BREAKING NEWS

Ja pazaret e fshehta mes Ramës, Berishës, Metës dhe Gazment Bardhit, kodet e tyre mafioze për të kërcënuar njëri-tjetrin, lidhjet me oligarkët, prapaskenat e akuzave të fshirjes së serverëve në “21 janar” dhe detajet nga lufta e madhe që ka plasur për ...

Ja pazaret e fshehta mes Ramës, Berishës, Metës dhe Gazment
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela: Ja ‘Thembra e Akilit’ në drejtësi që mund të shpëtojë Sali Berishën nga ‘arresti në shtëpi’ dhe rasti i vetëm kur mund t’i digjet mandati si deputet, pse ish-kryeministri mund t'ia hedhë paq nëse hetohet dosja e ‘21 Janarit’...

Spartak Ngjela: Ja ‘Thembra e Akilit’ në drejtësi që
x
BREAKING NEWS

Idajet Beqiri: Ja të gjitha tentativat e Berishës për të mbuluar krimin e 21 Janarit 2011, skema për t’ia faturuar vrasjet opozitës, sajesa e plagëve nga afër dhe shpërblimi që iu dha gardistëve, gati të çojmë në SPAK një video që nuk e ka parë Prokuro...

Idajet Beqiri: Ja të gjitha tentativat e Berishës për të
x
BREAKING NEWS

Aleks Soros merr “komandën” e Shqipërisë, ja si Edi Rama ndërroi Damir Fazlliçin e Sali Berishës me manjatin e “Shoqërisë të Hapur”

Aleks Soros merr “komandën” e Shqipërisë, ja si Edi
x
BREAKING NEWS

Pas 140 milionë eurove të Beketit, gati 140 milionë euro të tjera për Portin e Durrësit, ja gjobat që do të paguajnë shqiptarët për kapriçot e Edi Ramës, gazetari italian fut në “zgrip” kryeministrin

Pas 140 milionë eurove të Beketit, gati 140 milionë euro të
x
BREAKING NEWS

Pesë ministra dhe 5 ish-ministra të PS kanë rënë në “rrjetën” e SPAK, gazetari i njohur zbardh prapaskenat dhe tregon kush po e bllokon arrestimin e Ilir Metës, ja faktet që implikojnë Sali Berishën në vrasjet e “21 janarit”

Pesë ministra dhe 5 ish-ministra të PS kanë rënë
x
BREAKING NEWS

Eksperti i IT plas super skandalin e AKSHI-t, ja si Mirlinda Karçanaj i ka futur duart në informacionet sekrete brenda institucioneve të reja të vetingut

Eksperti i IT plas super skandalin e AKSHI-t, ja si Mirlinda Karçanaj i
x
BREAKING NEWS

Kastriot Aliaj: Ju tregoj të fshehtat e dosjeve të UDB dhe OZNA-s që mbajnë emrin e Sali Berishës, si e rekrutuan shërbimet sekrete serbe, ja kush ishte ‘menaxheri’ që i jepte urdhrat në fshehtësi të plotë dhe emrat e spiunëve që bashkëpunoi...

Kastriot Aliaj: Ju tregoj të fshehtat e dosjeve të UDB dhe OZNA-s
x

Politike

Tensionet në Komisionin e Sigurisë/ Zbardhen debatet mes deputetëve, Noka ua thotë në sy socialistëve: Rama ju trajton si kartona

Tensionet në Komisionin e Sigurisë/ Zbardhen debatet mes

Deputetët e opozitës kanë vazhduar aksionin e tyre duke bllokuar Komisionin e Sigurisë, ku do të diskutohet për marrëveshjen e arritur nga Kryeministri Edi Rama me homologen Giorgia Meloni për emigrantët.

Deputeti i PD-së, Flamur Noka, njëkohësisht nënkryetar i këtij komisioni, u ul në karrigen e kryetarit Nasip Naço, duke i zënë vendin.

Gjatë debateve mes tyre Noka u shpreh se kreu i qeverisë Edi Rama i trajton deputetët e PS-së së kartona. Ndërsa Nasip Naço, i cili qëndronte në këmbë pranë Nokës, vendosi të zhvendoste mbledhjen online.

Ndërsa deputeti i PD-së ironizoi vendimin e tyre, duke iu drejtuar që “bëjeni mbledhjen tek zyra e Lindës së Parlamentit”.

Replikat:

Flamur Noka: “Ne deputetët e Rilindjes, i kemi kolegë, por Rama nuk i trajton si deputetë por si kartona”

Nasip Naço: Do të vazhdojmë online

“Po pse online”, i drejtohet deputetët e PD-së, ndërsa Naço o përgjigjet: S’na lini ju

Flamur Noka: Bëjeni tek zyra e Lindës së Parlamentit, atje bëni mbledhje

Më të lexuarat