BREAKING NEWS

Media e njohur italiane: Ja vendet në Shqipëri ku "fshihen" minerale të çmuara dhe plani i madh që po përgatit Meloni për Tiranën

Media e njohur italiane: Ja vendet në Shqipëri ku "fshihen"
x
BREAKING NEWS

Situata brenda PD-së, Gaz Bardhi del me njoftimin urgjent

Situata brenda PD-së, Gaz Bardhi del me njoftimin urgjent
x
BREAKING NEWS

Gara e fortë mes Erdogan dhe Kilicdaroglu, ja kush është presidenti i ri i Turqisë

Gara e fortë mes Erdogan dhe Kilicdaroglu, ja kush është
x
BREAKING NEWS

Sulmi me grusht ndaj Sali Berishës, mjekësia ligjore del me deklaratën e fundit për Gert Shehun

Sulmi me grusht ndaj Sali Berishës, mjekësia ligjore del me
x
BREAKING NEWS

A do kandidojë Rudina Hajdari për kreun e PD? Ish-deputetja habit me përgjigjen

A do kandidojë Rudina Hajdari për kreun e PD? Ish-deputetja habit me
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu bën paralajmërimin e frikshëm: Nëse SHBA dhe BE tërhiqen, sovraniteti i Kosovës...

Kreshnik Spahiu bën paralajmërimin e frikshëm: Nëse SHBA dhe
x
BREAKING NEWS

Tensionet në Veri të Kosovës/ Deputeti demokrat ngre alarmin dhe plas deklaratën ‘bombë’: Agjentët rus në Nish po pajisen me pasaporta diplomatike serbe

Tensionet në Veri të Kosovës/ Deputeti demokrat ngre alarmin dhe
x
BREAKING NEWS

“Kemi një ndarje mes pozitës dhe opozitës shqiptare”/ Kreshnik Spahiu zbardh prapaskenat e forta: Ja pse Rama ka zgjedhur partnere Turqinë, ndërsa Berisha ka Greqinë?

“Kemi një ndarje mes pozitës dhe opozitës shqiptare”/
x

Politike

“Shteti ka rënë”, Bylykbashi ngre alarmin dhe paralajmëron: Po hapen dyer të rrezikshme, mund të çojë në...

“Shteti ka rënë”, Bylykbashi ngre alarmin dhe

Deputeti Oerd Bylykbashi është shprehur se shteti ka rënë. I ftuar në emisionin “Kontrast”, Bylykbashi ka deklaruar se kompanitë offshore po bëhen gjithnjë e më shumë prezente dhe askush nuk e di se çfarë dyersh të rrezikshme po hapen.

Më tej deputeti ka nënvizuar faktin se tani është nevojë për të rikthyer pluralizmin politik dhe duhet një rikonceptim për demokracinë shqiptare.

“Kompanitë offshore po bëhen gjithnjë e më shumë prezente. Askush nuk di se çfarë dyersh të rrezikshme po hapen. Kjo mund të çojë në destabilitet të ekonomisë. Shteti ka rënë .Prokuroria e ndjen veten të dobët. Një sistem autokratik nuk është kurrë stabël.

Jemi në nevojën që të rikthejmë pluralizmin politik, që i pari i vendit të jetë i dobët. Na duhet një rikonceptim i ri i demokracisë shqiptare”, tha Bylykbashi.