BREAKING NEWS

Ja kush janë 2 postierët që i pastrojnë paratë Ilir Metës në Angli, udhëtimet e tyre të shpeshta dhe të pajustifikuara drejt Londrës, zbardhen detaje nga pasuritë e tij të fshehura në bankat e Zvicrës, Kongos, Qipros dhe San Marinos, dalin në skenë edh...

Ja kush janë 2 postierët që i pastrojnë paratë Ilir
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta po përgatit terrenin për të shpëtuar nga prangat e SPAK, ja “asi i tij nën mëngë”, Evi Kokalari bën deklaratën e fortë

Ilir Meta po përgatit terrenin për të shpëtuar nga prangat e
x
BREAKING NEWS

Altin Dumani akuzon Edi Ramën se ka bllokuar punën e SPAK, nuk jep fonde për shtesë personeli të BKH dhe këshilltarë ligjorë që do asistojnë prokurorët në luftën kundër korrupsionit

Altin Dumani akuzon Edi Ramën se ka bllokuar punën e SPAK, nuk jep
x
BREAKING NEWS

SHELL i plas “bombën” Edi Ramës, Shpiragu “gropa e zezë” e kompanisë, tërhiqen nga 600 milionë euro investime pa asnjë pikë nafte, bie propaganda e fondit 500 milionë euro të pensioneve të kryeministrit

SHELL i plas “bombën” Edi Ramës, Shpiragu “gropa e
x
BREAKING NEWS

Ja kush janë familjet që kontrollojnë mediat dhe bëjnë pazare me qeverinë në Shqipëri, “Freedom House” jep alarmin, prania e korrupsionit, tentativat e vazhdueshme të Berishës për të destabilizuar vendin dhe sabotuar SPAK shqetësuese, zbardhet raporti ...

Ja kush janë familjet që kontrollojnë mediat dhe bëjnë
x
BREAKING NEWS

“Bomba” e Bardhyl Resos: Edi Rama ka dosje në SHBA, në 2025 nuk do të jetë më kryeministër dhe po fituan socialistët me vota, ja rreziku që e pret

“Bomba” e Bardhyl Resos: Edi Rama ka dosje në SHBA, në
x
BREAKING NEWS

Monika Kryemadhi shpërthen kundër Ilir Metës, aludon se po bëhet “kurban” i tij, çifti në krizë të thellë pas fundosjes nga SPAK

Monika Kryemadhi shpërthen kundër Ilir Metës, aludon se po
x
BREAKING NEWS

Ja lëvizja e dyshimtë e parave mes Monika Kryemadhit dhe nënës së saj që vuri në lëvizje SPAK, i gjithë burimi i pasurisë përrallorë të familjes “Meta” i ka tek dhurimi i 500 m2 tokë dhe kursimi i 5 milionë lekëve, pallati dhe vila e tyre “mbinë si me ...

Ja lëvizja e dyshimtë e parave mes Monika Kryemadhit dhe
x

Politike

Sulmet kibernetike nga Irani, Rama: Aksion brutal, ishte bombardim me qëllim të qartë

Sulmet kibernetike nga Irani, Rama: Aksion brutal, ishte bombardim me

Kryeministri Edi Rama, ka folur për sulmet kibernetike dhe marrëdhëniet me Iranin nga Neë York.

Në një intervistë për Opinion, Rama tha se jemi në kushte të një agresioni real.

Kryeministri u shpreh se sulmi ishte një bombardim në sistemet tona dixhitale, me qëllim të qartë për të zhdukur gjithçka që ishte ndërtuar por sipas Ramës nuk ia ka arritur.

“Jemi në kushte të një agresioni real. Është një bomardim në sistemet tona dixhitale ,me një qëllim të qartë, për të zhdukur gjithçka kishim ndërtuar. Nuk ia kanë arritur kësaj.

Ne nuk jemi të bazuar në dyshime dhe ne kemi prova të nxjerra nga hetimi i agjesnive të SHBA dhe të skuadrës të Microsoft që përputhen plotësisht.

Çështja është se të gjitha hetimet dhe të dhënat flasin për grupe që funksiojnë me urdhër të drejpërdrejtë të qeverisë komuniste”, tha Rama.
Kryeministri Edi Rama tha se nuk patur komunikim me Iranin pasi sulmi ka qenë i papranueshëm.

Rama e theksoi dhe njëherë që aksioni ishte brutale dhe ka cënuar shërbimet bazike për qytetarët dhe ka kërcënuar të gjithë sistemet.

“Jo nuk kemi pas asnjë komunikim. Bëhet fjalë për aksion brutal ka cënuar shërbimet bazike për qytetarët dhe ka kërcënuar të gjithë sistemet tona”, tha Rama.

Më të lexuarat