BREAKING NEWS

Sali Berisha i korruptuar, i lidhur me bandat kriminale dhe me personazhe të skeduar për drogë e pastrim parash, i përfshirë në afera me Fazlliç dhe shfrytëzim pushteti për të pasuruar fëmijët e tij, “non-grata” nuk i hiqet, Londra vulos fatin e kreut ...

Sali Berisha i korruptuar, i lidhur me bandat kriminale dhe me personazhe
x
BREAKING NEWS

Sali Berisha mbetet “non-grata” në Britaninë e Madhe, mediat e huaja e akuzojnë si të korruptuar dhe i përmendin dosjen që po heton SPAK se ka favorizuar dhëndrin kur ishte kryeministër, reagojnë dhe socialistët

Sali Berisha mbetet “non-grata” në Britaninë e Madhe,
x
BREAKING NEWS

Gjiknuri kthehet në bashkëpunëtor i drejtësisë, ja si u zbërthye para prokurorëve të SPAK dhe denoncoi aferat e Ahmetajt, nga takimet me “bosët” e inceneratorëve, te udhëtimet në Gjermani dhe fjetja në hotel me 5 yje, zbardhen detaje nga dosja...

Gjiknuri kthehet në bashkëpunëtor i drejtësisë, ja si u
x
BREAKING NEWS

SPAK “zbarkon” në zyrat e oligarkut të Ilir Metës, sekuestrohen dokumentacionet, kompjuterët dhe materialet komprometuese, ja si po zbërthehen aferat e ish-presidentit

SPAK “zbarkon” në zyrat e oligarkut të Ilir Metës,
x
BREAKING NEWS

Ilir Demalia zbardh arsyen pse SPAK nuk po arreston Sali Berishën dhe Ilir Metën, ja prova e madhe që nuk e fshehin dot, si erdhën në pushtet vetëm me pardesytë e bardha të Sigurimit të Shtetit dhe vunë pasuri marramendëse brenda 7 vitesh

Ilir Demalia zbardh arsyen pse SPAK nuk po arreston Sali Berishën dhe Ilir
x
BREAKING NEWS

Nuk kanë fund skandalet për Belinda Ballukun, ja si i shtoi “portofolit” të saj 50 mln € për Rrugën e Arbrit dhe Tunelin e Llogorasë, zbardhet raporti

Nuk kanë fund skandalet për Belinda Ballukun, ja si i shtoi
x
BREAKING NEWS

Klodian Allajbeu i Spitalit Amerikan përfundon në SPAK, plas skandali i 2 koncensioneve më të shtrenjta në shëndetësi, hetime për zyrtarë të lartë edhe për një sërë kompanish që shërbejnë si “maska” të oligarkut, ja detajet nga dokumenti...

Klodian Allajbeu i Spitalit Amerikan përfundon në SPAK, plas skandali
x
BREAKING NEWS

Ja muaji kur do të bëhet rritja e pensioneve, eksperti i ekonomisë Kujtim Hoxha jep detajet e fundit dhe tregon rrugën që duhet të ndjekin të moshuarit kur nuk janë dakord me masën e përfitimit që u është caktuar nga ISSH

Ja muaji kur do të bëhet rritja e pensioneve, eksperti i
x

Politike

'S'ka plumb magjik për t'i zhdukur'/ Yuri Kim del me mesazh të prerë: SHBA nuk do hezitojë t'i përgjigjet me forcë këtyre veprimeve. Ne do bëjmë gjithçka...

'S'ka plumb magjik për t'i zhdukur'/ Yuri Kim del me

Ambasadorja e SHBA në Tiranë Yuri Kim ka folur ditën e sotme për sulmet kibernetike që goditën Shqipërinë pak muaj më parë. Kim u shpreh se duhet të pranojmë që sulmet kibernetike do të vazhdojnë dhe do të jetë një kërcënim edhe në vijim megjithatë shtoi se SHBA do të bëjnë gjithçka që është e mundur për të mbështetur Shqipërinë.

“Ne kemi qenë duke punuar bashkë për të forcuar sektorin e mbrojtjes kibernetike. Ky është fillimi i asistencës dhe nuk është ende i plotë. Ne nuk mund të zëvendësojmë mbrojtjen tuaj por do bëjmë gjithçka në fuqinë tonë për t’u siguruar që ju të mbroni veten tuaj.

Ne duhet të pranojmë që sulmet kibernetike do vazhdojnë të jenë një kërcënim i vazhdueshëm dhe në vazhdim. Duhet të përpiqemi ta vendosin veten para kurbës së kërcënimit. Siç kemi vëzhguar në Shqipëri siguria kombëtare është jetik për të mbrojtjen e të dhënave.

Aktiviteti i sotëm demonstron solidaritet ndërkombëtar. Jam krenare t’i bashkohem kolegëve të mi në mbështetje të Shqipërisë. Mirëpresim mbështetjen e vazhdueshme të aleatëve të NATO-s. Ne do të vazhdojmë të punojmë së bashku krah për krah”, deklaroi Kim.