BREAKING NEWS

Trondit Artan Hoxha: Ja dosja që do të çojë Sali Berishën si Pinoçeti me barelë në burg dhe lidhjet e bashkëshortes së tij me Ervis Martinajn

Trondit Artan Hoxha: Ja dosja që do të çojë Sali
x
BREAKING NEWS

Edi Rama shtyn kongresin pas zhvillimeve të fundit të SPAK dhe hetimeve ndaj Ballukut, Agaçit dhe Veliajt, pritet rikonfigurimi i plotë i qeverisjes para zgjedhjeve

Edi Rama shtyn kongresin pas zhvillimeve të fundit të SPAK dhe
x
BREAKING NEWS

Kandidatja kryesore në krye të “Foltores” Argita Malltezi frymëzohet nga Bashkimi Sovjetik, pas reagimit të Evi Kokalarit, vajza e Sali Berishës fshin postimin, Foltorja hyn në fazën e “ngrënies së vetes së vet”

Kandidatja kryesore në krye të “Foltores” Argita Malltezi
x
BREAKING NEWS

Dumani rendit pushtetarët që janë marrë nën hetim nga SPAK, nga ish-kryeministri, ministra, deputetë e kryebashkiakë dhe zbulon hetimin e sipërmarrësit shqiptar që tentoi t’i krijojë akses mafies ndërkombëtare në vendin tonë, si po blen krimi apartamen...

Dumani rendit pushtetarët që janë marrë nën hetim nga
x
BREAKING NEWS

Ja çfarë po ndodh me hetimet e “peshave të rënda” të politikës, Altin Dumani jep detajet për Berishën, Ramën e Veliajn, flet për policët në shërbim të krimit dhe kërcënimet ndaj prokurorëve specialë, në ndihmë të SPAK 32 skuadra të përbashkëta hetimore...

Ja çfarë po ndodh me hetimet e “peshave të
x
BREAKING NEWS

Trondit Myslim Murrizi, në përgjimet e “EncroChat” dhe “Sky” kanë rënë ministra dhe deputetë socialistë, Edi Rama gati t’i hedhë në “gojën” e SPAK për të shmangur rrëzimin nga pushteti, ja si ish-kreu i SHISH Visho Ajazi u përfshi në pazare me Saimir T...

Trondit Myslim Murrizi, në përgjimet e “EncroChat” dhe
x
BREAKING NEWS

KLP, kush do të zëvendësojë Alfred Ballën pas “bombës” së KPA, ja emri pretendent që ka mazhorancën e votave në Këshill

KLP, kush do të zëvendësojë Alfred Ballën pas
x
BREAKING NEWS

Plas sherri në çetën e “Foltores”, ambicia e Argita Malltezit për t’u katapultuar në krye të partisë fut “zjarrin” brenda Rithemelimit, krahu i djathtë i Sali Berishës del hapur kundër vajzës së ish-kryeministrit

Plas sherri në çetën e “Foltores”, ambicia e Argita
x

Shëndeti

A e dinit? Ja tre sëmundjet që njerëzit kërkojnë më shumë në "Google"

A e dinit? Ja tre sëmundjet që njerëzit kërkojnë

“Dr. Google” nuk është “mjeku” më i i besuar! Megjithatë, shumë njerëz kërkojnë përgjigje për simptomat dhe sëmundjet në internet. 3 arsyet e mëposhtme janë ndër ato që shpesh na çojnë drejt kërkimit në internet.

Simptomat e pneumonisë

Simptomat e tij ju mashtrojnë lehtësisht. Zakonisht shkaktohen nga bakteret, viruset ose, më rrallë, kërpudhat. Në varësi të mikrobeve që e shkaktojnë, ajo ndahet në pneumoni të fituar nga komuniteti dhe infeksion të fituar nga spitali. Shihni se cilat janë simptomat dhe mësoni t’i kushtoni vëmendje të barabartë kollës së thelluar dhe gulçimit. Sigurisht që nuk prisni që të kalojë, por lini një takim me mjekun tuaj.

Dhimbje në pjesën e poshtme të barkut

Një simptomë që mund të “fsheh” një mijë shkaqe dhimbjeje. Siç e kuptoni, nuk është e mundur duke kërkuar nëpër faqet e internetit të vendosni diagnozën e saktë. Dhimbja në pjesën e poshtme të barkut është një nga simptomat më të shpeshta që i çon gratë tek gjinekologu, me një frekuencë prej 38/1000 femra të moshës 15-70 vjeç. Kjo është një simptomë që ndikon ndjeshëm në jetën e përditshme të grave. Arsyet kryesore janë zakonisht të natyrës gjinekologjike nga vezoret apo mitra dhe trajtimi më i duhur është ai që vjen nga mjeku juaj.

Simptomat e shtatzënisë dhe mungesa e simptomave

Çdo grua është e ndryshme, kështu që simptomat apo jo të shtatzënisë ndryshojnë dhe ndryshojnë, sidomos në muajt e parë. Sidoqoftë, mos harroni se treguesi më i besueshëm i shtatzënisë është mungesa e menstruacioneve. Nëse periodat tuaja janë vonë, mos e merrni si të mirëqenë. Bëni një test shtatzënie. Sigurisht që mungesa e simptomave është shpesh mashtruese, por prandaj takimi me gjinekologun dhe analizat e detajuara të cilave ai do t’ju drejtojë do t’ju sqarojnë gjërat dhe tashmë do të dini se çfarë të bëni.