BREAKING NEWS

Ja kush janë 2 postierët që i pastrojnë paratë Ilir Metës në Angli, udhëtimet e tyre të shpeshta dhe të pajustifikuara drejt Londrës, zbardhen detaje nga pasuritë e tij të fshehura në bankat e Zvicrës, Kongos, Qipros dhe San Marinos, dalin në skenë edh...

Ja kush janë 2 postierët që i pastrojnë paratë Ilir
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta po përgatit terrenin për të shpëtuar nga prangat e SPAK, ja “asi i tij nën mëngë”, Evi Kokalari bën deklaratën e fortë

Ilir Meta po përgatit terrenin për të shpëtuar nga prangat e
x
BREAKING NEWS

Altin Dumani akuzon Edi Ramën se ka bllokuar punën e SPAK, nuk jep fonde për shtesë personeli të BKH dhe këshilltarë ligjorë që do asistojnë prokurorët në luftën kundër korrupsionit

Altin Dumani akuzon Edi Ramën se ka bllokuar punën e SPAK, nuk jep
x
BREAKING NEWS

SHELL i plas “bombën” Edi Ramës, Shpiragu “gropa e zezë” e kompanisë, tërhiqen nga 600 milionë euro investime pa asnjë pikë nafte, bie propaganda e fondit 500 milionë euro të pensioneve të kryeministrit

SHELL i plas “bombën” Edi Ramës, Shpiragu “gropa e
x
BREAKING NEWS

Ja kush janë familjet që kontrollojnë mediat dhe bëjnë pazare me qeverinë në Shqipëri, “Freedom House” jep alarmin, prania e korrupsionit, tentativat e vazhdueshme të Berishës për të destabilizuar vendin dhe sabotuar SPAK shqetësuese, zbardhet raporti ...

Ja kush janë familjet që kontrollojnë mediat dhe bëjnë
x
BREAKING NEWS

“Bomba” e Bardhyl Resos: Edi Rama ka dosje në SHBA, në 2025 nuk do të jetë më kryeministër dhe po fituan socialistët me vota, ja rreziku që e pret

“Bomba” e Bardhyl Resos: Edi Rama ka dosje në SHBA, në
x
BREAKING NEWS

Monika Kryemadhi shpërthen kundër Ilir Metës, aludon se po bëhet “kurban” i tij, çifti në krizë të thellë pas fundosjes nga SPAK

Monika Kryemadhi shpërthen kundër Ilir Metës, aludon se po
x
BREAKING NEWS

Ja lëvizja e dyshimtë e parave mes Monika Kryemadhit dhe nënës së saj që vuri në lëvizje SPAK, i gjithë burimi i pasurisë përrallorë të familjes “Meta” i ka tek dhurimi i 500 m2 tokë dhe kursimi i 5 milionë lekëve, pallati dhe vila e tyre “mbinë si me ...

Ja lëvizja e dyshimtë e parave mes Monika Kryemadhit dhe
x

Politike

Vendoret 2023/ Klosi zbulon emrin: Ja kush është kryebashkiaku që s’do rikandidojë

Vendoret 2023/ Klosi zbulon emrin: Ja kush është kryebashkiaku që

Një nga kryebashkiakët i cili nuk do të marrë besimin e kryesocialisti Edi Rama për një mandat tjetër është Dritan Leli në Vlorë.

Këtë e konfirmon drejtuesi politik i qarkut të Vlorës, Blendi Klosi, i cili tha se në këtë bashki do të ketë ndryshime, por ende nuk bëri me dije detaj të tjera.

Ky ndryshim vjen për shkak të marrëdhënieve të krisura kohët e fundit mes Ramës dhe Lelit, me argumentin se ky i fundit nuk ka bërë aq sa duhet për këtë bashki. Ndërsa siç ishte paralajmëruar edhe nga Rama, Klosi konfirmoi se Erion Veliajt do t’i besohet sërish kandidimi për Bashkinë e Tiranës.

Situata në Vlorë, është një ndarje e gjithë strukturës së partisë me situatën e Vlorën me një problematikë që erdhi duke u agravuar. Distancimi publik i Edi Ramës dhe PS është mjaftueshmërisht për të kuptuar që në Vlorë do ketë ndryshim. Në Vlorë do kemi ndryshim, por sesi do rrjedhë ngjarja. Nuk kam emra se kush do jetë kandidat apo kush s’do jetë kandidat.

Tirana është shembulli më i plotë i gjithë këtyre që ne folëm për mënyrën sesi kemi reaguar, qeverisur. Bashkëpunim i suksesshëm nëpërmjet qeverisë qendrore dhe lokale. Siç e ka thënë edhe kryeministri Edi Rama nuk ka arsye që të mos jetë rikandidat për bashkinë e Tiranës dhe padyshim të gjitha sondazhet e nxjerrin fitues i thellë i kësaj bashkie dhe do të ketë mbështetjen e të gjithë socialistëve dhe qytetarëve”, tha Klosi.

Ndryshe opozita e cila nuk ka ende një strategji të qartë për zgjedhjet e ardhshme vendore, Partia Socialiste ka nisur përgatitjet, ndërsa në fillim të vitit Sekretari organizativ i PS-së, Klosi tha se do të dalin në terren për fushatë. Ndërkohë, pas ndryshimeve të drejtuesve politikë në Shkodër, Vlorë, dhe Kukës, Klosi thotë se nuk priten ndryshime të tjera, pasi situata është e qëndrueshme.

“Në dhjetor në janar të jemi të gjithë në terren. Por nëse do shkojmë vetëm për të takuar anëtarët e partisë kjo do ishte një punë e mëngët. Bë mbledhjen e djeshme u  fol fort që duhet të kemi komunikim me qytetarët, tu flasim atyre. (…)Zgjodhëm në qershor, bashkëkryetarët në 61 degët e partisë. Kemi një situatë më të qëndrueshme. Drejtuesit politik, janë të gjithë fleksibël, njerëz që shkojnë në territor. Përgatisin strukturën për zgjedhjet e ardhshme”, tha Klosi

Më të lexuarat