BREAKING NEWS

Ilir Meta ka lokal luksoz në mes të Londrës, ja politikanët dhe drejtorët që kanë shërbyer si transportues të parave të tij dhe detajet nga biznesi i tij i fshehtë me lidhje në Indi ku 1 gur i bardhë bën 400 euro, Idajet Beqiri nxjerr të fshehtat trond...

Ilir Meta ka lokal luksoz në mes të Londrës, ja politikanët
x
BREAKING NEWS

Hetimet e SPAK shkaktojnë përplasje të forta në kupolën e PL, ja lista me emrat “VIP” që rrezikojnë prangat, nga falsifikimi i formularëve, te pastrim parave, Ilir Meta përjashton Monika Kryemadhin dhe të gjithë mbështetësit e saj në nivel drejtues...

Hetimet e SPAK shkaktojnë përplasje të forta në kupolën
x
BREAKING NEWS

Edi Rama paralajmëron furtunë ndryshimesh në qeveri, iu mbyll derën e kandidimit në zgjedhjet e 2025 zyrtarëve të korruptuar dhe atyre që kanë llogari të hapura me SPAK, kryeministri sfidon amerikanët dhe shpërthen në sulme e akuza ndaj Gjykatës Kushte...

Edi Rama paralajmëron furtunë ndryshimesh në qeveri, iu mbyll
x
BREAKING NEWS

SPAK ka hyrë në një zonë të “minuar”, janë grabitur informacione sensitive të klasifikuara sekret, ja si mund të shantazhohen deputetët, në skemë mafiozë të përfshirë shërbime inteligjente të huaja, në rrezik aksionet policore, Kreshnik Spahiut plas “b...

SPAK ka hyrë në një zonë të “minuar”,
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara: Ja provat e bujshme që ka zbuluar drejtësia për çiftin Meta-Kryemadhi, SPAK drejt përfundimit të hetimeve për dosjen e pastrimit të parave, pritet komunikimi i akuzës, po përgatitet dhe arrestimi i Argita Malltezit

Romeo Kara: Ja provat e bujshme që ka zbuluar drejtësia për
x
BREAKING NEWS

Përçahet strofulla e “non-gratave”, Ilir Meta sulmon Rithemelimin dhe deklaron prishjen me Sali Berishën, ja akuzat për ish-kreun e PD

Përçahet strofulla e “non-gratave”, Ilir Meta sulmon
x
BREAKING NEWS

Vazhdon pazari i Rithemelimit me Rilindjen, Berisha thellon sulmet ndaj Erion Veliajt, kërkon zgjedhje të parakohshme në Bashkinë e Tiranës, Belind Këlliçi kandidat i "Foltores", Edi Rama me "as nën mëngë"

Vazhdon pazari i Rithemelimit me Rilindjen, Berisha thellon sulmet ndaj Erion
x
BREAKING NEWS

Djali i ish-ministrit të PD kandidat për Avokat i Popullit, zbardhen prapaskenat e një tjetër pazari të fshehtë Rama-Berisha, synohet goditja e Reformës në Drejtësi përmes njeriut të “non-gratës”

Djali i ish-ministrit të PD kandidat për Avokat i Popullit, zbardhen
x

Politike

“Shteti në Shqipëri i kapur”/ Politika po e çon vendin drejt një regjimi putinesk, shpërthen ish-ambasadori Nesho: Samiti për Ukrainën i shërbeu oligarkëve në Ballkan

“Shteti në Shqipëri i kapur”/ Politika po e çon

Ish-ambasadori Agim Nesho, në një lidhje skype për një program televiziv, tha se samitet e mbajtura më 28-29 shkurt në Tiranë, sidomos ai për Ukrainën, i kanë shërbyer oligarkëve në rajon për të vendosu rposturën si elementë që sjellin paqen në Ballkan.

Ai u shpreh se sa i përket Shqipërisë, shteti është i kapur dhe politika po e çon vendin drejt një regjimi putinesk.

Nesho nuk la pa përmendur hipokrizinë e Serbisë me pjesëmarrjen në Samit, ndërkohë që mbështet politikat e presidentit rus Vladimir Putin.

“Pozitive ishte që edhe Shqipëria merret me një çështje të rëndësishme siç është ajo e Ukrainës, që ndan sistemet autokratike me ato perëndimore.
Samitet, sidomos ai i Ukrainës shihen nga shtypi perëndimor si evenimente.

Shteti në Shqipëri i kapur dhe politika po e çon vendin drejt një regjimi putinesk. E njëjta po ndodh edhe në rajon dhe Serbi. Serbia ka nisur procedurën e zbimit të kundërshtarëve të Putinit.

Ka një hipokrizi që u shpreh në një samit ku Shqipëria dhe Rama kanë qenë indiferent ndaj porosive të Zelenkskyt, si në rastin e hapjes së kufijve për turistët rusë.

Duhet përshëndetur një samit i tillë, por i shërbeu interesave të oligarkëve në Ballakn për të vendosur staturën e tyre si elementë që sjellin paqen në Ballkan”, tha ai.

 

Më të lexuarat