BREAKING NEWS

Rama tërhoqi vendimin për rritjen e çmimit të energjisë, ERE del me njoftimin e papritur

Rama tërhoqi vendimin për rritjen e çmimit të
x
BREAKING NEWS

Partia Demokratike jep njoftimin e rëndësishëm, ja çfarë pritet të ndodhë nesër

Partia Demokratike jep njoftimin e rëndësishëm, ja
x
BREAKING NEWS

‘1 milion euro xhiro në ditë’, gazetari zbardh detaje të reja nga biznesi i Vis Martinajt: Kishte lidhje me elementë të botës së krimit në të gjithë Shqipërinë, fitimet rriteshin për shkak të...

‘1 milion euro xhiro në ditë’, gazetari zbardh detaje
x
BREAKING NEWS

“Ballkani më i rrezikuar se kurrë”, Mediu bën paralajmërimin e frikshëm: Jemi në “luftë” me Iranin ndërsa qeveria...

“Ballkani më i rrezikuar se kurrë”, Mediu bën
x
BREAKING NEWS

Zhdukja e bosit të lojërave të fatit, gazetari zbulon kush po i publikon fotot e Vis Martinajt

Zhdukja e bosit të lojërave të fatit, gazetari zbulon kush po i
x
BREAKING NEWS

Fantastike! Liberalizimi i vizave, Kosova merr lajmin e madh nga Greqia

Fantastike! Liberalizimi i vizave, Kosova merr lajmin e madh nga Greqia
x
BREAKING NEWS

Hapen aplikimet për pranim në Akademinë e Sigurisë, ja cilat janë kriteret për tu bërë efektiv policie

Hapen aplikimet për pranim në Akademinë e Sigurisë, ja cilat
x
BREAKING NEWS

Vrasja e Pjetër Kolës në Pukë, shoqërohet edhe një grua nga Berati, zbardhen dyshimet e policisë

Vrasja e Pjetër Kolës në Pukë, shoqërohet edhe një
x

Politike

Sulmet kibernetike nga Irani, Rama: Aksion brutal, ishte bombardim me qëllim të qartë

Sulmet kibernetike nga Irani, Rama: Aksion brutal, ishte bombardim me

Kryeministri Edi Rama, ka folur për sulmet kibernetike dhe marrëdhëniet me Iranin nga Neë York.

Në një intervistë për Opinion, Rama tha se jemi në kushte të një agresioni real.

Kryeministri u shpreh se sulmi ishte një bombardim në sistemet tona dixhitale, me qëllim të qartë për të zhdukur gjithçka që ishte ndërtuar por sipas Ramës nuk ia ka arritur.

“Jemi në kushte të një agresioni real. Është një bomardim në sistemet tona dixhitale ,me një qëllim të qartë, për të zhdukur gjithçka kishim ndërtuar. Nuk ia kanë arritur kësaj.

Ne nuk jemi të bazuar në dyshime dhe ne kemi prova të nxjerra nga hetimi i agjesnive të SHBA dhe të skuadrës të Microsoft që përputhen plotësisht.

Çështja është se të gjitha hetimet dhe të dhënat flasin për grupe që funksiojnë me urdhër të drejpërdrejtë të qeverisë komuniste”, tha Rama.
Kryeministri Edi Rama tha se nuk patur komunikim me Iranin pasi sulmi ka qenë i papranueshëm.

Rama e theksoi dhe njëherë që aksioni ishte brutale dhe ka cënuar shërbimet bazike për qytetarët dhe ka kërcënuar të gjithë sistemet.

“Jo nuk kemi pas asnjë komunikim. Bëhet fjalë për aksion brutal ka cënuar shërbimet bazike për qytetarët dhe ka kërcënuar të gjithë sistemet tona”, tha Rama.

Më të lexuarat