BREAKING NEWS

Sali Berisha i korruptuar, i lidhur me bandat kriminale dhe me personazhe të skeduar për drogë e pastrim parash, i përfshirë në afera me Fazlliç dhe shfrytëzim pushteti për të pasuruar fëmijët e tij, “non-grata” nuk i hiqet, Londra vulos fatin e kreut ...

Sali Berisha i korruptuar, i lidhur me bandat kriminale dhe me personazhe
x
BREAKING NEWS

Sali Berisha mbetet “non-grata” në Britaninë e Madhe, mediat e huaja e akuzojnë si të korruptuar dhe i përmendin dosjen që po heton SPAK se ka favorizuar dhëndrin kur ishte kryeministër, reagojnë dhe socialistët

Sali Berisha mbetet “non-grata” në Britaninë e Madhe,
x
BREAKING NEWS

Gjiknuri kthehet në bashkëpunëtor i drejtësisë, ja si u zbërthye para prokurorëve të SPAK dhe denoncoi aferat e Ahmetajt, nga takimet me “bosët” e inceneratorëve, te udhëtimet në Gjermani dhe fjetja në hotel me 5 yje, zbardhen detaje nga dosja...

Gjiknuri kthehet në bashkëpunëtor i drejtësisë, ja si u
x
BREAKING NEWS

SPAK “zbarkon” në zyrat e oligarkut të Ilir Metës, sekuestrohen dokumentacionet, kompjuterët dhe materialet komprometuese, ja si po zbërthehen aferat e ish-presidentit

SPAK “zbarkon” në zyrat e oligarkut të Ilir Metës,
x
BREAKING NEWS

Ilir Demalia zbardh arsyen pse SPAK nuk po arreston Sali Berishën dhe Ilir Metën, ja prova e madhe që nuk e fshehin dot, si erdhën në pushtet vetëm me pardesytë e bardha të Sigurimit të Shtetit dhe vunë pasuri marramendëse brenda 7 vitesh

Ilir Demalia zbardh arsyen pse SPAK nuk po arreston Sali Berishën dhe Ilir
x
BREAKING NEWS

Nuk kanë fund skandalet për Belinda Ballukun, ja si i shtoi “portofolit” të saj 50 mln € për Rrugën e Arbrit dhe Tunelin e Llogorasë, zbardhet raporti

Nuk kanë fund skandalet për Belinda Ballukun, ja si i shtoi
x
BREAKING NEWS

Klodian Allajbeu i Spitalit Amerikan përfundon në SPAK, plas skandali i 2 koncensioneve më të shtrenjta në shëndetësi, hetime për zyrtarë të lartë edhe për një sërë kompanish që shërbejnë si “maska” të oligarkut, ja detajet nga dokumenti...

Klodian Allajbeu i Spitalit Amerikan përfundon në SPAK, plas skandali
x
BREAKING NEWS

Ja muaji kur do të bëhet rritja e pensioneve, eksperti i ekonomisë Kujtim Hoxha jep detajet e fundit dhe tregon rrugën që duhet të ndjekin të moshuarit kur nuk janë dakord me masën e përfitimit që u është caktuar nga ISSH

Ja muaji kur do të bëhet rritja e pensioneve, eksperti i
x

Shëndeti

Si ta keni më të lehtë agjërimin? Specialisti i njohur jep zgjidhjen ideale: Lëngu i kësaj perimeje të ngop për 8 orë. Përmban antioksidantë që parandalojnë sëmundje të panumërta duke përfshirë edhe kancerin

Si ta keni më të lehtë agjërimin? Specialisti i njohur jep

Gjatë muajit të shenjtë të Ramazanit, myslimanët agjërojnë nga agimi deri në muzg dhe kjo do të thotë që nuk hahet asgjë për më shumë se 10 orë, në varësi të sezonit. Ndodh kur muaji i shenjtë i Ramazanit, për shkak të orëve të gjata të urisë, të bëhet edhe më i vështirë, por nëse përfshin ushqime që ndihmojnë për të kapërcyer urinë dhe etjen, atëherë ndihma është e madhe.

Profesor Oguz Ozyaral tha për Agjencinë Anadolu (AA) se lëngu i domates ndihmon agjëruesit të ndihen më të ngopur gjatë ditës dhe të jenë të shëndetshëm gjatë muajit të gjatë të Ramazanit.

“Lëngu i domates është mënyra më e mirë dhe më e ushqyeshme sepse ka shumë të mira shëndetësore. Ai përmban antioksidantë që parandalojnë sëmundje të panumërta duke përfshirë edhe kancerin. Përveç kësaj, lëngu i domates i ndihmon njerëzit të ndihen të ngopur deri në tetë orë. Pirja e lëngut të domates gjatë syfyrit është gjithmonë një zgjedhje e mirë”,- shton profesor Ozyaral.

Megjithëse lëngu i domates mund të mos jetë aq i shijshëm, mund t’i shtosh disa përbërës për t’ia ndryshuar shijen.

Prit gjashtë kokrra domate, dy gjethe selino, një qepë, gjashtë thelpinj hudhër, një piper të ëmbël dhe një djegës. Vendosi të gjitha këto në mikser dhe shto dy lugë sheqer dhe një lugë gjelle kripë. Përzieji plotësisht.

Vendose përzierjen në një tigan, shto pak ujë dhe vloje. Pasi vlon, prite pak që të ftohet dhe fute edhe një herë në blender derisa çdo pjesë e vogël të zhduket.
Të bëftë mirë!

Si ta keni më të lehtë agjërimin? Specialisti i njohur jep