BREAKING NEWS

SHBA tërhiqet përballë Sali Berishës, vula e PD kthehet te Rithemelimi, nis skenari i 2005 për rikthimin në pushtet të familjes “Berisha”, ja surprizat që pritet të ndodhin në zgjedhjet ë 2025

SHBA tërhiqet përballë Sali Berishës, vula e PD kthehet te
x
BREAKING NEWS

Ja si do spastrohet politika shqiptare nga Sali Berisha, Spartak Ngjela zbardh prapaskenat e vendimit të Gjykatës së Apelit për kalimin e vulës dhe logos së PD te Rithemelimi

Ja si do spastrohet politika shqiptare nga Sali Berisha, Spartak Ngjela zbardh
x
BREAKING NEWS

Kalimi i vulës së PD në duart e Sali Berishës, lajm ogurzi për Ilir Metën, ja si do të dalë jashtë loje presidenti i PL dhe pse vendimi i Gjykatës së Apelit është politik, juristja Brizida Gjikondi zbulon të pathënat

Kalimi i vulës së PD në duart e Sali Berishës, lajm ogurzi
x
BREAKING NEWS

Edi Rama u prish qetësinë deputetëve dhe ministrave, paralajmëron furtunë në listat e zgjedhjeve të 2025, shtyhet për në shtator takimi me emigrantët në Londër e Gjermani, ja kur do të mbahet Kongresi i PS

Edi Rama u prish qetësinë deputetëve dhe ministrave,
x
BREAKING NEWS

50 urdhër-arreste në tryezën e prokurorëve specialë, ja 10 dosjet që po “kopsit” SPAK, gazetari zbardh emrat “VIP” të rrezikuar dhe tregon provat tronditëse që ka zbuluar drejtësia e re për disa deputetë të Kuvendit

50 urdhër-arreste në tryezën e prokurorëve specialë, ja
x
BREAKING NEWS

Del vendimi i detajuar, ja kur dhe sa do të rriten pagat për 130 mijë punonjësit e administratës në vend, zbardhet skema e re që do të ndiqet edhe për bashkitë

Del vendimi i detajuar, ja kur dhe sa do të rriten pagat për 130
x
BREAKING NEWS

Allajbeu i “Spitalit Amerikan” ka futur gruan e tij për të marrë para nga koncensioni i sterilizimit, dalin dokumentet, ja si u largua menjëherë pas thellimit të hetimeve nga SPAK

Allajbeu i “Spitalit Amerikan” ka futur gruan e tij për të
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara zbulon skenarin e “errët” të Sali Berishës që po thur nga banesa me besnikët e tij për të shpëtuar nga prangat e SPAK, ja vepra penale që ka kryer Flamur Noka për interesat e ish-kryeministrit

Romeo Kara zbulon skenarin e “errët” të Sali Berishës
x

Shëndeti

Funksionon si me magji! Kafja me limon, receta më e dobishme kundër kësaj sëmundje që është shumë e përhapur tek shqiptarët

Funksionon si me magji! Kafja me limon, receta më e dobishme kundër

Dhimbja e kokës është një problem shumë i shpeshtë dhe që të gjithë, kemi vuajtur prej saj, të paktën njëherë. Pjesa më e madhe përdorin ilaçe qetësuese për dhimbjen, ndërkohë që ekziston një zgjidhje shumë më e thjeshtë.

Bëhet fjalë për kafen me limon, një pije e thjeshtë për tu përgatitur dhe me rezultate shumë të kënaqshme.

Kafeina ka veti të cilat luftojnë shtrëngimet e shkaktuara nga dhimbja e kokës dhe migrena. Për këtë arsye, shpesh kafja përdoret si ilaç qetësues.

Praktika e kombinimit të kafesë dhe limonit vjen nga tradita dietike kineze, e cila dallon për përdorimin e shumë ilaçeve natyrale. Përgatitja e kafesë me bazë limonin, është vërtetë e thjeshtë.

Pasi të keni bërë kafen gati, qoftë në shtëpi apo me ekspres, hidhni një lugë e gjysmë limon dhe trazojeni para se ta pini. Idealja është që të shmanget përdorimi i sheqerit apo ëmbëlsuesve të tjerë.