BREAKING NEWS

SHBA tërhiqet përballë Sali Berishës, vula e PD kthehet te Rithemelimi, nis skenari i 2005 për rikthimin në pushtet të familjes “Berisha”, ja surprizat që pritet të ndodhin në zgjedhjet ë 2025

SHBA tërhiqet përballë Sali Berishës, vula e PD kthehet te
x
BREAKING NEWS

Ja si do spastrohet politika shqiptare nga Sali Berisha, Spartak Ngjela zbardh prapaskenat e vendimit të Gjykatës së Apelit për kalimin e vulës dhe logos së PD te Rithemelimi

Ja si do spastrohet politika shqiptare nga Sali Berisha, Spartak Ngjela zbardh
x
BREAKING NEWS

Kalimi i vulës së PD në duart e Sali Berishës, lajm ogurzi për Ilir Metën, ja si do të dalë jashtë loje presidenti i PL dhe pse vendimi i Gjykatës së Apelit është politik, juristja Brizida Gjikondi zbulon të pathënat

Kalimi i vulës së PD në duart e Sali Berishës, lajm ogurzi
x
BREAKING NEWS

Edi Rama u prish qetësinë deputetëve dhe ministrave, paralajmëron furtunë në listat e zgjedhjeve të 2025, shtyhet për në shtator takimi me emigrantët në Londër e Gjermani, ja kur do të mbahet Kongresi i PS

Edi Rama u prish qetësinë deputetëve dhe ministrave,
x
BREAKING NEWS

50 urdhër-arreste në tryezën e prokurorëve specialë, ja 10 dosjet që po “kopsit” SPAK, gazetari zbardh emrat “VIP” të rrezikuar dhe tregon provat tronditëse që ka zbuluar drejtësia e re për disa deputetë të Kuvendit

50 urdhër-arreste në tryezën e prokurorëve specialë, ja
x
BREAKING NEWS

Del vendimi i detajuar, ja kur dhe sa do të rriten pagat për 130 mijë punonjësit e administratës në vend, zbardhet skema e re që do të ndiqet edhe për bashkitë

Del vendimi i detajuar, ja kur dhe sa do të rriten pagat për 130
x
BREAKING NEWS

Allajbeu i “Spitalit Amerikan” ka futur gruan e tij për të marrë para nga koncensioni i sterilizimit, dalin dokumentet, ja si u largua menjëherë pas thellimit të hetimeve nga SPAK

Allajbeu i “Spitalit Amerikan” ka futur gruan e tij për të
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara zbulon skenarin e “errët” të Sali Berishës që po thur nga banesa me besnikët e tij për të shpëtuar nga prangat e SPAK, ja vepra penale që ka kryer Flamur Noka për interesat e ish-kryeministrit

Romeo Kara zbulon skenarin e “errët” të Sali Berishës
x

Politike

Vrasja e rojës/ Habit Taulant Balla i shpreh ngushëllimet Lori Hoxhës dhe jo familjes së viktimës! Ja mesazhi i kreut të Grupit Parlamentar të PS-së

Vrasja e rojës/ Habit Taulant Balla i shpreh ngushëllimet Lori

Jeta e një qytetari të pafajshëm u morë gjatë mesnatës së kaluar në vendin e tij të punë në televizionin kombëtar, atë të 'Top Channel'.

I ndjeri ishte baba i dy vajzave dhe një djali. Prej 6-muajsh ai ishte punësuar si roje i një kompanie private sigurimi pranë televizionit kombëtar dhe përshkonte në këmbë rrugën nga Sharra në Mëzez për të siguruar bukën e përditshme me një rrogë minimaliste prej 30,000 lekësh për familjen e tij.

Viktima jetonte në një shtëpi të vogël në Sharrë në kushte të mjerueshme ekonomike, dhe sipas familjarëve të tij punonte për bukën e gojës edhe për festa. 60-vjeçari ishte fillimisht baba e më pas punonjës. 

Kreu i grupit parlamentar të PS Taulant Balla i ka shprehur ngushëllimet e tij Lori Hoxhës dhe Top Channel dhe ajo që u vu re nuk i ka shprehur ngushëllime familjes së të ndjerit.

Ai i shpreh ngushëllimet Top Channelit (që e cilëson kompani të madhe mediatike shqiptare) për humbjen e punonjësit teksa shprehet se solidarizohet me Lori Hoxhën, por në shkrimin ngushëllues nuk shihet asnjë fjali ngushëlluese për familjarët e viktimës!

Vrasja e rojës/ Habit Taulant Balla i shpreh ngushëllimet Lori

Më të lexuarat