BREAKING NEWS

SHBA tërhiqet përballë Sali Berishës, vula e PD kthehet te Rithemelimi, nis skenari i 2005 për rikthimin në pushtet të familjes “Berisha”, ja surprizat që pritet të ndodhin në zgjedhjet ë 2025

SHBA tërhiqet përballë Sali Berishës, vula e PD kthehet te
x
BREAKING NEWS

Ja si do spastrohet politika shqiptare nga Sali Berisha, Spartak Ngjela zbardh prapaskenat e vendimit të Gjykatës së Apelit për kalimin e vulës dhe logos së PD te Rithemelimi

Ja si do spastrohet politika shqiptare nga Sali Berisha, Spartak Ngjela zbardh
x
BREAKING NEWS

Kalimi i vulës së PD në duart e Sali Berishës, lajm ogurzi për Ilir Metën, ja si do të dalë jashtë loje presidenti i PL dhe pse vendimi i Gjykatës së Apelit është politik, juristja Brizida Gjikondi zbulon të pathënat

Kalimi i vulës së PD në duart e Sali Berishës, lajm ogurzi
x
BREAKING NEWS

Edi Rama u prish qetësinë deputetëve dhe ministrave, paralajmëron furtunë në listat e zgjedhjeve të 2025, shtyhet për në shtator takimi me emigrantët në Londër e Gjermani, ja kur do të mbahet Kongresi i PS

Edi Rama u prish qetësinë deputetëve dhe ministrave,
x
BREAKING NEWS

50 urdhër-arreste në tryezën e prokurorëve specialë, ja 10 dosjet që po “kopsit” SPAK, gazetari zbardh emrat “VIP” të rrezikuar dhe tregon provat tronditëse që ka zbuluar drejtësia e re për disa deputetë të Kuvendit

50 urdhër-arreste në tryezën e prokurorëve specialë, ja
x
BREAKING NEWS

Del vendimi i detajuar, ja kur dhe sa do të rriten pagat për 130 mijë punonjësit e administratës në vend, zbardhet skema e re që do të ndiqet edhe për bashkitë

Del vendimi i detajuar, ja kur dhe sa do të rriten pagat për 130
x
BREAKING NEWS

Allajbeu i “Spitalit Amerikan” ka futur gruan e tij për të marrë para nga koncensioni i sterilizimit, dalin dokumentet, ja si u largua menjëherë pas thellimit të hetimeve nga SPAK

Allajbeu i “Spitalit Amerikan” ka futur gruan e tij për të
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara zbulon skenarin e “errët” të Sali Berishës që po thur nga banesa me besnikët e tij për të shpëtuar nga prangat e SPAK, ja vepra penale që ka kryer Flamur Noka për interesat e ish-kryeministrit

Romeo Kara zbulon skenarin e “errët” të Sali Berishës
x

Rajoni

Publikohen çmimet e karburanteve që do të vlejnë deri më 7 tetor

Publikohen çmimet e karburanteve që do të vlejnë deri

Ministria e Tregtisë, Turizmit dhe Telekomunikacionit ka shpallur çmimet e reja të karburanteve që do të vlejnë deri të premten, 7 tetor.

Eurodieseli nga sot në ora 15 do të shitet me çmim maksimal prej 213 dinarë për litër, ndërsa benzina BMB 95 do të kushtojë maksimumi 172 dinarë për litër.

Kjo do të thotë se çmimi i Eurodieselit dhe i benzinës ka mbetur i njëjtë me javën e kaluar.

Qeveria ka ndryshuar paraditen e sotme vendimin për uljen e përkohshme të akcizës për derivatet e naftës dhe i ka zgjatur vlefshmërinë deri më 31 tetor.

Vendimi i ndryshuar është marrë në funksion të situatës aktuale në lidhje me çmimin e naftës bruto në tregun botëror, sipas njoftimit të Qeverisë, e cila ndikon negativisht në stabilitetin makroekonomik në vend, me qëllim të furnizimit të rregullt të tregut me derivate dhe derivatet e naftës dhe të naftës. duke ruajtur standardet e popullit dhe të ekonomisë.stabiliteti.

Që nga fillimi i vitit, Qeveria në disa raste ka zgjatur rregulloren për kufizimin e çmimeve maksimale të benzinës dhe euro-naftës, dhe Rregullorja e parë për çmimet e kufizuara me pakicë të euro dizelit dhe benzinës është miratuar më 10 shkurt të këtij viti.