreshnik Spahiu: Ju tregoj urdhrat që mori Rama dhe Zelensky nga NATO,
x
BREAKING NEWS

Daut Gumeni zbardh arsyen pse Ilir Meta braktisi protestën e Rithemelimit dhe rrëfen të pathënat e 20 shkurtit 1991: Ja mashtrimet e Sali Berishës, bustin e Enver Hoxhës e bëri vetë gati për ta rrëzuar diktatura

Daut Gumeni zbardh arsyen pse Ilir Meta braktisi protestën e Rithemelimit
x
BREAKING NEWS

SPAK merr në pyetje për 7 orë Damian Gjiknurin, në skaner pasuritë e tij, udhëtimet, shtëpitë dhe dyshimet për llogari të fshehura bankare në Maltë, ja aferat që mund të fundosin deputetin, nga abuzimet në projektin e rrugës Tiranë-Elbasan, te dosja e ...

SPAK merr në pyetje për 7 orë Damian Gjiknurin, në skaner
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta vulos “divorcin” me Sali Berishën pas izolimit në shtëpi, “zbret” në terren dhe kërkon të marrë kreun e opozitës

Ilir Meta vulos “divorcin” me Sali Berishën pas izolimit
x
BREAKING NEWS

Ja pazaret e fshehta mes Ramës, Berishës, Metës dhe Gazment Bardhit, kodet e tyre mafioze për të kërcënuar njëri-tjetrin, lidhjet me oligarkët, prapaskenat e akuzave të fshirjes së serverëve në “21 janar” dhe detajet nga lufta e madhe që ka plasur për ...

Ja pazaret e fshehta mes Ramës, Berishës, Metës dhe Gazment
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela: Ja ‘Thembra e Akilit’ në drejtësi që mund të shpëtojë Sali Berishën nga ‘arresti në shtëpi’ dhe rasti i vetëm kur mund t’i digjet mandati si deputet, pse ish-kryeministri mund t'ia hedhë paq nëse hetohet dosja e ‘21 Janarit’...

Spartak Ngjela: Ja ‘Thembra e Akilit’ në drejtësi që
x
BREAKING NEWS

Idajet Beqiri: Ja të gjitha tentativat e Berishës për të mbuluar krimin e 21 Janarit 2011, skema për t’ia faturuar vrasjet opozitës, sajesa e plagëve nga afër dhe shpërblimi që iu dha gardistëve, gati të çojmë në SPAK një video që nuk e ka parë Prokuro...

Idajet Beqiri: Ja të gjitha tentativat e Berishës për të
x

Politike

"Shqipërisë po i rrezikohet demokracia”, Lubonja i ashpër me Ramën: Ka kapur të gjitha institucionet

"Shqipërisë po i rrezikohet demokracia”, Lubonja i

Në emisionin “Open” analisti Fatos Lubonja u shpreh kryeministri Edi Rama ka kapur të gjitha institucionet.

Gjatë bisedës në studio, Lubonja tha se kryeministri është bërë i paprekshëm dhe se Shqipërisë i rrezikohet demokracia.

“Çështje e rëndë është, por çështje të rënda kemi pasur shumë dhe në Shqipëri po na duken gati normale. Duket normale që Edi Rama është bërë i paprekshëm, ka kapur drejtësinë që nuk vepron fare. Ka kapur të gjithë institucionet dhe në thelb s’ka paqe Shqipëria sepse po i rrezikohet demokracia. Kur ke një kryeministër që ka kapur edhe një institucion nga i cili shqiptarët naivë presin të vijë të luftojë korrupsionin në Shqipëri. Imagjino se çfarë bën ky, çfarë ka kapur të gjitha politikat në Europë. Jemi në kohën kur po na del Katar Gate që korruptohet, shërbimet sekrete të Marokut korruptojnë europianë dhe në këtë degradim të madh ky njeri ka arritur tek FBI për ta përdorur për qëllime të veta të pushtetit politik. Kjo nuk bëhet në mënyrë personale, i thërriske në zyrë e i jep informacione!? Këtu kemi raporte personale. Informacionet merren nga zyra e kryeministrit dhe me një takim jotransparent, kjo fut ujë shumë dhe Rama nuk mbrohet do këtu. Dhe ne kemi raporte të tjera për bëmat që bën ky. Kemi një sulm të paprecedent për të shkatërruar opozitën shqiptare. Rreziku më i madh i Shqipërisë sot është ky që i ka kapur të gjitha”, tha Lubonja.

 

Më të lexuarat