BREAKING NEWS

E bujshme, gazetarja e njohur e kronikës paralajmëron arrestimin e Monika Kryemadhit dhe Flamur Nokës, ja çfarë po ndodh brenda SPAK

E bujshme, gazetarja e njohur e kronikës paralajmëron arrestimin e
x
BREAKING NEWS

Ja “grushti i madh” amerikan në fytyrën e Sali Berishës, Frrok Çupi rrëfen të pathënat pas propozimit të Argitës si drejtuese e “Rithemelimit”, nga vrasjet nën pushtetin e tij dhe detajet nga nata kur u zgjodh kryetar, si ulërinte e përplaste këmbët mb...

Ja “grushti i madh” amerikan në fytyrën e Sali
x
BREAKING NEWS

SPAK thërret Bardhin për dosjen Olsi Rama, zbardhet mashtrimi i deputetit të Rithemelimit, u paraqit si person në dijeni, jo si denoncues

SPAK thërret Bardhin për dosjen Olsi Rama, zbardhet mashtrimi i
x
BREAKING NEWS

Ja kur pritet që të bëhet rritja e pensioneve këtë vit, ekspertja e ekonomisë zbardh detajet e fundit dhe tregon se shifrat do të jenë më të larta për pensionistët krahasuar me vitin 2021

Ja kur pritet që të bëhet rritja e pensioneve këtë vit,
x
BREAKING NEWS

Trondit Artan Hoxha: Ja dosja që do të çojë Sali Berishën si Pinoçeti me barelë në burg dhe lidhjet e bashkëshortes së tij me Ervis Martinajn

Trondit Artan Hoxha: Ja dosja që do të çojë Sali
x
BREAKING NEWS

Edi Rama shtyn kongresin pas zhvillimeve të fundit të SPAK dhe hetimeve ndaj Ballukut, Agaçit dhe Veliajt, pritet rikonfigurimi i plotë i qeverisjes para zgjedhjeve

Edi Rama shtyn kongresin pas zhvillimeve të fundit të SPAK dhe
x
BREAKING NEWS

Kandidatja kryesore në krye të “Foltores” Argita Malltezi frymëzohet nga Bashkimi Sovjetik, pas reagimit të Evi Kokalarit, vajza e Sali Berishës fshin postimin, Foltorja hyn në fazën e “ngrënies së vetes së vet”

Kandidatja kryesore në krye të “Foltores” Argita Malltezi
x
BREAKING NEWS

Dumani rendit pushtetarët që janë marrë nën hetim nga SPAK, nga ish-kryeministri, ministra, deputetë e kryebashkiakë dhe zbulon hetimin e sipërmarrësit shqiptar që tentoi t’i krijojë akses mafies ndërkombëtare në vendin tonë, si po blen krimi apartamen...

Dumani rendit pushtetarët që janë marrë nën hetim nga
x

Shëndeti

E keni ditur! Uji i tepërt e dëmton shëndetin tonë, ja sasi e rekomanduar ditore për të plotësuar nevojat trupore

E keni ditur! Uji i tepërt e dëmton shëndetin tonë, ja sasi

Uji përbën 45-57% të peshës së trupit tonë. Ai luan një rol jetik në shëndetin e zemrës, menaxhimin e peshës, performancën sportive dhe funksionin e trurit. Studimet tregojnë se pirja e shumë ujit mund të ketë shumë përfitime për shëndetin tuaj.

Sa sasi ujë është i mirë për ne?

Nuk ka një përgjigje të qartë për këtë, megjithëse shumica bien dakord për një sasi rreth 2 litra. Dhe se pirja e tepërt e ujit mund të dëmtojë shëndetin tuaj.

Kjo varet nga gjinia, aktiviteti fizik, dieta dhe pjesa tjetër e lëngjeve që keni marrë gjatë ditës. Në përgjithësi, llogaritet se 2.7 litra ujë në ditë për femrat dhe 3.7 litra për meshkujt mbulojnë nevojat e organizmit. Megjithatë, ne nuk kemi nevojë të pimë këto 2.7 litra ujë pasi trupi ynë merr lëngje nga pijet, frutat, perimet dhe përgjithësisht nga ushqimi që hamë çdo ditë.